بهترین انواع کیف‌پول سخت‌افزاری

بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

کیف‌پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال یک دستگاه الکترونیکی غیرقابل ‌نفوذ است که برای ذخیره کلیدهای اختصاصی بیت‌کوین و سایر کوین‌های جایگزینِ به‌صورت آفلاین ساخته شده است. برای استفاده و خرج‌کردن از کیف‌پول سخت‌افزاری باید کلیدهای اختصاصی و امضاهای دیجیتال موردنیاز را تولید کنید.

همانند سایر انواع کیف‌پول‌ها، باید کلید احیا یا seed word آن را در یک دفترچه، یادداشت کرده و آن را در جای امنی نگه‌داری کنید؛ مثلاً جاهایی که مدارک دانشگاهی، پس‌اندازها و سایر اسناد قیمتی خود را نگه می‌دارید. همچنین می‌توانید ۲ یا ۳ کپی از آن‌ها تهیه کنید و آن‌ها را در جاهای مختلف قرار دهید. به دلیل اینکه این کلیدها همچنان خارج از شبکه باقی خواهند ماند، شانسی برای هک شدن آن‌ها وجود نخواهد داشت.

بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری با اختلاف زیاد، مطمئن‌ترین گزینه برای نگه‌داشتن بیت‌کوین‌های ارزشمند شما هستند. امّا نکته اصلی در اینجاست که کیف‌پول سخت‌افزاری برای شما هزینه خواهد داشت. هزینه‌ کردن برای لوازم مختلف ممکن است اندکی مشکل باشد، ولی باید توجه داشته باشید که کیف‌پول سخت‌افزاری با کیف‌پول‌های نرم‌افزاری قابل‌مقایسه نیست.

چرا کیف‌پول سخت‌افزاری به این اندازه اهمیت دارد؟

بخش عمده‌ای از کاربران تازه‌کار بیت‌کوین تصمیم می‌گیرند که بیت‌کوین‌هایشان را در کیف‌پول‌های صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال مانند کوین‌بیس ذخیره کنند. در حالی که این تصمیم به نظر قانع‌کننده می‌آید، ولی از نظر امنیتی چندان معقول نیست. نهایتاً این کلیدهای اختصاصی هستند که مالکیت بیت‌کوین‌ها را مشخص می‌کنند. وقتی بیت‌کوین در کیف‌پولی مانند کوین‌بیس رها شود، آنها کلیدهای اختصاصی شما را در اختیار خواهند داشت.

اگر می‌خواهید که از بیت‌کوین برای معامله استفاده کنید، احتمالاً باید به فکر داشتن یک «کیف‌پول داغ» باشید. «کیف‌پول‌های داغ» معمولاً کیف‌پول‌های نرم‌افزاری هستند که مقدار کمتری بیت‌کوین را در خود نگه می دارند. این کیف‌پول‌ها گزینه بسیار خوبی برای هزینه بیت‌کوین به صورت روزانه هستند.

چرا کیف‌پول سخت‌افزاری به این اندازه اهمیت دارد؟

امّا در زمینه کریپتوکارنسی‌ها، هیچ‌چیز به‌صورت صد درصد امن وجود خارجی ندارد؛ به همین دلیل است که کیف‌پول سخت‌افزاری گزینه شماره یک برای ذخیره ارزهای دیجیتال است.

از کجا باید کیف‌پول سخت‌افزاری خریداری کرد؟

این یکی از پرسش‌های رایج در مورد کیف‌پول‌ سخت‌افزاری است. مهم‌ترین نکته این است که شما نباید از کسی غیر از سازنده اصلی، کیف‌پول سخت‌افزاری خود را خریداری نمایید. حتی اگر این خرید از جانب کسی باشد که به وی اطمینان دارید، این اطمینان ارزشش را نخواهد داشت که مقدار زیادی از بیت‌کوین‌ها را در آن ذخیره کنید. دلیل این موضوع، اتفاقاتی است که قبلاً برای برخی افراد اتفاق افتاده است. مواردی وجود داشته که افراد کیف‌پول سخت‌افزاری از وب‌سایت‌های فروشگاهی آنلاین خریده‌اند و کریپتوکارنسی‌های خود را در آنها ذخیره کرده‌اند؛ امّا بعداً وقتی خواسته‌اند که دوباره کیف‌پول خودشان را بررسی کنند، مشاهده کرده‌اند که تمام دارایی‌هایشان از بین رفته است.

پیشنهاد خواندنی:
همه چیز دربارۀ کاردانو

شخص ثالث فروشنده به محتویات کیف‌پول سخت‌افزاری دسترسی داشته و منتظر این بوده که خریدار آن را با کریپتوکارنسی پُر کند. وقتی کیف‌پول به سطح مناسبی از کریپتوکارنسی رسید، فروشنده تمام این دارایی را به یک آدرس متفاوت انتقال می‌دهد و کنترل آنها را به دست می‌گیرد.

چنین عملی یک کلاهبرداری ویران‌کننده و ناگوار است که می‌توان به‌راحتی و تنها با خرید کیف‌پول سخت‌افزاری از سازنده اصلی، جلوی آن را گرفت. همچنین پس از خرید کیف‌پول سخت‌افزاری از یکی از فروشندگان مورداعتماد، بایستی دقت داشته باشید که نوار عدم نفوذ هنوز روی دستگاه وجود داشته باشد.

کیف‌پول سخت‌افزاری گزینه شماره یک

چرا کیف‌پول سخت‌افزاری به این اندازه امنیت دارد؟

کیف‌پول سخت‌افزاری به دلیل ابزارهای چندگانه دفاعی که در اختیار دارد، بهترین روش امنیتی برای نگهداری بیت‌کوین و سایر کریپتوکارنسی‌ها را ارائه می‌کند. این ابزارها عبارت‌اند از:

  • کدهای پین که به‌صورت شخصی باید وارد شوند.
  • عبارت‌های امنیتی پشتیبان که برای بازیابی کلیدهای اختصاصی از کیف‌پول‌های گم‌شده، به سرقت رفته و یا شکسته استفاده می‌شوند.
  • ذخیره آفلاین. اگر این کار به‌درستی انجام شود، کیف‌پول سخت‌افزاری می‌تواند کاملاً به دور از خطرات دنیای بیرون باقی بماند.

بهترین کیف‌پول سخت‌افزاری کدام است؟

جواب این سؤال، اندکی مشکل است؛ چراکه ممکن است یک کیف‌پول برای شخصی، بهترین پول باشد، درحالی‌که شخص دیگر چنین نظری نداشته باشد. اگر این مطلب را تا به اینجا دنبال کرده باشید، احتمالاً این موضوع را درک کرده‌اید که کیف‌پول سخت‌افزاری برای «ذخیره سرد» استفاده می‌شود.

شما با رفتن به سراغ کیف‌پول‌های ذخیره سرد، مسلماً به دنبال این هستید که تا جایی که ممکن است کمتر در معرض حملات خرابکارانه قرار بگیرید. برای این منظور، گزینه‌های مختلفی در بازار وجود دارند که کارنامه بسیار خوبی به‌جا گذاشته‌اند و در ادامه، به برخی از شاخص‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

افرادی زیادی هستند که از لجر نانو X و تریزور T استفاده می‌کنند و استفاده از این کیف‌پول‌های سخت‌افزاری به دلیل امنیت بالایی که فراهم می‌کنند، توصیه می‌شود. بااین‌وجود، نباید برخی گزینه‌های دیگر در این زمینه را فراموش کنید.

ارزان‌ترین کیف‌پول سخت‌افزاری کدام است؟

این اصلاً سؤال خوبی نیست. تمام کیف‌پول‌های سخت‌افزاری قیمتی در حدود ۱۰۰ دلار دارند. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، هیچ سطح امنیتی برای کریپتوکارنسی‌ها کافی نخواهد بود. در این حالت، چرا برای ۱۰۰ دلار، ریسک نداشتن بالاترین امنیت را به جان بخرید؟ مطمئناً سرمایه‌ای که می‌خواهید آن را ذخیره‌ کنید، ارزشی بیش از ۱۰۰ دلار خواهد داشت.

پیشنهاد خواندنی:
فورک اتریوم چیست؟(صفر تا صد فورک اتریوم که باید بدانید)

به همین دلیل است که نباید قیمت را به‌عنوان یک فاکتور در خرید کیف‌پول سخت‌افزاری در نظر بگیرید. شما باید این کیف‌پول را بر اساس ویژگی‌ها و امنیت آن انتخاب کنید. امّا اگر بخواهیم به سؤال بالا پاسخ دهیم، ارزان‌ترین گزینه‌ها برای خرید، «کولد کارد»، «دیجیتال بیت‌باکس» یا «اوپن‌دیم» هستند.

از کجا باید کیف‌پول سخت‌افزاری خریداری کرد؟

بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای خرید

مسلماً گزینه‌های مختلفی برای خرید در بازار وجود دارند؛ امّا در اینجا ما به چهار نمونه از بهترین‌های آنها اشاره خواهیم کرد.

لجر نانو S

لجر نانو S محصول یک شرکت تازه تأسیس مستقر در فرانسه است که بدون باتری کار می‌کند و از طریق USB به دستگاه‌های موبایل یا کامپیوترهای شخصی متصل می‌شود. این دستگاه دارای دو دکمه در کناره‌ها برای حرکت در رابط کاربری‌اش است. کلید پشتیبانی و صفحه‌نمایش OLED باعث می‌شوند که بازیابی بیت‌کوین‌ها ساده‌تر انجام شود. ضمن اینکه این کیف‌پول بیش از ۴۰ کریپتوکارنسی مختلف ازجمله بیت‌کوین، اتریوم، دش و … را پوشش می‌دهد. درواقع، لجر نانو S یکی از بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری شناخته‌شده در بازار برای بیت‌کوین است.

نقاط قوّت: امکان ذخیره بهترین ارزهای دیجیتال دنیا و هماهنگی با مجموعه‌ای از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری.

نقاط ضعف: قیمت بالا در مقایسه با دیگر کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

تریزور

«تریزور» که توسط «ساتوشی لبز» توسعه داده شده، در میان اولین و بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری بازار جای دارد. این کیف‌پول سخت‌افزاری کلیدها را به‌صورت آفلاین تولید می‌کند و امکانات متعددی که برای معامله بیت‌کوین موردنیاز هستند، ارائه می‌دهد. تریزور از حدود ۲۰ کریپتوکارنسی مختلف پشتیبانی می‌کند که در میان ‌آن‌ها عناوینی چون بیت‌کوین، نیم‌کوین، دش، داج‌کوین و اتریوم دیده می‌شوند. تریزور حتی به عنوان یکی از بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای «کوین‌های جایگزین» در نظر گرفته می‌شود.

نقاط قوّت: پشتیبانی از بسیاری از کریپتوکارنسی ها علاوه بر بیت‌کوین و اینکه می‌تواند مقادیر تراکنش‌ها را به ارز فیات تبدیل کند. برنامه «تریزور بتا» به وسیله CoinSwitch، دارای قابلیت «تبادل درون‌کیف‌پولی» است. این قابلیت باعث ایجاد شرایطی به دور از ریسک برای تبدیل انواع کریپتوکارنسی‌ها می‌شود.

نقاط ضعف: کد پین بسیار پیچیده که استفاده از آن را بسیار زمان‌بر می‌کند.

کیپ‌کی

«کیپ‌کی» یکی از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری سطح بالا برای بیت‌کوین است که امکان استفاده از یک رمزگشای پشتیبان ۱۲ کلمه‌ای را برای کاربر می‌دهد؛ این در حالی است که قابلیت استفاده از عبارتی بین ۱۸ تا ۲۴ کلمه وجود دارد و ۱۲ کلمه به‌صورت پیش‌فرض در تنظیمات آن وارد شده است. این عبارت به‌صورت بی‌قاعده توسط کیف‌پول کیپ‌کی و کامپیوتر شخصی که برای انجام تنظیمات استفاده می‌شود، به وجود می‌آید. کیپ‌کی این عبارت را به صورت آفلاین تولید می‌کند و آن را در صفحه نمایش نشان می‌دهد. این نمایشگر در عین حال، از نمایش عبارت رمزگشا بر روی دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل هستند، جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد خواندنی:
کوین بیس پرو هزینه ها را افزایش می دهد

نقاط قوّت: یکی از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری ایمن برای کوین‌های شماست که با بدنه فلزی و نمایشگر دیجیتال، محل ذخیره مناسبی ایجاد می‌کند.

نقاط ضعف: نداشتن کیف‌پول‌ تحت وب به این معناست که شما می‌بایست نرم‌افزارهایی مانند «الکتروم» یا «مولتی‌بیت» را برای استفاده از برنامه‌هایش اضافه کنید.

اوپن‌دیم

این اولین نمونه از کیف‌پول‌های بیت‌کوین در جهان است که همانند یک فلش USB کوچک، به شما امکان می‌دهد که از بیت‌کوین خود همانند یک اسکناس دلار خرج کنید. «اوپن‌دیم» توسط شرکتی با نام «کوین‌کیت» ساخته شده که با هر کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی تلفن‌همراهی سازگار است. یک تصویر QR و فایل‌های متنی درون آن حاوی آدرس بیت‌کوین و اطلاعات مفید خواهند بود؛ موضوعی که باعث می‌شود که اوپن‌دیم یکی از بهترین نمونه‌ها از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری در بازار امروز باشد.

نقاط قوّت: این سخت‌افزار نسبتاً ارزان است و با وجود داشتن تمام ویژگی‌های امنیتی، کاربری آسانی دارد. اوپن‌دیم مسائلی مانند زمان تراکنش‌‌ها و کارمزد ماینرها را کنار می‌گذارد و در همین حال، باز هم به امنیت رمزنگاری و دیگر مزایای کریپتوکارنسی‌ها وفادار می‌ماند.

چرا کیف‌پول سخت‌افزاری به این اندازه امنیت دارد؟

نقاط ضعف: ‌از آنجا که بر اساس مفهوم «قلک پول» ساخته شده، شما برای خرج‌کردن سرمایه‌ای که درون آن جمع کرده‌اید، باید این دستگاه را بشکنید. وقتی بسته این کیف‌پول سخت‌افزاری باز شود، در واقع، تبدیل به یک «زباله و دورانداز» می‌شود؛ چیزی که مطمئناً از لحاظ محیط زیستی رضایت‌بخش نیست.

جمع‌بندی

داشتن یک کیف‌پول سخت‌افزاری مناسب برای اشخاصی توصیه می‌شود که می‌خواهند با بالاترین سطح امنیت، از دارایی‌های دیجیتال خود نگهداری کنند. این کیف‌پول‌ها با حفظ کلید اختصاصی کریپتوکارنسی‌ها در موقعیتی به دور از دسترس مهاجمان از طریق شبکه، شرایط امنی را برای کاربران خود ایجاد می‌کنند. در همین حال، انتخاب نوع مناسب این دستگاه‌ها دقت و مهارت نسبتاً‌ بالایی را می‌طلبد و قبل از هر چیز، باید به دانش کافی در این زمینه دست یافت.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *