از گوشه و کنار جهان با ارزهای رمزپایه

از گوشه و کنار جهان با ارزهای رمزپایه

امروز قصد داریم تا در اینجا مختصری از خبرهای مرتبط با حوزه رمزنگاری و بخش هایی از ارزهای رمزپایه را مطرح کنیم. این به این خاطر است که شما تا حد ممکن از وقایع مرتبط با حوزه رمزنگاری در سراسر جهان مطلع شوید. امیدواریم که این مطالب از جزابیت کافی برای شما برخوردار باشند.

برادوی

به عنوان یک راه حل احتمالی جهت جلوگیری از جعل بلیط و برای کسب تجربه بهتری از بلیط فروشی، برادوی (خیابان برادوی در شهر نیویورک واقع شده و از محله های معروف جهت تئاتر به شمار می آید) به فناوری بلاک چین روی آورده است. براساس این خبر، سازمان شوبرت، بزرگترین اپراتور تئاتر در برادوی، برنامه آزمایشی سال آینده خود را آغاز خواهد کرد. به منظور انجام این کار، این سازمان از طریق بخش بلیط فروشی Telecharge و شوبرت خود با یک استارت آپ مستقر در بوستون  به نام True Tickets شروع به همکاری کرده است. این استارت آپ، یک راه حل بلیط فروشی در بستر موبایل ارائه می دهد که بر روی پلت فرم بلاک چین  IBMاجرا می شود.

گروه تجاری لوته برای ارزهای رمزپایه

گروه تجاری لوته کره جنوبی می گوید که آنها پلتفرمی را توسعه داده اند که از فناوری بلاک چین برای ردیابی مدیریت دام، فروش دستگاه IoT، مواد شیمیایی و مواد اولیه استفاده می کند. طبق NSP، شرکت تابعه ارتباطات داده ای گروه تجاری لوته، این پروژه را طراحی کرده است. این شرکت تابعه آن را به نام “پلتفرم بلاک چین لوته” نامگذاری کرده است. به ویژه این شرکت علاقه مند است تا این پلتفرم را با فعالیتهای فروش، در بین 90 واحد تجاری خود، ادغام کند.

همکاری ساکرامنتو با CryptoKaiju

تیم NBA ساکرامنتو کینگز اعلام کرد که آنها شروع به همکاری با CryptoKaiju کرده اند. CryptoKaiju  در زمینه سرگرمی های Kaiju مبتنی بر اتریوم، برای اولین بار در ورزش های حرفه ای، مجموعه های رمزنگاری فیزیکی، مطرح شد. آنها تعداد 100 نسخه محدود از سرگرمی های قابل جمع آوری Kaiju را در طول فصل بسکتبال 2019-2020 ارائه خواهند داد. هر یک از سرگرمی های جمع آوری شده توسط یک توکن غیر قابل مبادله، که آن را منحصر به فرد ساخته، پشتیبانی می شود.

 بخش هایی از ارزهای رمزپایه را مطرح کنیم

ارز دیجیتال ولز ارزهای رمزپایه

ولز در نظر دارد تا ارز دیجیتال خود، به نام کلین، را برای کسب و کارها راه اندازی کند. به گفته دولت ولز، کلین شبکه ای از ارزهای دیجیتالی است. کلین به کسب و کارها اجازه می دهد تا خدمات و محصولات خود را بدون نیاز به استفاده از ارزهای بدون پشتوانه و اعتباری مبادله كنند. این گمان وجود دارد که استفاده از کلین، به تقویت اقتصاد کمک کند. در ادامه این خبر آمده است که اقتصاد چرخشی ولز 100،000 لیره معادل 129،000 دلار به منظور ایجاد یک سیستم اعتباری دو طرفه پرداخت می کند. سیستم اعتباری دو طرفه بر اساس مدل موجود در ساردینیا طراحی و ایجاد شده است. این مدل به شركت ها اجازه می دهد تا به جای پول نقد، به صورت اعتباری و از طریق ارزهای رمزپایه با یکدیگر داد و ستد داشته باشند. این مدل باید مجددا در  اقتصاد منطقه مورد استفاده قرار گیرد.

پیشنهاد خواندنی:
مقایسه بیت کوین کش و اتریوم

جهت معاملات، در این اطلاعیه آمده است که: مشتریان خدمات پرداخت دیجیتال تجارت کوین بیس، هم اکنون می توانند بهای کالاها و خدمات را مستقیماً از حساب کوین بیس خود پرداخت نمایند. آنها می گویند کپی کردن آدرس های پیچیده ارزهای رمزپایه و بخش اعشار مبالغ دیگر ضروری نیست. زیرا مشتری تنها باید به حساب کوین بیس خود وارد شده و کیف پول مورد نظر را جهت پرداخت از طریق ارزهای رمزپایه انتخاب کند. سایر موارد توسط این خدمات مراقبت می شوند تا این اطمینان حاصل شود که مقدار ارزهای رمزپایه به آدرس صحیح تجاری واریز می شود.

فعالیت تروریستی برای ارزهای رمزپایه

نماینده عالی سرویس امنیتی روسیه (FSB) می گوید که آنها از اینکه تروریست ها به جای بیت کوین از سکه های مخفی جهت تامین فعالیت های خود استفاده می کنند، آگاه هستند. الکساندر بورتنیکوف مدیر FSB بر طبق LetKnowNews، اظهار داشت که ارزهای رمزپایه به اصطلاح محرمانه به طور فزاینده ای [توسط تروریست ها] مورد استفاده قرار می گیرند. این امر باعث می گردد تا این نوع معاملات بر خلاف بیت کوین و [سایر ارزهای رمزپایه برجسته] پنهان بمانند.

تجارت جهانی

Forklog به نقل از آمار و اطلاعات CoinDance می گوید: در طی 18 ماه گذشته روسیه بزرگترین معامله گر جهان در مبادلات نظیر به نظیر LocalBitcoins.com می باشد. بر طبق داده های کشورهای برتر و براساس حجم بیت کوین معامله شده از سال 2017، معاملات انجام شده در روسیه تقریبا 24.3 درصد از حجم تجارت ارزهای رمزپایه را به خود اختصاص داده است. ایالات متحده با 17.8٪ در جایگاه دوم قرار دارد و پس از آن چین با 13.1٪ قرار دارد.

Bitfinex

Bitfinex در پست خود اعلام کرد که حرکت انتقالی و تکامل مدل جامعه رمزنگاری به عنوان برنامه وابسته Bitfinex نامیده می شود. برنامه وابسته جدید در حال حاضر زنده است و وجود دارد. پس از اینکه کاربری لینک دعوت خود را ایجاد کرد، هرکسی که از طریق آن ثبت نام کند، به کاربر ارجاعی تبدیل می شود. هر بار که کابران اجرایی یک معامله انجام دهند یا اقدامات خاصی را روی این پلتفرم انجام می دهند، کاربر درصدی از هزینه های معاملاتی خود را دریافت می کند. این وب سایت ادعا می کند که ساختار کمیسیون آن به کاربران این امکان را می دهد تا درصدی از هزینه های معاملاتی را تا سه سطح در شبکه ارجاعی خود دریافت کنند. همچنین این وب سایت در ادامه می گوید که در صورت کسب معیارهای لازم، کاربران مستحق دریافت چند برابر کمیسیون هستند.

پیشنهاد خواندنی:
آیا قبل از بیت‌کوین رمز ارزی وجود داشته است؟

تجارت نایک ارزهای رمزپایه

اظهارات مالک تیم  Houston Rocketsدر لیگ NBA، در مورد هنگ کنگ، منجر به کاهش قیمت توکن های NKE.N در مبادلات آمریکا شد. قابل ذکر است که توکن های NKE.N از کفش نایک پشتیبانی می کند. رویترز گزارش می دهد که یک تاجر چینی اطلاع داده است که، تجارت توکن هایNKE.N  حدود 10 درصد کاهش یافته است. این امر پس از آن رخ داد که دارل موری صاحب راکتس، در حمایت خود از معترضان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ توئیت کرد. البته موری پس از آن زمان، توئیت خود را حذف کرد، اما کاربران اینترنت در سرزمین اصلی چین ترس و عصبانیت خود را از پلتفرم های رسانه های اجتماعی نظیر Weibo ابراز کرده اند. در همین حال، نایک تصمیم گرفت تا به دنبال این جنجال، روابط خود را با راکتس قطع کند. این شرکت پوشاک ورزشی مجبور شد تا تمام کالاهایی که دارای برند راکتس بودند را از فروشگاه های خود در چین حذف کند. دلیل آنها برای انجام این کار، ادامه واکنش های شدید در چین بود.

کلاهبرداری Circle Society

تنظیم کننده آمریکایی کمیسیون تجاری کالاهای آتی (CFTC) برای یک شرکت مستقر در نوادا با نام Circle Society با پرداخت 11 میلیون دلار به علت کلاهبرداری در حوزه ارزهای رمزپایه، جریمه تعیین کرده است و علیه این شرکت و مالک آن اقامه دعوا نموده است. این تنظیم کننده در یک خبر رسمی اعلام کرده است که، مالک Circle Society به نام دیوید گیلبرت زعفران، معادل 11 میلیون دلار بیت کوین، از حداقل 14 سرمایه گذار کلاهبرداری کرده است. CFTC عملیات زعفران را “طرح پونزی نامیده است و آنها از این شرکت می خواهند که این پول ها را به صاحبانشان برگرداند. همچنین CFTC برای این شرکت جریمه ای در نظر گرفته که باید آنها هزینه های اضافی را نیز پرداخت کنند. از طرفی CFTC ممنوعیت تجارت در حوزه ارزهای رمزپایه برای Circle Society را پیشنهاد می کند.

گروه تجاری لوته برای ارزهای رمزپایه

Nexybit

Nexybit یکی از صرافی های فعال در حوزه ارزهای رمزپایه در کره جنوبی، با یک پرونده کلاهبرداری در یک مورد مدنی مواجه شده است. گروهی از سرمایه گذاران ناراضی ادعا کردند که Nexybit آنها را فریب داده است. سرمایه گذاران می گویند که به آنها وعده داده شده است مبلغی از سود بازرگانی Nexybit را دریافت کنند که از طریق ارزهای اصلی پیشرو مانند بیت کوین و اتریوم قابل پرداخت است. با این حال، بر طبق گزارش ET News، Nexybit خواستار این است که این مبادله در عوض پرداخت های دیگر، با توکن خودشان پرداخت شود. اما رسانه ها در مورد این کار می گویند که این کار عملا بی ارزش است.

پیشنهاد خواندنی:
آنچه باید درباره ریپل بدانید

گسترش سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه

شرکت ارزهای رمزپایه و خدمات مالی بابل، در یک بیانیه مطبوعاتی و از طریق ایمیل اعلام کرد که آنها بعد از سرمایه گذاری استراتژیک توسط شرکت سرمایه گذاری blockchain NGC Ventures در اکتبر سال 2018، شاهد رشد پایدار و مثبتی بوده اند. شرکت ارزهای رمزپایه و خدمات مالی بابل، از سال گذشته در حجم وام شاهد رشد 275 میلیون دلاری بوده است. یعنی این شرکت حجم وام های خود را از 5 میلیون دلار به 380 میلیون دلار افزایش داده است. همچنین این شرکت، تعداد کارکنان خود را از 15 به 50 کارمند در سطح جهان افزایش داده است و با ایجاد دفاتری در پکن، سئول و سنگاپور، وسعت خود را در زمینه ارزهای رمزپایه گسترش داده است.

CoinMarketCap

CoinMarketCap ارائه دهنده داده های اصلی بازارهای رمزنگاری، محصول جدید خود را با نام اینترست و توسط CoinMarketCap معرفی کرد. اینترست باعث می گردد تا پلتفرم های محبوب بیشتر دیگری برای سپرده گذاری و دریافت وام از دارایی های رمزنگاری شده با توجه به نرخ بهره آنها، طبقه بندی شوند. این محصول با کمک 33 دارایی رمزنگای شده راه اندازی می شود که هریک از آنها همراه با کیف پول، مبادلات و پلتفرم های مالی غیرمتمرکز ارائه شده است. آنها محصولات مورد علاقه خود را در آن دارایی رمزنگاری شده خاص ارائه می دهند. این ارائه دهنده بیان می کند که کاربران می توانند نرخ بهره سالانه متناظر، حداقل مدت زمان سپرده کذاری قبل از تحقق سود، زمان های شروع سپرده گذاری و توضیحات مربوط به هر پلتفرم را پیدا کنند.

در نهایت به این نتیجه گیری می رسیم که آگاهی از وضعیت ارزهای رمزپایه و بلاک چین در سراسر جهان می تواند به ما دید مناسب تری در جهت شناخت این بازار ارائه دهد. مشاهده کردید که فناوری بلاک چین تا برادوی گسترش یافته است. از طرفی باید مواظب کلاهبردارانی که در عرصه ارزهای رمزپایه گاهی حضور می یابند نیز باشیم. حضور آگاهانه در عرصه ارزهای رمزپایه و بلاک چین نیازمند مطالعه اخبار مربوط به این حوزه می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *