نیاز اتحادیه اروپا به ارز دیجیتال یورو کوین برای رقابت با لیبرا فیس‌بوک

  • توسط شبنم میرزایی
  • سپتامبر 16, 2019
  • اخبار
نیاز_اتحادیه_اروپا_به_ارز_دیجیتال

ارز دیجیتال یورو کوین بسیار اهمیت دارد و رونو لو مایر؛ وزیر دارایی فرانسه گفته است كه اروپا ارز دیجیتال یورو کوین اختصاصی خود را در ایجاد می‌کند كه تا بتواند لیبرا فیس‌بوک را به چالش بكشد.

درباره ارز دیجیتال یورو کوین صدراعظم آلمان خانم آنگلا مرکل که از اعضای حزب محافظه‌کار در کشور آلمان است. در مصاحبه با مجله اشپیگل با ذکر این موضوع عنوان داشت و تأکید فراوانی کرد که «مراجع اقتصادی و دولت کشور آلمان با صادر شدن صلاحیت و تأییدیه برای سازه کارهای ارز لیبرا فیس‌بوک در سراسر حوزه اتحادیه اروپا کاملاً مخالف است.»

ارز دیجیتال یورو کوین

در جلسه وزرای دارایی اتحادیه اروپا که در پایتخت فنلاند برگزار شد. وزیر دارایی فرانسه آقای مایر به اصحاب رسانه در مورد ویژگی‌های ارز دیجیتال یورو کوین نکاتی را ذکر کرد.

لو مایر به خبرنگاران گفت که او درباره پتانسیل ارز دیجیتال با همکاران خود در سراسر اتحادیه اروپا صحبت خواهد کرد.

وزیر دارایی فرانسه آقای مایر با ابراز نگرانی در مورد ارز دیجیتال لیبرا عنوان داشت که با شروع به کار آن خطرات جدی برای تمام مصرف‌کنندگان و حتی قدرت پولی و اقتصادی حاکمیت کشورهای اروپایی ایجاد خواهد شد.

وزیر دارایی فرانسه همتایان خود در اتحادیه اروپا خواست تا کم کرد هزینه‌های پرداختی در مبادی مرزی را در دستور کار خود قرار دهند.

همان‌طور که رویترز نقل کرده است: پرداخت‌های واقعی در منطقه ارز دیجیتال یورو کوین از سال 2017 در دسترس بوده‌اند، اما این طرح فقط با مشارکت تقریباً نیمی از بانک به خود جلب کرده است. علاوه بر این، در حال حاضر این پروژه تا حد زیادی در پرداخت‌های داخلی متمرکز است.

اتحادیه اروپا در برزخ ارز دیجیتال یورو کوین

گذشته از این پیشنهاد‌ها، لو مایر گفت که این حزب نیاز به تجدیدنظر در رویکرد خود برای تنظیم ارزهای رمز پایه این ارز در سطح اتحادیه اروپا دارد.

لو مایر با تماس‌های زیادی تلاش فراوانی برای امتناع از راه‌اندازی لیبرا فیس‌بوک در اتحادیه اروپا داشته است.

استدلال لو مایر این است که در وضعیت فعلی تنظیم‌کنندگان قراردادها باید قوانین سفت و سختی برای لیبرا اتخاذ کنند.

به گفته وی باید از یك چارچوب محکم و مشترک برای لیبرا بهره ببرند. با توجه به این عدم قطعیت قانونی، سخنگوی کمیسیون اروپا به رویترز گفت كه با اطلاعات عمومی در مورد لیبرا، در حال حاضر نمی‌توان گفت كه قوانین اتحادیه اروپا چگونه اعمال می‌شود.

اتحادیه اروپا در برزخ ارز دیجیتال یورو کوین

متعهد شدن فرانسه برای توقف توسعه ارز دیجیتال لیبرا

همان‌طور که دیروز گزارش شد، لومایر گفته است که نگرانی‌های طولانی درباره پروژه فیس‌بوک بدان معنی است که در این شرایط، ما نمی‌توانیم اجازه توسعه لیبرا در خاک اروپا را صادر کنیم.

پیشنهاد خواندنی:
راهنمای کامل کوین‌بیس

وی پیش‌ازاین گفته بود كه اگر فیس‌بوک تضمین كند كه ارز دیجیتال برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده نکند مخالفتی ندارد.

بسیاری از مسائل نظارتی و حقوقی هنوز برطرف شده است، پنجمین بخشنامه مبارزه با پول‌شویی اتحادیه اروپا که از ماه ژوئیه سال 2018 به اجرا درآمد، چارچوب قانونی را ترسیم می‌کند. بر همین اساس دیده‌بانان مالی اتحادیه اروپا می‌توانند برای کاهش خطرات پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در آن استفاده کنند.

ارز دیجیتال لیبرا فیس‌بوک به سبک ارز پایدار یا Stablecoin

ارز دیجیتال یورو کوین و ارزش ارزهای پایدار وابسته به دارایی‌هایی با پشتوانه‌ای همچون پول‌های واقعی مثل یورو و دلار است. یکی از ویژگی‌های مهم این نوع ارزهای دیجیتال ثبات بالای قیمت آن نسبت به ارزهای دیگر است که هرروز بالا و پایین می‌رود.

در حال حاضر فقط کشورهای اتحادیه اروپا نیستند که مخالف سرسخت ارز دیجیتال لیبرا می‌باشند و خواهان داشتن ارز دیجیتال یورو کوین هستند.

مخالفان دیگر فیس‌بوک را می‌تواند کشورهای انگلستان، آمریکا دانست. موافق ارز دیجیتال یورو کوین هستند که قوانین سفت‌وسخت قانونی و مانع‌تراشی‌های بسیار برای این شرکت ایجاد کرده‌اند.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *