آفریقای جنوبی بازار جدید ارزهای دیجیتال

آفریقای جنوبی بازار جدید ارزهای دیجیتال

بازار جدید ارزهای دیجیتال مطلب مهمی است که در این مقاله به آن می پردازیم. بعد از سال‌ها از نوشتن مقاله بیت‌کوین توسط ساتوشی ناکاموتو که خالق بیت‌کوین است امروز این ارز از قدرتی بی‌نظیر بهره‌مند شده و اکنون و پس از فتح بازارهای مالی اروپا و آمریکا در حال سفر به مرزهای جدید برای گسترش قلمرو خود است. قلمروهایی که به دلیل مسائل سیاسی و اقتصادی دارای اقتصادی تورمی هستند و بهترین شرایط را برای حضور بازار جدید ارزهای دیجیتال فراهم کرده‌اند.

آفریقای جنوبی: مرز بعدی برای مبادلات ارزهای رمزنگاری‌شده

آفریقا قرار است بازار جدید ارزهای دیجیتال و محل جنگ بعدی برای مبادلات مهم دارایی‌های رمزنگاری‌شده باشد، زیرا شرایط این کشور برای حضور ارزهای مجازی مطلوب است و به‌عنوان یک اقتصاد پیشرو، آفریقای جنوبی می‌تواند به‌راحتی بازار جدید ارزهای دیجیتال باشد.

 ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چگونه وضعیت اقتصادی و تورم زیاد در آفریقا می‌تواند بازار جدید ارزهای دیجیتال را شکل دهد و چرا مردم در این قاره پرجمعیت علاقه به سرمایه‌گذاری در بازار جدید ارزهای دیجیتال را پیداکرده‌اند. به‌ویژه به نظر می‌رسد که آفریقای جنوبی آماده سوارشدن بر روی امواج و شکوفایی در بازار جدید ارزهای دیجیتال است.

بازار جدید ارزهای دیجیتال و محل جنگ بعدی برای مبادلات مهم

سرزمین موعود بازار جدید ارزهای دیجیتال؟

قاره آفریقا شامل 54 کشور است. این قاره دومین قاره بزرگ جهان و دومین قاره پرجمعیت جهان است که دقیقاً در هر دو گروه پشت‌آسیا قرار می‌گیرد. در دنیای سرمایه‌گذاری سنتی، آفریقا ممکن است یک نقطه درخشان نباشد، اما رشد اقتصادی این قاره به‌طور فزآینده‌ای موردتوجه قرارگرفته است.

داده‌های صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی آفریقا در سال جاری 3.6٪ رشد سالانه داشته است درحالی‌که پیش‌بینی رشد جهانی 3.3٪ بوده و آفریقا درست پشت سر لهستان قرار می‌گیرد که نرخ رشد 3.8٪ را تجربه کرده است. صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2023، توسعه اقتصادی آفریقا به 4.1٪ افزایش می‌یابد.

نقش تورم در بازی بازار جدید ارزهای دیجیتال:

چشم‌اندازهای رشد آفریقا ممکن است برای برخی سرمایه‌گذاران سودآور به نظر برسد. بااین‌حال، مشکلات تورمی این کشور می‌تواند مانع از رشد آن شود.

درحالی‌که میانگین تورم آفریقا نسبت به سایر کشورهای درحال‌توسعه بسیار پایین‌تر است، با پایش بلندمدت، نرخ تورم به دلیل مسائل سیاسی و اقتصادی در برخی کشورهای سراسر قاره بی‌ثباتی بالایی را نشان می‌دهد. نرخ تورم در کشورهایی مانند سودان، سودان جنوبی، لیبریا و آنگولا. می‌تواند به‌اندازه های دو برابر یا حتی سه برابراندازه مجاز باشد.

پیشنهاد خواندنی:
تنظیم معاملات آینده بیت کوین اکنون در بورس اصلی زندگی می کند

مشاغل با چالش قیمت گذاری مناسب کالاهای خود روبرو می شوند

هنگامی که نرخ تورم بیش از حد نوسان داشته یا به شدت افزایش می یابد، مشاغل با چالش قیمت گذاری مناسب کالاهای خود روبرو میشوند که این امر به میزان قابل توجهی قدرت خرید مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد. اینجاست که بیت‌کوین و بازار جدید ارزهای دیجیتال وارد کشور می‌شوند.

طبق اعلام سازمان ملل، چشم‌انداز پر تورم و همچنین بهبود اوضاع اقتصادی، محیط ایده آل را برای تقویت بازار جدید ارزهای دیجیتال در آفریقا فراهم کرده است.

با استناد به کارشناسان بلاکچین، سازمان ملل اعلام کرده که بسیاری از شهروندان آفریقایی از بیت‌کوین و بازار جدید ارزهای دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای مقابله با تورم در کشورشان استفاده می‌کنند.

 در این گزارش همچنین آمده است: بوتسوانا، غنا، کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و زیمبابوه ازجمله کشورهای آفریقایی بودند که بیشترین میزان نفوذ بازار جدید را داشته‌اند، درحالی‌که برخی کشورها مانند اوگاندا نیز علاقه‌مند به حضور در بازار جدید ارزهای دیجیتال نبودند.

با استناد به کارشناسان بلاکچین، سازمان ملل اعلام کرده که بسیاری از شهروندان آفریقایی از بیت‌کوین و در این بازار به‌عنوان ابزاری برای مقابله با تورم در کشورشان استفاده می‌کنند.

 در این گزارش همچنین آمده است: بوتسوانا، غنا، کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و زیمبابوه ازجمله کشورهای آفریقایی بودند که بیشترین میزان نفوذ بازار جدید را داشته‌اند، درحالی‌که برخی کشورها مانند اوگاندا نیز علاقه‌مند به حضور در این بازار نبودند.

امواج و شکوفایی در بازار جدید ارزهای دیجیتال

افزایش علاقه به ارزهای رمزنگاری‌شده و بازار جدید ارزهای دیجیتال:

بررسی‌ها نشان داد که چگونه شرایط اقتصادی بهبودیافته و محیط متورم باعث تشویق مردم به سمت بازار جدید ارزهای دیجیتال و رشد در این بازار در آفریقا شده و به نظر می‌رسد این گسترش توسط مردم آفریقا نیز پشتیبانی می‌شود.

محبوبیت جستجوی اصطلاح بیت‌کوین در موتور جستجوی گوگل در طی 12 ماه گذشته به طرز شگفت‌آور بالا بوده به‌نحوی‌که نیمی از 10 نتیجه برتر را شامل می‌شود.

وقتی یک ارز ضعیف منجر به ظهور بازار جدید ارزهای دیجیتال می‌شود:

قدرت پول یک کشور می‌تواند بعد دیگری به توسعه در این بازار در آفریقا ببخشد. بررسی اخیر Statista نشان می‌دهد که آفریقای جنوبی، ترکیه، برزیل، کلمبیا و آرژانتین جزو بالاترین کشورهای دارای مالکیت ارزهای رمزنگاری بوده‌اند که تقریباً 20٪ از کاربران گزارش داده‌اند که در سال 2019 از دارایی‌های رمزنگاری‌شده استفاده کرده یا مالکیت آن‌ها را داشته‌اند. یک مطالعه مشابه دیگر از We Social and Hootsuite نیز نشان می‌دهد که 10.7٪ از کاربران اینترنت در آفریقای جنوبی دارای ارزهای رمزنگاری‌شده هستند.

پیشنهاد خواندنی:
ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟

بر همین اساس، ارزهای پنج کشور یادشده ضعیف‌ترین عملکرد در برابر دلار ایالات‌متحده در سال‌های اخیر را داشته‌اند. Bellow یک نمودار 5 ساله دلار آمریکایی علیه ZAR، TRY، COP، ARS و BRL (واحد پول کشورهای مذکور) منتشر کرده است. به‌راحتی می‌توان دریافت که آن‌ها در پایین‌ترین نرخ‌های 5 ساله خود در برابر دلار قرار دارند؛ بنابراین منطقی است که تقاضا برای مقابله با کاهش ارزش پول فیزیکی می‌تواند در بین مصرف‌کنندگان این کشورها بیشتر باشد و بازار جدید ارزهای دیجیتال می‌تواند پاسخی مناسب برای آن‌ها باشد.

گوشه‌های آفریقای جنوبی:

آفریقای جنوبی پس از نیجریه دومین اقتصاد بزرگ آفریقا است که در سال‌های اخیر از رشد سریع‌تری برخوردار بوده است. درحالی‌که نیجریه بیشتر وابسته به بخش انرژی خود است اقتصاد آفریقای جنوبی متنوع‌تر است.

درگذشته، آفریقای جنوبی عمدتاً در بخش‌های معدن و کشاورزی متمرکزشده بود، اما در سال‌های اخیر، این کشور با تغییر تمرکز خود به سمت گردشگری، خدمات مالی و بخش فناوری، اقتصاد خود را به‌پیش برده است. علاوه بر این، آفریقای جنوبی به‌طورکلی دارای قابلیت دسترسی بیشتری برای سرمایه‌های خارجی است که با توجه به سرمایه‌گذاری، برای این کشور امتیاز محسوب می‌شود.

در جبهه نظارتی:

مسائل مربوط به مقررات همیشه در مورد گسترش تجارت، تبادل دارایی‌های دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات، نگرانی عمده‌ای را درزمینهٔ گسترش بازار جدید ارزهای دیجیتال در قلمرو جدید ایجاد می‌کند و منظره نظارتی موجود در آفریقای جنوبی یا به‌طورکلی در آفریقا می‌تواند یکی از عوامل اصلی جلوگیری از گسترش بازار جدید ارزهای دیجیتال در این قاره باشد.

بر اساس اسناد موجود، بانک ذخیره ارزی آفریقای جنوبی در حال حاضر نظارت و تنظیم دارایی‌های رمزنگاری‌شده را کنترل نمی‌کند، اما با افزایش تکامل، نظارت بر بازار جدید ارزهای دیجیتال بیشتر خواهد شد.

این بانک همچنین در سال 2014 در مقاله Position Paper 02 موضع خود را در مورد دارایی‌های رمز پایه منتشر کرد و تأکید کرد که این سند همچنان جاری و مرتبط است. این امر حاکی از باز بودن و به رسمیت شناختن بیت‌کوین در آفریقای جنوبی و به تعبیری گسترده‌تر شدن صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده است.

بازار جدید ارزهای دیجیتال وارد کشور می‌شوند

بااین‌وجود با عدم وجود یک ساختار نظارتی کامل، نمی‌توان آن را کاملاً پذیرفته شده خواند. در ژانویه سال 2019، وزیر دارایی آفریقای جنوبی، تیتو مباوینی اظهار داشت که این کشور به دنبال یک چارچوب یکپارچه نظارتی بین حوزه‌های ارزهای رمزنگاری شده و مجامع بین‌المللی است و یک کارگروه برای کشف فرصت‌های بازار جدید ارزهای دیجیتال و فناوری blockchain در داخل کشور ایجاد کرده است. وی همچنین انتظار دارد که گزارش آنها در سال جاری منتشر شود.

پیشنهاد خواندنی:
۱۴ برنامه کاربردی بلاکچین که باعث انقلاب جامعه خواهد شد!

آفریقا پایه و اساس پیشرفت صنعت رمزنگاری را در این قاره قرار داده است، اقتصاد پر تورم آن تقاضای حفظ ارزش را تشویق می‌کند و بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده می‌توانند پاسخی برای مصرف‌کنندگان آفریقا باشند. به‌ویژه آفریقای جنوبی که می‌تواند رهبر این تحول در بازار جدید ارزهای دیجیتال باشد.

نتیجه:

با افزایش پذیرش بازرگانان، ادغام ابزارهای مرسوم پرداخت با ارزهای مجازی روزبه‌روز نفوذ این ارزها بیشتر خواهد شد، قابلیت تبدیل ارزها از مزایای ذاتی در چنین سیستم‌هایی است؛ بنابراین، امکان رشد بیت کوین در محیط هایی عملیاتی مانند بازار آفریقای فعلی وجود دارد. با توجه به تورم بالا و بی ارزش شدن پول ملی درخواست برای یک سرمایه گذاری روزبه‌روز درحالی‌که افزایش است و صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند پاسخ مناسبی به این درخواست‌ها باشد.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *