آینده روشن بلاکچین با یک انقلاب در بانکداری

آینده-روشن-بلاکچین-با-یک-انقلاب-در-بانکداری

آینده بلاکچین هرگز در افق استفاده دولت‌ها و بانک‌ها از آن روشن نبوده و همواره این سیستم به خاطر کدباز بودن و عدم تمرکز مورد بی‌مهری این سازمان‌ها قرارگرفته است. بلاکچین یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز است و این عدم تمرکز می‌تواند یک مزیت و همچنین یک عیب باشد.

وقتی صحبت از بلاکچین برای پول‌های دیجیتال می‌شود این عدم تمرکز به معنی عدم دخالت دولت‌ها و بانک‌ها و تسخیر این سیستم پولی است اما این عدم تمرکز و کدباز بودن به این معنی است که دولت‌ها و بانک‌ها که باید از سینک‌های کاملاً امن استفاده کنند نمی‌توانند از آن بهره ببرند.

وضعیت فعلی و مسائل:

بلاکچین ایده‌های غیرمتمرکز را دنبال کرده و تا حد زیادی نیز موفق شده بوده. بااین‌حال، سال‌ها پس از اختراع این سیستم، برخی از مشکلات آینده بلاکچین آشکارشده‌اند. وقتی یک دولت سعی در استفاده از blockchain می‌کند، با مشکلاتی روبرو خواهد شد، زیرا اغلب بلاکچین طبق مفهوم عدم تمرکز و کاملاً بازساخته می‌شود.

آینده بلاکچین هرگز در افق استفاده دولت‌ها و بانک‌ها از آن روشن نبوده

به‌طورکلی، از دیدگاه امنیتی، کد منبعی که یک کشور برای سیستم اساسی ملی خود اتخاذ می‌کند نباید کاملاً باز باشد.

به‌عنوان‌مثال، اگر سیستم کاملاً باز باشد، وقتی برخی از خطاها یافت می‌شود، کسی که ناشناس است و مسئول کشور نیست، به این خطاها دسترسی داشته و می‌تواند آنها را برطرف کند. او ممکن است یک فرد خارجی بوده و ممکن است متعلق به کشور دشمن باشد و این مسئله آینده بلاکچین راکمی تاریک می‌کند.

راه‌حلی برای آینده بلاکچین:

شرکتی در جمهوری مالت وجود دارد که راه‌حلی جدی برای وضعیت آینده بلاکچین ارائه می‌دهد. این شرکت (FOOT D-LABO HOLDINGS LIMITED) در حال ساختن زنجیره‌ای است که کاملاً غیرمتمرکز نیست، به‌عبارت‌دیگر، این سیستم یک سیستم غیرمتمرکز است که ویژگی‌های یک سیستم متمرکز را در خود دارد. علاوه بر این آنها در حال ساخت برنامه‌هایی برای آینده بلاکچین هستند. این برنامه‌ها برای استفاده بانک‌ها سفارشی‌سازی شده‌اند زیرا خدمات بانکی باید به‌اندازه‌ی سیستم‌هایی که دولت‌ها از آن استفاده می‌کنند ایمن باشند، این سیستم نگرانی‌ها در خصوص آینده بلاکچین را برطرف می‌کند.

منابع FOOT D-LABO محدود به یک توسعه‌دهنده برنامه است و آنچه آنها در blockchain ایجاد کرده‌اند، نقطه قوت آنها در یک تجارت است.

از تاثیر تکنولوژی بلاکچین بر بازار املاک و مستغلات خبر دارید؟ حتما به این مقاله سری بزنید که بسیار جذاب است.

راه‌حلی برای آینده بلاکچین

پیشرفت پروژه آینده بلاکچین، به‌زودی منتشر می‌شود:

خوشبختانه، برنامه‌ای که به مردم امکان دسترسی سریع به کیف پول، صرافی و عملکرد بانکی را می‌دهد، خیلی زود توسط FOOT D-LABO منتشر می‌شود.

پیشنهاد خواندنی:
عرضه اولیه رمز ارز: تفاوت‌های اصلی ICO، ICCO و IPO

همکاری جدی، اتحاد با بانک‌ها برای آینده بلاکچین:

طراحان این سیستم ادعا می‌کنند که اگرچه آنها نمی‌توانند اسم بانک را فاش کنند، اما در حال حاضر تصمیم گرفته‌شده است که بلاکچین و برنامه کاربردی آنها در بانکی استفاده شود که دارای کد SWIFT باشد. طراحان برخی از پروژه‌های مفهومی مشابه را برای برنامه خود و آینده بلاکچین متصور می‌شوند، اما هیچ تعهد و قانونی وجود ندارد تا تصمیم گرفته شود که از این سیستم به‌عنوان سیستم اساسی بانک‌ها استفاده شود.

البته طراحان همچنین قصد دارند توسعه کدباز را ادامه دهند اما توسعه این کدها محدود به برخی از قسمت‌های این سیستم است. آنها درحال‌توسعه blockchain و برنامه‌های کاربردی مرتبط با آن برای ساخت آینده بلاکچین هستند و فقط به‌عنوان یک شرکت با یک بانک گفتگو کرده‌اند.

نتیجه:

تاکنون و تا زمان نگارش این خبر هیچ اقدامی درزمینهٔ متمرکز کردن بلاکچین با موفقیت به پایان نرسیده برخی شرکت‌ها ادعا کرده‌اند که توانسته‌اند نسخه سفارشی‌سازی شده بلاکچین را بسازند که امید است به‌زودی معرفی شوند.

اگر می خواهید در زمینه بلاکچین فعالیت داشته باشید خواندن مقاله فناوری رمزنگاری بلاکچین کندتر و پرهزینه تر از همه را از دست ندهید.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *