پربازدیدترین ها

اتحادیۀ بازرگانی اتریوم چیست؟

  • توسط شبنم میرزایی
  • نوامبر 12, 2019
  • بلاکچین
اتحادیۀ-بازرگانی-اتریوم-چییست؟

اتریوم در دنیای رمز ارزها، تقریباً در بالای لیست محبوبیت قرار دارد. بخش عمده‌ای از وعده‌های آن مربوط به قابلیت قراردادهای هوشمند بلاک‌چین اتریوم است. به عبارت ساده‌تر، قراردادهای هوشمند به طرفین این امکان را می‌دهد که با استفاده از بلاکچین معاملات خود را انجام داده و ارزش مبادله‌ای آن را در میان خود جابه‌جا کنند.

چنین معاملاتی ممکن است محدود به صنعت مالی نباشد. به‌عنوان‌مثال، بلاک‌چین می‌تواند در معاملات املاک و مستغلات تجاری با ارائۀ نمایی ساده و سریع از اطلاعات مهم آن ملک مانند تاریخ اعتبار و جزئیات املاک، روند آن معامله را به شکلی ساده‌سازی شده تسریع کند.

وجود ابزار آشکار بلاک‌چین اتریوم برای بخش‌های مختلف، پذیرش صنعت

باوجود ابزار آشکار بلاک‌چین برای بخش‌های مختلف، پذیرش صنعت از این نوآوری کند بوده است. در مصاحبۀ اخیر CNBC، مؤسس اتریوم، جوزف لوبیا اظهار داشت که دیدگاه مشاغل به بلاک‌چین مشابه عکس‌العمل اولیۀ آن‌ها به اینترنت در اواسط دهۀ 1990 است. او گفت که ما امروز شاهد آن هستیم که بنگاه‌های اقتصادی بااحتیاط زیاد و به آهستگی به این حوزه ورود می‌کنند.

قراردادهای هوشمند بلاک‌چین اتریوم

یکی از دلایل این امر، قطع ارتباط ایدۀ بنیادین بین این حوزۀ جدید و ساختار شرکت‌های اقتصادی است. بلاکچین برخلاف شرکت‌های بزرگی که سلسله مراتبی ساخته‌شده‌اند و دسترسی به سیستم‌های اطلاعاتی را مجاز ساخته‌اند، بر مبنای فلسفۀ شفافیت و اقتدار غیرمتمرکز طراحی‌شده است. پیوند این دو دیدگاه از منظر عملیاتی و فنی، مستلزم کاری عظیم است.

اتحادیۀ بازرگانی اتریوم (EEA) یک شروع است

اتحادیۀ بازرگانی اتریوم (EEA) یک شروع است. همان‌طور که از نام آن مشخص می‌شود، این اتحاد برای سفارشی‌سازی بلاکچین برای متصدیان صنعت ساخته‌شده است و هدف آن تعریف یک نرم‌افزار بازرگانی است که قادر به مدیریت پیچیده‌ترین برنامه‌های کاربردی با سرعت‌بالا برای تجارت باشد.

پیشنهاد خواندنی:
کاربردهای بلاکچین بازارهای انرژی و آب را متحول خواهد کرد

اعضای آن ترکیبی از سازمان‌های بزرگ و مستقر در صنایع مربوطه و هم‌چنین استارت آپ های مختلف هستند. به‌عنوان‌مثال جیپی مورگان، شرکت مایکروسافت و برتیش پترولیوم تعدادی از اعضای آن هستند. در همین زمان، مؤسسین استارتاپ یکو مانند متیو اسپوک نیز عضو هیئت‌مدیرۀ آن هستند. براساس مقالۀ نشریۀ فورچون، شرکای این اتحادیه به توسعۀ بنیان‌های این پروژه برای استفاده در صنایع مختلف، مانند تسویه‌حساب پس از معامله و ردیابی زنجیرۀ تأمین آن کمک می‌کنند.

امنیت پیش‌نیاز مهم برنامه‌های تجاری است

برای هموارسازی راه پذیرش قراردادهای هوشمند بلاکچین در صنعت سه مورد باید اتفاق بیفتد. اول، فناوری اتریوم که هنوز فناوری نوپایی است و باید رشد کند. امنیت پیش‌نیاز مهم برنامه‌های تجاری است. در مورد این بلاکچین، هک در مبادلات و سرقت‌های اتر مشکلاتی را ایجاد کرده است که شرکت بلاک‌چین این پیچیدگی‌ها و مشکلات را در درون خود سیستم حل می‌کند.

وجود ابزار آشکار بلاک‌چین اتریوم برای بخش‌های مختلف، پذیرش صنعت

این مشکلات برای منصرف کردن شرکت‌ها از به‌کارگیری فناوری این بلاکچین کافی بوده است. استاندارد فعلی دولت برای اتریوم نیز جای کار بیشتری دارد. به‌عنوان نمونه، جامعه در حال حاضر بر سر پیشنهاد اخیری که بازیابی وجوه ازدست‌رفته از طریق صندوق‌های عمومی را راحت‌تر می‌کند در حال بحث و گفتگو است.

باید در بلاک‌چین عمومی اتریوم ایجاد شود

دومین مطلب که مرتبط به مشکل اول نیز است تغییراتی است که باید در بلاک‌چین عمومی اتریوم ایجاد شود تا آن را برای استفاده در بازرگانی مناسب کند. این مسئله‌ای مهم است زیرا هرگونه ابتکار بازرگانی که بخواهد بستر قراردادی هوشمندی ایجاد کند باید قوانین و اطلاعات تاریخ معاملات از بانک‌های اطلاعاتی موجود را وارد کند. به‌عنوان‌مثال، یک بانک قبل از شروع ثبت معاملات و ایجاد قراردادهای هوشمند در این بلاکچین ، باید قوانین مرتبط و تاریخچۀ دریافت‌کنندگان وام را منتقل کند. جدا از یک قطع ارتباط نظری، مسئله جنبه‌ای فنی و تکنیکی نیز هست.

معاملات در بانک اطلاعات خصوصی شرکت‌های بزرگ و کوچک است

بیشتر اطلاعات مربوط به معاملات در بانک اطلاعات خصوصی شرکت‌های بزرگ و کوچک است. این مسئله برای پروتکل اجماع مانند این بلاکچین مشکل ایجاد می‌کند، جایی که هر نود برای تأیید و اعتباربخشی به معاملات آینده، باید اطلاعات مربوط به پایگاه داده‌های منبع را بازنویسی کند. این امر به این دلیل است که چندین عامل خارجی ازجمله تأخیر شبکۀ بانک اطلاعات در انتقال داده‌ها به هر نود تا یکپارچگی داده‌های منتقل‌شده توسط منبع به آن در این مسئله وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، تأخیرات ناشی از مشکلات شبکه ممکن است منجر به محاسبات نادرست و نتایج نادرست در نودهای آسیب‌دیده شود و آن‌ها را به سمت معاملات بی‌اعتبار در بلاک‌چین سوق دهد.

پیشنهاد خواندنی:
تاثیر تکنولوژی بلاکچین بر بازار املاک و مستغلات

توسعه‌دهندگان اتریوم دچار مشکلاتی خواهند شد

سومین نکتۀ قابل‌ذکر آن است که دولت‌های سراسر جهان هنوز یک چهارچوب نظارتی برای مقابله با قراردادهای هوشمند ایجاد نکرده‌اند. اگر این قوانین به اجرا گذاشته شود، جامعه و توسعه‌دهندگان این بلاکچین دچار مشکلاتی خواهند شد که باید پیامدهای آن را بررسی کنند، زیرا این چالش‌ها و مشکلات صنایع مختلفی ازجمله مواردی که پیش‌ازاین دربارۀ آن‌ها قانون‌گذاری شده است، همانند امور مالی را نیز شامل می‌شوند.

توسعه‌دهندگان اتریوم دچار مشکلاتی خواهند شد

رمز ارز اتریوم در حال حاضر دارای یک سازمان غیرانتفاعی است

مطمئناً، رمز ارز این بلاکچین در حال حاضر دارای یک سازمان غیرانتفاعی است که مسئول توسعه و بهبود عملکرد پلتفرم خود است. بر اساس وب‌سایت اتریوم، سازمان اتریوم قصد دارد یک اینترنت در دسترس جهانی، آزادتر و قابل‌اعتمادتر در سطح جهانی ایجاد کند. این‌یک هدف تحسین‌برانگیز است؛ اما در دسترس بودن و اعتماد به وجود یک اکوسیستم متنوع از مشاغل مصرفی و قالب‌های اطلاعاتی جدید در اینترنت نیاز دارد. لینوکس، یک سیستم‌عامل متن‌باز است که در اوایل دهۀ 1990 ظهور کرد و از پذیرش تجاری مشابهی پس از شرکت‌های بزرگ بهره برد و شرکت آی بی ام و اوراکل، عضو بنیاد لینوکس شدند.

اتحادیۀ بازرگانی اتریوم چه نقشی را بازی می‌کند؟

اتحاد بازرگانی اتریوم تحت عنوان شرکت‌های استالوارت از صنایع مالی و فناوری قرار دارد. در مصاحبۀ قبلی، کریس لارسن، بنیان‌گذار ریپل و یکی دیگر از سرمایه‌گذاران حوزۀ رمز ارزها که صنعت مالی را هدف قرار می‌دهد گفت: ریل‌هایی که صنعت مالی در آن ساخته‌شده شکسته نمی‌شوند، بلکه برای عصری از اتصال طولانی نیاز به ارتقا دارند. برای این منظور، اتحادیه متمرکز بر همکاری و تغییر این ریل‌ها است.

جوزف لوبین، بنیان‌گذار اتریوم، در مراسم راه‌اندازی اتحادیه بیان داشت که سرمایه‌گذاری‌ها نشانگر ذهنیت‌ها است، آن‌ها نشان‌دهندۀ منابع نیز هستند، برای این‌که این فناوری را به منصۀ ظهور برسانیم، برای این‌که فراگیر شود، باید با همه صحبت کنیم و این بلاکچین را منتشر کنیم.

خصوصی‌سازی قراردادهای هوشمند برای کار در سازمان‌ها

اتحادیه به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که از سه هدف در بلاک‌چین خود استفاده کند. ابتدا، یک بدنه حاکمیتی و استاندارد برای برنامه‌های شرکت این بلاکچین وجود خواهد داشت. خصوصی‌سازی قراردادهای هوشمند برای کار در سازمان‌ها به مجوزها و سطح دسترسی نهادهای مختلف نیاز دارد. این اتحادیه چهارچوبی را برای حاکمیت در سطح صنعت و اجرای قراردادهای هوشمند با ورودی‌های اعضا ایجاد می‌کند. با این کار انتقال معاملات در دنیای واقعی در بلاک‌چین آسان‌تر می‌شود.

پیشنهاد خواندنی:
آینده روشن بلاکچین با یک انقلاب در بانکداری

دوم، هدف آن حفظ سازگاری و ارتقا اتر عمومی است. اگر قرار است قراردادهای هوشمند این بلاکچین به پتانسیل تجاری موعود خود برسد و شیوۀ انجام معاملات را تغییر دهد، باید شامل مشارکت‌های مختلف سهامداران باشد. این اتحادیه قصد دارد ویژگی‌های جدیدی را بر اساس موارد استفاده در اتحادیه ایجاد کند و به نقشۀ راه اتریوم کمک کند.

توسعه‌دبلاکچین

اطمینان از نوآوری سریع فنی و حکمرانی در سطح شرکت

سومین هدف اعلام‌شدۀ اتحادیه، اطمینان از نوآوری سریع فنی و حکمرانی در سطح شرکت است. چهارچوب‌های آشنا و استانداردسازی نیازهای فنی، موانع موجود را برای توسعه‌دهندگان علاقه‌مند به نوآوری در اکوسیستم این بلاکچین از بین می‌برد.

 در پایان

اتریوم هم‌چنین می‌تواند از تجربۀ اتحادیه در برخورد با مقررات دولتی بهره‌مند شود. فناوری استارتاپ ها بیشتر در محیط‌هایی کار می‌کند که تحت‌فشار محدودیت‌های دولت‌ها نیستند. اعضای اتحادیه در طی سال‌ها تجربۀ خود در برخورد با دولت‌ها و نهادهای نظارتی، استراتژی‌هایی مفید را برای کار در داخل ساختار مقررات ایجاد کرده‌اند. این دانش سازمانی می‌تواند به نوآوری‌های اعضا کمک کند تا در مقیاس‌های عملیاتی، با مشکلات نظارتی مقابله کنند.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *