آموزش قدم به قدم استفاده از کیف‌پول هوشمند

برای استفاده از کیف‌پول هوشمند دارای رمز عبور

استفاده از کیف‌پول هوشمند به این دلیل اهمیت دارد که برنامه‌های آنلاین پرداخت می‌توانند سرعت ثبت‌نام‌ها را تا حد زیادی بالا ببرند.

 تعداد زیادی از فروشگاه‌ها برنامه‌های پرداخت تلفن‌های هوشمند را پذیرفته‌اند. کیف‌پول هوشمند شما همچنین مکانی مفید برای ذخیره رمزهای مسافرتی الکترونیکی ، خرید بلیت‌های مسابقات و موارد دیگر است.

اما هنوز هم بسیاری از افراد وجود دارند که پرداخت‌های موبایل را استفاده از کیف‌پول هوشمند انجام نمی‌دهند، یا نحوه استفاده از کیف‌پول هوشمند را نمی‌دانند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، راهنمایی‌های زیر برای شماست. در اینجا شش مرحله وجود دارد که طریقه استفاده از کیف‌پول هوشمند را به شما نشان می‌دهد. آموزش استفاده از کیف‌پول هوشمند مربوط به سه شرکت پیشرو در این صنعت است.

طریقه استفاده از کیف‌پول هوشمند

مرحله 1: برنامه خود را پیدا کنید

Apple Wallet ، Google Pay و Samsung Pay سه برنامه پرداخت آنلاین مشترک هستند و یکی از آن‌ها احتمالاً در حال حاضر روی گوشی شما نصب است. فروشگاه‌های آنلاین برنامه‌های موردنیاز شما و دیگران را دارند ، اما مطمئن شوید که یک فروشگاه قابل‌اعتماد را انتخاب کرده‌اید.

شما می‌توانید از روش پرداخت و استفاده از کیف‌پول هوشمند برای خریدهای درون برنامه‌ای و آنلاین استفاده کنید ، برای پرداخت آنلاین در پایانه‌های فروشگاهی به یک دستگاه تلفن همراه با یک تراشه ارتباط نزدیک (N.F.C) در داخل تلفن همراه خود نیاز دارید. تلفن‌های هوشمند اخیر مجهز به N.F.C هستند و سیستم سامسونگ نیز با خواننده‌های نوار مغناطیسی و تراشه‌های کارت کار می‌کند. برخی از ساعت‌های هوشمند نیز دارای برنامه‌های پرداخت تلفن همراه هستند.

مرحله 2: با امنیت تنظیم کنید

شما باید از محتوای کیف‌پول هوشمند خود محافظت کنید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تنظیمات تلفن شما برای استفاده از کیف‌پول هوشمند دارای رمز عبور یا روش‌های بیومتریک مانند اثر انگشت ،اسکن صورت یا اسکن عنبیه چشم است – که شما باید مجوز استفاده از آن را صادر کنید. درمورد اطلاعات مالی شما ، برنامه های پرداخت انلاین از رمزگذاری و سایر فناوری ها برای قفل کردن بیشتر داده‌ها استفاده می کنند. اقدامات امنیتی به طور مفصل در سایت‌های اپل ، گوگل و سامسونگ ارائه شده است.

استفاده از کیف‌پول هوشمند برای خریدهای

بیشتر برنامه‌های پرداخت آنلاین محتوای تلفن را با قفل کردن صفحه ایمن می‌کنند. در تنظیمات برنامه پرداخت آنلاین، می‌توانید تاریخچه پرداخت‌های خود را نمایش داده یا اجازه نمایش اعلان‌ها را صادر کنید.

پیشنهاد خواندنی:
اتحادیۀ بازرگانی اتریوم چیست؟

نگران تلفن گم‌شده (استفاده از کیف‌پول هوشمند) هستید؟

در زمان استفاده از کیف‌پول هوشمند اپل ، گوگل و سامسونگ و هنگامی‌که تلفن همراه شما سرقت شده باشد این شرکت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا اطلاعات موجود بر روی دستگاه خود را از راه دور و از طریق اینترنت پاک‌ کنید.

مرحله 3: کارت‌های پرداخت خود را اضافه کنید

وقتی برای اولین بار استفاده از کیف‌پول هوشمند را شروع کرده و برنامه پرداخت آنلاین خود را باز می‌کنید ، شما را با اضافه کردن کارت‌های اعتباری راهنمایی می‌کند. به‌طور معمول ، شما فقط برنامه را باز می‌کنید، روی دکمه شروع کار یا افزودن کارت پرداخت ضربه می‌زنید و در ادامه گزینه‌ها را دنبال می‌کنید.

شماره کارت خود را اسکن یا تایپ کنید و منتظر تأیید مؤسسه مالی پشتیبان کارت خود بمانید. اگر دوست داشتید می‌توانید مراحل راه‌اندازی را قبل از شروع برنامه مطالعه کنید ، راهنماهای مربوط به پیکربندیApple Pay ، Google Pay و Samsung Pay  در سراچه‌های پشتیبانی هرکدام از شرکت‌ها ارائه شده است.

همان‌طور که در Samsung Pay نشان داده شده است ، روی دکمه افزودن کارت ضربه بزنید تا روند اتصال کارت اعتباری به تلفن هوشمندتان شروع شود.

Google Pay ، مانند سایر برنامه‌ها ، می‌تواند پرداخت‌های همتا به همتا را نیز انجام دهد ، بنابراین می‌توانید بدون نیاز به پیدا کردن A.T.M ، مقادیر کمی پول را به‌حساب دوستان و خانواده خود انتقال دهید.

مرحله 4: واردکردن کارت‌های وفاداری، بلیت و استفاده از کیف‌پول هوشمند

کارت‌های پاداش فروشگاه خرده‌فروشی را می‌توان با وارد کردن یا اسکن بارکد از روی کارت فیزیکی با برنامه پرداخت آنلاین وارد کرد. برای یافتن برنامه‌های سازگار ، Apple Wallet را باز کنید و یافتن برنامه ها برای Wallet را انتخاب کنید.

در Google Pay ، برنامه را باز کرده و روی نماد Passes ضربه بزنید ، روی دکمه Pass ضربه بزنید و برنامه وفاداری یا کارت هدیه را انتخاب کنید. در Samsung Pay ، برنامه را باز کرده و روی دکمه Memberships ضربه بزنید.

با ضربه زدن روی دکمه افزودن به کیف‌پول که در پیام‌های تأیید یا دریافت قرار دارد، می‌توانید کارت‌های پاداش ، بلیت و کارت‌های دیگر را به دستگاه خود اضافه کنید. گذرگاه‌های مسافرتی هواپیمایی ، عضویت در موزه‌ها و بلیت‌های مسابقات نیز می‌توانند بهروش‌های مختلفی مانند اسکن کد QR یا انتخاب دکمه افزودن به کیف‌پول در ایمیل یا پیام متنی به کیف‌پول اضافه شوند. وقتی به دروازه یا پیشخوان رسیدید ، کافی است با استفاده از کیف‌پول هوشمند به گذرگاه مناسب ضربه بزنید و آن را برای اسکن ارائه دهید.

پیشنهاد خواندنی:
برای خرید بیت کوین چه مواردی را باید از قبل بدانید!

هنگامی‌که شما نیاز به ارائه بلیت الکترونیکی یا گذرنامه خوددارید ، با استفاده از کیف‌پول هوشمند خود روی کارت مناسب ضربه بزنید.

مرحله 5: با استفاده از کیف‌پول هوشمند پرداخت کنید

هنگامی که آماده پرداخت هزینه‌های خرید در فروشگاه‌هایی هستید که امکان استفاده از کیف‌پول هوشمند ممکن باشد ، فقط کافی است برنامه کیف‌پول هوشمند خود را بازکنید، تلفن را در نزدیکی خواننده بی‌سیم در محل مشخص شده نگه دارید و با گفتن رمز عبور اجازه پرداخت را بدهید. تلفن شما معامله را تأیید می‌کند.

در هنگام پرداخت ، کیف‌پول هوشمند خود را باز کرده و کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید. کارت‌خوان بدون تماس باید نماد پرداخت موبایل را از بالا و پایین به همراه آیکون های سیستم‌های پرداختی که می پذیرد نشان دهد.

برای استفاده از کیف‌پول هوشمند دارای رمز عبور

مرحله ششم: مدیریت کنید

کیف‌پول هوشمند شما مانند همتای فیزیکی خود درنهایت در برخورد با گذرهای قدیمی مجبور به تعویض می‌شود، یا اینکه ممکن است بخواهید کارت پرداخت را حذف یا تغییر دهید. در Google Pay ، با ضربه زدن روی نماد بیشتر در گوشه بالا سمت راست ، یک کارت وفاداری را حذف کرده یا روی صفحه‌نمایش باز بگذارید و حذف را انتخاب کنید. برای حذف کارت پرداخت ، روی برگه پرداخت و سپس روی نماد بیشتر ضربه بزنید و سپس حذف را بزنید.

 برنامه پرداخت سامسونگ از روش مشابهی برای حذف کارت‌ها استفاده می‌کند: برنامه را باز کنید ، روی منو در گوشه سمت چپ بالای صفحه و سپس بر روی کارتها یا عضویت ضربه بزنید ، و یک کارت را که می خواهید حذف کنید ، انتخاب کنید. بر روی دکمه More ضربه زده ، سپس  بر روی Delete Card ضربه بزنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

نتیجه :

کیف پول هوشمند سیستم جدیدی نیست و مدتهاست که وارد دنیای دیجیتال شده است و از زمان عرضه فرایند پرداخت را برای کاربران خود تسهیل کرده است. این فناوری کمک می کند که کاربر بتواند بدون حضور داشتن یا بدون استفاده از کارت فیزیکی پرداخت های خود را انجام دهد. همچنین استفاده از کیف پول هوشمند امنیتی به مراتب بالاتر از همتای فیزیکی خود دارد و این امنیت را در کنار سرعت بسیار زیاد خود ارائه میدهد. شرکت های زیادی هستند که کیف پول هوشمند را عرضه می‌کنند اما اگر می‌خواهید خیالتان از امنیت راحت باشد به سه گزینه یاد شده بسنده کنید. همچنین استفاده از کیف پول هوشمند به روش های مختلفی امکان پذیر است که میتوان اینترنتی، بلوتوثی، (nfc) و… را نام برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *