پربازدیدترین ها

ارز دیجیتال تتر چیست؟ (چگونه تتر استخراج کنیم؟)

ارز-دیجیتال-تتر-چیست؟

ارز دیجیتال تتر چیست ؟ سکه‌هایی که به این هدف برای جایگزینی پایدار دلار عمل می‌کنند، «سکه‌های پایدار» نامیده می‌شوند. ارز دیجیتال تتر مانند سایر ارزهای دیجیتال از بلاکچین استفاده می‌کند.

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال تتر توسط USD حمایت می‌شود (و در قبال آن دلار در اختیار شما قرار می‌گیرد).

گردش حساب تتر

گردش حساب این ارز دیجیتال به یک میلیارد توکن بالغ می­شود و روز­ به ­روز همگام با گزارش ورود سرمایه‌های بیشتر به‌ حساب‌های پشتیبان آن، دارایی‌های بیشتری تولید می­کنند. با روند رو­به ­رشد گردش حساب ارز دیجیتال تتر، استفاده از آن به‌عنوان جایگزین دلار و دیگر ارزهای فیات و باهدف ذخیرۀ ارزش، افزایش می ­یابد.

سرمایه گذاری با ارز دیجیتال تتر

 این نکته بسیار حائز اهمیت است (به ویژه هنگامی‌که قیمت بیت کوین بی‌ثبات است). با این حال علاوه بر مزایایی که ارز دیجتال Tether دارد، معایبی نیز دارد که قبل از سرمایه‌گذاری در مورد آن باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

ارز دیجیتال تتر نوسان کمی دارد

با این حال در عمل ارز دیجیتال تتر نوسان کمی دارد. استفاده اولیه از ارز دیجیتال تتر این است که باعث ایجاد ثبات در فضای رمزنگاری غیرقابل جابجایی می‌شود و نقدینگی را برای صرافی‌هایی که نمی‌توانند به دلار و با بانک‌ها معامله کنند، ارائه می‌دهد. با استفاده از ارز دیجیتال تتر ، از نظر تئوری می‌توانید با سکه‌ای مبادله کنید که دارای ارزش پایداری مانند USD است. حتی وقتی در صرافی هستید که نمی‌توانید با فیات معامله کنید، بسیاری از صرافی‌ها دلار Tether را به‌عنوان یک جفت معاملاتی نیز ارائه می‌دهند؛ بنابراین به شما امکان می‌دهند سکه‌هایی را با سکه‌ای که با دلار قابل تعویض است، مبادله‌کنید.

پیشنهاد خواندنی:
نحوۀ خرید توکن بیت کوین با کارت هدیه

فیات با ارز دیجیتال تتر مبادله نشود

این نگرانی وجود دارد که ممکن است در مقطعی فیات با ارز دیجتال تتر مبادله نشود یا اقتصاد رمزنگاری اکنون به یک جانشین دلار متمرکز تبدیل شود. براساس این واقعیت، نگرانی وجود دارد که برخی از همان افرادی که Bitfinex را اجرا می‌کنند بر دلار تتر نظارت دارند. Bitfinex یک مبادله پیشرو است که امکان استفاده از معاملات حاشیه‌ای را با استفاده از دلار تتر به‌عنوان وثیقه فراهم می‌کند و این باعث می‌شود قدرت زیادی در دست افراد محدودی باشد. به‌علاوه این امکان وجود دارد دلار تتر همواره مطابق ادعا از حمایت 1: 1 برخوردار نشود.

به عبارت دیگر، نگرانی‌هایی در مورد ماهیت متمرکز ارز دیجتال Tether وجود دارد و ممکن است مردم راهی برای تأیید کامل سیستم که ارز دیجتال تتر سعی کرده است از طریق اسناد و مدارک، بلاکچین عمومی و کاربران عمومی خود نشان دهد، ندارند.

چه نگرانی‌هایی در رابطه با این ارز دیجیتال (USDT) وجود دارد؟

از آنجا که استفاده از این ارز دیجیتال ه‌عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی در صرافی‌های بزرگ گسترش می­یابد، قیمت کنونی تترِ بیت­کوین و دیگر ارزهای دیجیتال باقیمت فیات آنها برابری می­کند، این مسئله به این معناست که عرضه و تقاضای فیات، قیمت پول واقعی را متأثر می­سازد. تا زمانی که Tether واقعاً نمایندۀ یک اسکناس فیات مانند دلار باشد، مشکلی ایجاد نمی­شود.

با این‌وجود اخیراً نگرانی‌هایی معطوف به مشروعیت حساب‌های پشتیبان ارز دیجیتال تتر و اینکه آیا بنیاد تتر در عمل به وعده‌هایش راجع به بازرسی‌ها عمل خواهد کرد یا نه ابراز می­شود. شایعاتی زیادی نیز در مورد رابطۀ بین بیت­ فینکس (بزرگ­ترین صرافی ارز دیجیتال به لحاظ حجم معاملات) و این ارز دیجیتال وجود دارد که اتهاماتی را نظیر پول­شویی، تبانی و عرضۀ تتر جعلی، به آن‌ها نسبت می ­دهد.

تتر در مطبوعات
ارز دیجیتال تتر

یعنی هر ارز دیجتال تتر با دلارهای ذخیره شده با نسبت 1: 1 حمایت می‌شود (این یک نقطه قوت بزرگ در فضای رمزنگاری غیرقابل‌کنترل و غیرمتمرکز است). در حالت ایده آل، این بدان معنی است که ارز دیجتال تتر با 1 دلار در تمام صرافی‌ها معامله می‌شود و می‌تواند به جای یک دلار از آن استفاده شود.

مشکلات و مزایای ارز دیجیتال تتر

مشکلات و مزایای ارز دیجتال تتر در اینجا همه اساساً حول یک مفهوم یکسان هستند؛ یعنی اتصال فضای رمزنگاری به یک دلار جایگزین که توسط یک سیستم مرکزی کنترل می‌شود و سپس بر اساس آن انتظارات را تعیین می‌کند. این موضوع خود دچار دوگانگی است، زیرا این مسئله اعتماد و تمرکز آن دقیقاً مسئله اصلی بود که ارز دیجیتال و فضای رمزنگاری سعی داشت در وهله اول از آن جلوگیری کند.

چگونگی استخراج  ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر، اگرچه از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند

مشکل اساسی این است که ارز دیجیتال تتر ، اگرچه از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند، اما یک قرارداد هوشمند توزیع نشده غیرمتمرکز است. آن‌ها شرکتی هستند که توسط انسان‌های بالقوه قابل‌پذیرش اداره می‌شوند (که از ما می‌خواهند به آن‌ها اعتماد کنیم). همین مورد در مورد Bitfinex نیز صادق است. Bitfinex یک مبادله غیرمتمرکز همتا به همتا نیست و آن‌ها یک شرکت هستند.

پیشنهاد خواندنی:
مهم‌ترین تفاوت‌ها در مقایسه بیت‌کوین و ریپل

نقدینگی برای عملکرد بهتر

البته از آنجا که همه ما در حال حاضر از صرافی‌های متمرکز استفاده می‌کنیم و برای اینکه بتوانیم به نقدینگی برای عملکرد خود دسترسی پیدا کنیم، نیاز به این مبادلات داریم، می‌توانیم برخی استدلال‌های بسیار قوی را بیان کنیم که ارز دیجیتال تتر نقطه از تاریخ ارز دیجیتال نیاز است. در آخر، ماهیت متمرکز آن‌ها مشکل‌ساز نمی‌شود و به‌سادگی آن‌ها با Ripple و XRP در یک و سپس بیت کوین در یک رده قرار می‌دهد.

ارز دیجیتال تتر به دلیل ارزش پایدار، توانایی استفاده در تجارت

با این وجود، نگرانی ها را کنار بگذاریم و نکته اصلی را مطرح کنیم: دلار تتر به دلیل ارزش پایدار، توانایی استفاده در تجارت برای مبادله با بسیاری از رمزپایه ها در بسیاری از صرافی‌های بزرگ دنیا و همچنین توانایی ارائه نقدینگی در صرافی‌ها، بسیار مفید است. تا آنجا که همه موافقت می‌کنند که یک دلار تتر یک دلار ارزش دارد. با وجود تمام نکات مثبت و منفی، واقعیت این است: دلار Tether تاکنون خیلی خوب کار کرده است و از اوایل سال 2018 به یکی از 20 سکه برتر در بازار تبدیل شده است. 

جوانب مثبت ارز دیجتال تتر که مانند دلار دیجیتال تأمین شده

نگرانی‌ها واقعی هستند، اما اجازه ندهید که شما را متوقف کنند و از رفتن به سمت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال تتر جلوگیری کنید. جوانب مثبت دلار تتر که مانند دلار دیجیتال تأمین شده توسط رمزنگاری پایدار است. این دلار به حدس و گمان‌های زیادی در مورد سایر ارزهای دیجیتال نمی‌پردازد، مزایای واقعی آن در دنیای ارز دیجیتال است. در دنیای ناپایدار ارز دیجیتال، پایداری کافی است؛ بنابراین، دلار تتر ارز دیجیتال قابل‌توجهی است. 

چگونگی استخراج ارز دیجیتال تتر

اگر به دنبال استخراج معدن ارز دیجیتال تتر هستید به خاطر داشته باشید که قبل از انجام این کار، مدتی را صرف تحقیق و مطالعه کرده و بررسی کنید که آیا راه‌اندازی شما واقعاً سودآوری خواهد داشت. قیمت ارز دیجیتال تتر می‌تواند در نوسان باشد و میزان کارگران معدن نیز در شانس شما برای ایجاد سود بسیار زیاد است.

 استخراج  ارز دیجیتال تتر مناسب

استخراج ارز دیجیتال تتر مناسب

با قیمت فعلی ارز دیجیتال تتر، در نظر بگیرید که با چقدر می‌توانید دکل معدن را نصب کنید. سخت‌افزاری که برای معدن قدرتمندترین باشد ASIC هایی هستند که متأسفانه امروزه بسیار گران‌قیمت می‌باشند. در صورت استخراج با رایانه یک GPU مشارکت بزرگی ایجاد نمی‌کند، اما ممکن است برای شروع کار هنگام استخراج دلار تتر مناسب باشد. نمودارهای سودآوری معادن می‌تواند به شما نشان دهد که چقدر دلار برای 1 ساعت در ساعت نرخ هش می‌توانید بدست آورید. در این نمودارها هزینه‌های برق نیز پوشش داده شده‌اند. مشکل معدن با تعداد کارگران معدن افزایش می‌یابد و هر بار تقاضا برای میزان هش بزرگ‌تر افزایش می‌یابد. نرخ هش شما در واقع میزان قدرت محاسباتی را برای معدن بلوک‌های جدید فراهم می‌کند. این امر چیزی را که زمان بلوک نامیده می‌شود.

پیشنهاد خواندنی:
تبادل کریپتو‌کارنسی چگونه انجام میشود؟(تریدینگ ارزهای دیجیتالی)

چگونه ارز دیجیتال تتر را استخراج کنیم؟

 ماینر ASIC چیست؟ دکل‌های معدن ASIC دستگاه‌هایی هستند که از مادربرد، تراشه ASIC و سیستم خنک‌کننده ساخته‌شده‌اند. آن‌ها به‌طور خاص برای معدنکاری خاص رمزگذاری طراحی شده‌اند و این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند. هدف این سخت‌افزارها حل هر چه بیشتر معماهای رمزنگاری است. سرمایه‌گذاری اولیه برای یکی از این‌ها می‌تواند در طی چند ماه پرداخت شود، اما مشکل بزرگی در مورد سروصدا، گرما و تقاضای برق این ماشین‌ها وجود دارد، آن‌ها خراب می‌شوند و از این ‌دست مشکلات و هزینه زیادی دارند. نرخ هش اساساً مقیاسی از چند حدس برای معمای راه‌اندازی معدن شما در مدت‌زمان معینی است. این نرخ هش در هر ثانیه است و می‌تواند به‌سرعت بالا برود (KH / s، MH / s، …).

کیف پول ارز دیجیتال تتر

کیف پول برای سکه‌های پایداری مانند ارز دیجیتال تتر ضروری است. سکه‌های پایداری مانند USDT که با دلار واقعی ایالات‌متحده 1: 1 حمایت می‌شوند، به شما کمک می‌کند بدون هیچ زحمتی برای رعایت قوانین ارز فیات، درآمد خود را داشته باشید. بنابراین در اینجا لیست کیف پول‌های محبوب و قابل‌اعتماد دلارتتر وجوددارد که می‌توانید برای استفاده روزانه یا هنگام تجارت در زمینه رمزنگاری از آن‌ها استفاده کنید:

1) لجر Nano X (کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال تتر)

کیف پول سخت‌افزاری لجر Nano X به‌سرعت محبوبیت پیدا کرد. این یک کیف پول سخت‌افزاری است که به‌تازگی راه‌اندازی شده و یک پرچم‌دار محصول Ledger SAS یک استارت آپ فرانسوی می‌باشد که پیشگام امنیت دارایی‌های دیجیتال است. ویژگی‌های این کیف پول، آن را به‌راحتی پیشرفته‌ترین کیف پول سخت‌افزاری موجود در بازار می‌کند. به‌طور عمده، من ویژگی بلوتوث را دوست دارم که به شما امکان می‌دهد دستگاه‌های iOS و Android خود را با Ledger Nano X و بدون هیچ‌گونه OTG یا USB متصل کنید. این دستگاه باتری قوی دارد که می‌تواند تا 5 ساعت دوام داشته و عمر آن 5 سال باشد.  علاوه بر این، این یک کیف پول HD غیرحضوری است که در آن کلمات رمز را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید. به این ترتیب شما همیشه کنترل ارز دیجیتال تتر خود را برای محافظت در برابر نوسانات کریپتو در دست خواهید داشت؛ بنابراین مطمئن شوید که ارز دیجیتال تتر خود را با خیال راحت ذخیره کرده‌اید، در این صورت هیچ خطری آن را تهدید نمی‌کند.

2) Coinomi (کیف پول iOS و Android)  

Coinomi یکی دیگر از کیف پول‌های قابل احترام در رمزنگاری است و این کیف پول برای استفاده بر روی موبایل در نظر گرفته شده است. رابط کاربری کیف پول مناسب و معقول است و به شما این امکان را می‌دهد تا 100+ رمزنگاری را از طریق رابط کاربری قدرتمندی تهیه کنید.  نکته خوب این است که کوینومی از ارز دیجیتال تتر حمایت می‌کند. شما به‌راحتی می‌توانید ارز دیجیتال تتر خود را با استفاده از Coinomi مدیریت و ذخیره کنید. خوب است که چندین کیف پول Coinomi برای ارزهای مختلف داشته باشید، اما اطمینان حاصل کنید که همه دارایی خود را روی هیچ کیف پول موبایل ازجمله Coinomi ذخیره نکنید. کیف پول دارای یک مبادله داخلی است که می‌تواند به شما در تبدیل ارزهای دیگر به USDT یا USDT به ارزهای دیگر کمک کند تا معاملات خود را انجام دهد. هم‌اکنون، Coinomi برای دستگاه‌های iOS و اندرویدی در دسترس است.

پیشنهاد خواندنی:
مقابله ونزوئلا با بحران اقتصادی با ارزهای دیجیتال!

3) Exodus کیف پول دسکتاپ و تلفن همراه

کیف پول Exodus یک کیف پول دسکتاپ قدرتمند است که در اوایل سال 2016 برای بسیاری از دوستداران رمزنگاری پایه اصلی شد. دلیل این امر آن بود که در آن زمان، هیچ کیف پول رمزنگاری رومیزی قابل‌اعتماد و شهودی دیگری در دسترس نبود. بهترین نکته در مورد این کیف پول این است که Exodus با Trezor یکپارچه می‌شوند و به شما امکان می‌دهند بهترین‌های دو مورد را داشته باشید، یعنی امنیت سخت‌افزار و سادگی نرم‌افزار.

 علاوه بر این، Exodus یک کیف پول شخصی می‌باشد که دارای یک مبادله داخلی است و به شما کمک می‌کند بدون ایجاد ضرر و زیان در اثر نوسانات، ارز را به ارز دیجیتال نید. Exodus برای Mac، Windows، Linux موجود است.

کیف پول وب  ارز دیجیتال تتر

4) MyEtherWallet کیف پول وب ارز دیجیتال تتر  

 آیا به دنبال یک کیف پول وب مطمئن برای ذخیره ارز دیجیتال تتر خود هستید؟   MyEthereWallet راه‌حل شماست. یکی از کیف پول‌های وب دیرینه اکوسیستم اتر که قابل‌اطمینان‌ترین و همچنین محبوب‌ترین کیف پول برای ذخیره 1000 علامت ERC20 است و  به همین دلیل می‌توانید به‌راحتی علائم USDT ERC20 خود را در MyEtherWallet ذخیره و مدیریت کنید.  کیف پول غیرحضوری است که برای آن می‌توانید پین یا کلیدهای خصوصی در اختیار داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که این پشتیبان گیری به‌درستی انجام شده است، زیرا از دست دادن این به معنای از دست دادن ارز دیجیتال تتر شما است. به‌علاوه MyEtherWallet به‌راحتی با Ledger Nano X ادغام می‌شود و به شما امکان می‌دهد مزیت سخت‌افزار را با رابط نرم‌افزاری موردعلاقه خود به کار بگیرید.

۵) کیف پول Omni

کیف پول Omni یک کیف پول وب برای توکن های صادر شده از طریق پروتکل Omni است. پروتکل Omni لایه‌ای است که برای صدور توکن های پروتکل بیت کوین استفاده می‌شود. آدرس‌های مورداستفاده توکن های Omni همان بیت کوین است و مقدار خوبی از ارز دیجیتال تتر نیز در پروتکل Omni صادر می‌شود. این مفهوم همان نرخ پشتوانه دلار 1: 1 دلار آمریکاست، اما فقط با پروتکل صدور توکن متفاوت است. شما می‌توانید توکن تتر Omni خود را در OmniWallet که یک کیف پول وب است، ذخیره و مدیریت کنید. این کیف پول وب رمزهای خصوصی برای تهیه نسخه پشتیبان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در کجا می‌توانم دلار تتر را ذخیره کنم؟

اکنون من معتقدم که شما قادر خواهید بود به‌طور عادلانه تصمیم بگیرید که از کدام کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال تتر خود استفاده کنید. پیشنهاد من این است که متناسب با نیاز خود از هریک از کیف پول‌های زیر استفاده کنید:

پیشنهاد خواندنی:
ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟

Ledger Nano X: اگر می‌خواهید ارز دیجیتال تتر را برای طولانی‌مدت نگه‌دارید.

Exodus: اگر می‌خواهید دلار تتر را برای چند ماه یا هفته نگه‌دارید.

MyEtherWallet: اگر قرار است ارز دیجیتال تتر را برای چند روز نگه‌دارید.

ارز دیجیتال تتر

مقایسه ارز دیجیتال تتر با TUSD

سکه پایدار؛ نوعی رمزنگاری است که به معنای گره خوردن به یک دارایی پایدار مانند طلا یا سایر ارزهای فیات می باشد. دلار تتر یک سکه پایدار محبوب است که با نسبت ارز 1: 1 به دلار آمریکا گره‌خورده است. ایده اولیه برای این امر این بود که کل دلار تتر در گردش با کل موجودی USD در حساب‌های بانکی مطابقت دارد. رمزنگاری TrueUSD (TUSD) یکی دیگر از ارزهای دیجیتال پایدار مشابه است که بخشی از پلتفرم رمزگذاری دارایی TrustToken است. در صورت مقایسه به نظر می‌رسد TUSD همه محدودیت‌های پلتفرم ارز دیجیتال تتر را کنار گذاشته است.

چه کسانی از تتر (USDT) استفاده می­ کنند؟

اینکه از توکن های این ارز دیجیتال می­توان به‌عنوان دلار یا یورو استفاده کرد، باعث شده تا این ارز دیجیتال در بیشتر صرافی‌های بزرگ به‌عنوان یک معادل تجاری اصلی برای این ارزها پذیرفته شود. بیت فینکس، بیت­رکس، پولونیکس و بایننس که به هیچ­وجه با ارزهای فیات کار نمی­کنند، امکان مبادلۀ این این ارز دیجیتال را با بیشتر ارزهای اصلی فراهم کرده­اند. معامله­گران برای حفاظت از مبادلاتشان و همچنین ورود و خروج از بازارهای رمز ارزها از این ارز استفاده می­ کنند.

دلار در مقابل True USD

بگذارید تفاوت‌های عمده بین USDT و TUSD را مورد بحث قرار دهیم.

۲. در حال حاضر ارز دیجیتال تتر با سرمایه‌گذاری در بازار در رتبه 8 است درحالی‌که TrueUSD در رتبه 71 قرار دارد.

۱. قیمت: اولین و مهم‌ترین تفاوت، در حال حاضر TUSD 1.00 دلار معامله می‌شود که معادل دلار آمریکا با سرمایه بازار 78،724،093 دلار است درحالی‌که دلار تتر 0.997 دلار ارزش دارد و سرمایه آن در بازار 2،748،503،636 دلار است.

۳. توکن های دلار تتر اکنون مدت‌هاست که با اختلاف‌نظر روبرو می‌شوند. به‌طور مقایسه‌ای، هر سکه TUSD با نرخ دلار 1: 1 با دلار آمریکا حمایت می‌شود. TrustToken با بانک‌های مشروع و سازمان‌های معتبری که دارایی‌های USD خود را در Escrow برگزار می‌کنند، همکاری‌های حقوقی ایجاد کرده است.

4. TUSD یک توکن ERC20 است و برخلاف Tether دلار تتر که جزئی از ERC20 نیست، می‌تواند روی یک کیف پول Ethereum ذخیره شود.

۵. سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال تتر در مقابل TrueUSD: هر سرمایه‌گذار که مایل به سرمایه‌گذاری در سکه TUSD است، باید قبل از خرید هر توکن، یک KYC / AML اجباری انجام دهد. این شفافیت هر تراکنش را در مقایسه با دلار تتر تضمین می‌کند.

پیشنهاد خواندنی:
بهترین انواع کیف‌پول سخت‌افزاری

۶. با شروع هرگونه معامله، یک قرارداد هوشمند TrueUSD ایجاد شده که مبلغ انتقال داده شده مربوط به آن به کیف پول کاربر تحویل داده می‌شود. این توکن TrueUSD با ارز معادل فیات قابل بازخرید است. در طول بازخرید توکن ها، قرارداد هوشمند دیگری فعال می‌شود که تعداد توکن های موردنیاز را می‌سوزاند. اعلان به بانکی ارسال خواهد شد که سپس USD مستقیماً به‌حساب کاربر منتقل می‌شود.

۷. یکی دیگر از عواملی که در بحث مقایسه تتر و TrueUSD وجود دارد این واقعیت است که Tether Limited هرگز برخلاف TrustToken که مرتباً گواهینامه‌های مداوم را منتشر می‌کنند، توسط هیچ یک از طرفین مورد بازرسی قرار نگرفته است.

۸. توکن تتر برای دو ماه گذشته به دلیل همه اختلافات، بی‌ثبات بوده و با این حال، دومین ارز معامله شده در بازارها با 22٪ از کل حجم معاملات است.


 


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *