با عبور استخراج بیت کوین از 18 میلیون؛ فقط 3 میلیون بیتکوین باقی مانده

با عبور استخراج بیت کوین از 18 میلیون؛ فقط 3 میلیون بیتکوین باقی مانده 1

 بیتکوین یک رمز ارز جهانی  و یکی از اولین ارزهای دیجیتال به عنوان یک ارز دیجیتال غیردولتی و نامتمرکز است. با این حال به احتمال قوی ارزهای دیجیتال دیگری توسط دولت‌ها برای تسهیل در تراکنش‌ها و تجارت ساخته خواهد شد.

بیت کوین نوسانات زیادی دارد و هر زمان این ارز رشد کند میزان توجهات به آن بیشتر می شود. در پی اقدامات خارج سازی بیت کوین  تعداد بیت کوین های استخراج شده از مرز 18 میلیون عبور کرده و تا برای 120 سال آینده تنها 3 میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی بماند. با این حال بنظر می رسد خیلی از زودتر از 120 سال آینده با خارج سازی منبع اصلی درآمد ماینرها از پاداش بلاک به کارمزد تراکنش ها تغییر کند. Pompliano ؛ سرمایه گذار آمریکایی و بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Morgan Creek  در ارتباط با خارج سازی پیش بینی هایی داشته و این مطلب را توئیت کرد. او می گوید انتظار می رود  که تعداد بیتکوین های استخراج شده  به 18 میلیون افزایش یابد.

با عبور استخراج بیت کوین از 18 میلیون

  فقط 3 میلیون بیت کوین باقی مانده است

پومپلیانو همچنین خاطر نشان کرد که در این مرحله فقط سه میلیون بیت کوین برای خارج سازی بیت کوین کامل وجود دارد. او اعلام کرده تعداد بیت کوین استخراج شده به  18 میلیون می رسد و فقط 3 میلیون تا استخراج کامل باقی می ماند. وی م یخواهد این اقدام را بصورت عمومی اعلام کنیم تا مردم جهان بتوانند درباره بیتکوین اطلاعات کسب کنند.

با توجه به بیانات پومپلیانو در برنامه  تلویزیونی Squawk Box  از شبکه سی ان بی سی،  این  عمل از طرف وی عجیب نیست، زیرا که بیش از نیمی از ارزش خالص عملکرد شرکت وی در ماه اوت بصورت ارز بیت کوین می باشد. آنچه که او بدان اشاره دارد این است که با توجه به وب سایت داده بیتکوین _ BitcoinBlockHalf_ ، در عمل استخراج  تاکنون 150،997، 17 بیتکوین استخراج شده  و حد بالایی که برای تعداد بیتکوین ها در سیستم هارد کدگذاری شده ، برابر با 21 میلیون می باشد.

کاهش پاداش بلاک استخراج بیتکوین

با کاهش تعداد سکه های باقی مانده برای خارج سازی بیت کوین  از طریق تامین امنیت زنجیره بیت کوین ، روند نصف شدن بیتکوین نیز نزدیک می گردد. در این رویداد میزان بیتکوین ایجاد شده با هر بلوک جدید به نصف کاهش یافته است.

کاهش پاداش بلاک استخراج بیتکوین

طبق تخمین BitcoinBlockHalf ،در روز  14 ماه می  سال 2020  که با توجه به بی نظمی های زمان ایجاد بلوک بیتکوین این تاریخ قطعی نمی باشد، پاداش بلوک از 12.5 به 6.25 سکه کاهش می یابد. همچنین در وب سایت در مورد استخراج به این مطلب اشاره شده  که 85.7 % از سکه ها  قبلا استخراج شده است. در روند استخراج از آنجایی که تعداد بیتکوین هایی که هنوز باید استخراج شوند رو به کاهش است، بنظر میرسد که رقابت برای نگه داشتن آنها  افزایش می یابد. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، نرخ هش شبکه بیتکوین برای اولین بار در تاریخ سکه رکورد 102   کوینتیلیون – کوینتیلیون برابر با 10 به توان 8 را رد کرده است.    

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *