تسخیر کرسی هیئت‌مدیره Hyperledger بلاکچین توسط آی بی ام

تسخیر بلاکچین توسط آی بی ام

«آی بی ام 6 کرسی از 11 کرسی در هیئت‌مدیره Hyperledger Blockchain را در اختیار دارد.»

IBM تعداد کارمندان خود را در کمیته فنی Hyperledger دو برابر کرده است و نگرانی‌هایی درباره تأثیر غول فناوری در کنسرسیوم بلاکچین شرکت ایجاد کرده است.

شش نفر از 11 عضو TSC 2019-2020 که هفته گذشته اعلام شدند، کارمندان IBM هستند. پنج کار در خود Big Blue، یکی Mark Wagner، یک مهندس اصلی ارشد Red Hat و یک شرکت تابعه IBM است.

برای مقایسه، TSC سال گذشته فقط دو نماینده IBM و تعداد کل کرسی‌های مشابه داشت. در کمیته مشغول خدمت بود، اما کسب Red IBM تا ژوئیه 2019 بسته نشد.

تسخیر بلاکچین

کمیته جدید پس از انتخاب کرسی جدید TSC در هفته آینده، رئیس خود را اعلام خواهد کرد. درحالی‌که IBM مدت‌هاست که نقش مهمی در Hyperledger بلاکچین داشته است. بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین پروژه کنسرسیوم و نتایج انتخابات برخی از شرکت‌کنندگان از شرکت‌های رقیب را به هم زد.

تاد لیت؛ معمار پلت فرم بلاکچین در اوراکل، در پستی نوشت: کاملاً واضح است که IBM اکنون TSC را کنترل می‌کند و Hyperledger می‌خواهد چه مسیری را در پیش بگیرد.

بلاکچین یکی از سه سیستم‌عاملی است. بلاکچین به‌طور گسترده پذیرفته به‌عنوان سیستم سازمانی پذیرفته شده می باشد.

بقیه Corda R3 و انواع بلاکچین اتریوم هستند. Hyperledger TSC وظیفه ایجاد گروه‌های کاری برای تمرکز روی موضوعات فنی، تصویب پروژه‌ها و بررسی به‌روزرسانی‌ها را بر عهده دارد.

مشارکت پایین رأی‌دهندگان نیز به‌عنوان دلیلی برای عدم اعتماد به تسلط IBM بر کمیته مطرح شد و تنها 33 درصد از اعضای Hyperledger رأی دادند.

 کنسرسیوم بلاکچین

ویپین بهاراتان؛ مشاور درزمینه شرکت‌های بزرگ نوشت: نشان داده شده است که در انتخابات با مشارکت کم مشروعیت ندارد.

IBM هیچ اظهارنظری در مطبوعات نداشت

IBM هیچ اظهارنظری در مطبوعات نداشت. برایان بهلندورف؛ مدیر اجرایی هایپرلدگر، به نگرانی‌های مربوط به بحث در مورد لیست پاسخ داد.

بهلندورف نوشت: پیش‌بینی می‌شود که توسعه‌دهندگان Hyperledger بلاکچین به‌عنوان افراد اول مشارکت کنند.

وی افزود: کارمندان هایپرلدگر در گذشته با دیدن اعضای TSC از وفاداری به کارفرمایان خود بازخورد ویژه‌ای داشتند. هایپرلدگر نمی‌تواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، زیرا آنچه اعضا انتظار داشتند نتایج بدست آمده نیست.

در مصاحبه با CoinDesk، بهلندورف افزود كه مشاركت رأی‌دهندگان مطابق آنچه كه هيپرلدگر در گذشته تجربه كرده و سازگار بود.

پیشنهاد خواندنی:
غول بانکی سنگاپور به شبکه جی پی مورگان بلاک چین می‌پیوندد

وی گفت: این‌گونه نیست که لینوکس یا سایر سازمان‌های منبع باز 100٪ یا 80 درصد از شرکت‌کنندگان مشارکت داشته باشند.

حدود 130 نفر از 600 رأی‌دهنده واجد شرایط در این انتخابات گذشته شرکت کردند. هرکسی که به Hyperledger کمک می‌کند مجاز به رأی دادن است و هر کسی می‌تواند خود یا شخص دیگری را معرفی کند.

معمار پلت فرم بلاکچین

بهلندورف در مورد لیست منتشر شده گفت: این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های مرتبط با کنسرسیوم مشارکت‌های فنی بیشتری کرده است. این اولین بار نیست که IBM به کنترل در Hyperledger مشکوک شده که هدف این شرکت نبوده است.

هایپرلدگر با IBM در مورد فرآیند فنی و مسائل مربوط به درک عمومی همکاری کرد. بهلندورف نوشت: من معتقدم که این‌ها گذشته است.

وی ادامه داد: آن‌ها دیگر بیش از نیمی از سهم Fabric را ندارند. در Hyperledger بلاکچین بسیاری از پروژه‌های دیگر فراتر از Fabric وجود دارند.

IBM از آن‌ها پشتیبانی، ایندی و ساوتوت را تقویت کرده و اکنون حتی از Besu نیز استقبال می‌کند. شاید این‌یکی از دلایلی باشد که سایر انتخاب‌کنندگان احساس راحت برای رأی به نامزدهای شاغل در IBM کردند.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *