تکذیب انجام مبادلات ارز رمزنگاری در دو شرکت ابرقدرت چینی

تکذیب انجام مبادلات ارز رمزنگاری در دو شرکت ابرقدرت چینی

مبادلات ارز رمزنگاری بلاک‌چین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش توزیع شده و به صورت غیرمتمرکز است و معاملات به‌طور گسترده از طریق این فناوری دیجیتالی نوین انجام می‌گیرد؛ اما بااین‌حال دولت چین انجام مبادلات ارز رمزنگاری را برای شرکت‌های خود ممنوع اعلام کرده است.

 این هفته بحث‌های عجیبی در Cryptosphere آغاز شده است، زیرا که به نظر می‌رسد Changpeng Zhao، مدیرعامل اصلی تبادل رمزنگاری Binance تائید کرده است که کاربران می‌توانند رمزنگارهای خود را از طریق Wechat و AliPay با پول نقد در چین معامله کنند؛ و درحالی‌که هردو شرکت کاملاً مبادلات ارز رمزنگاری را انکار می‌کنند، گزارش حاکی از آن است که این امر کاملاً درست نمی‌باشد. (در 15 اکتبر بروز رسانی شده است).

چین انجام مبادلات ارز رمزنگاری را برای شرکت‌های خود ممنوع اعلام کرده است

فعالیت دو شرکت ابرقدرت مستقر در چین

Wechat یک برنامه پیام‌رسانی می‌باشد که توسط غول چینی Tencent ساخته شده، در حالیکه Alipay یک برنامه پرداخت موبایل متعلق به غول چینی دیگر Alibaba است. هردوی این‌ها در چین مستقر هستند و از قوانین چین در مورد ارز رمزنگاری تبعیت می‌کنند. به‌طور خلاصه، این کشور علاوه برداشتن مباحث سازمان‌دهی شده در مورد ممنوعیت استخراج بیت‌کوین، در سپتامبر سال 2017 مبادلات ارز رمزنگاری و عرضه‌های اولیه (ICO) را ممنوع اعلام کرده است.

باوجوداین، به نظر می‌رسد رازهایی برای عموم مردم وجود دارد مبنی براینکه مبادلات تجاری هنوز هم انجام می‌گیرد و از طریق دو طرح چند میلیون کاربری به‌طور دائم کاربران به مبادلات ارز رمزنگاری مشغول هستند و اما بااین‌حال این راز، مورخ 9 اکتبر همراه با واکنش چانگ پنگ ژائو در پاسخ به سؤال امکان پذیرش Binance برای فعالیت فیات با Wechat و AliPay” آشکار شد. در این رابطه درصورتی‌که پاسخ مثبت باشد، حاکی از پذیرش فیات توسط Binance از طریق دو طرح موردنظر می‌باشد و در حال حاضر صرافی برای معاملات P2P (همتا به همتا) از چین فعالیت می‌نماید.

تائید یا تکذیب فعالیت شرکت‌های چینی در عرصه رمزنگاری

در رابطه با انجام مبادلات رمزنگاری این مسئله به‌عنوان موضوعی ساده اثبات نشده است زیرا که مفاهیم زیادی در ماورای این واژه‌ها وجود دارد.

از سویی دیگر، این مطلب تائید شده است که مردم چین که مایل به انجام این کار هستند می‌توانند با فعالیت مبادلات ارز رمزنگاری تجارت کنند، درواقع آنها می‌توانند بیت‌کوین را از طریق دو برنامه به‌صورت نقدی خریداری کنند. این موضوع مورد استقبال Cryptoverse قرار گرفت اما به‌محض اعلام بیانیه دیگری این واکنش رضایتمندی به پایان رسید: باتوجه به بیانیه AliPay  که می‌گوید شما نمی‌توانید و علاوه بر تکذیب بیانات مبنی بر حساب کاربری خود، به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها از توئیت CZ راضی نیستند و مطابق آن گفته شده این شرکت از نزدیک بر معاملات خارج از کشور نظارت دارد، همچنین که هرگونه مبادلات ارز رمزنگاری را متوقف می‌کند.

پیشنهاد خواندنی:
پلن جدید بلاک چین ترون و ساختاری جدید برای اثبات سهام

درصورتی‌که هرگونه تراکنش مربوط به بیت‌کوین یا سایر ارزهای مجازی تشخیص داده شود، Alipay بلافاصله پرداخت مربوط را متوقف می‌کند.

این امر پس از بیانیه رد شرکت WeChat نیز موردتوجه قرار گرفت که WeChat هرگز مبادلات ارز رمزنگاری پشتیبانی نمی‌کند و هرگز با هیچ‌یک از بازرگانان رمزنگاری ادغام نشده است و Dovey Wan، شریک بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری Primitive Ventures می‌گوید: به‌منظور گزارش دادن چنین رفتارهایی پذیرای هرگونه موارد افشاگری فعالیت‌های مبادلات ارز رمزنگاری هستیم. همچنین وی ادعا دارد که یک فعالیت RR بسیار سازگار با روابط عمومی در چین هست.

داوی ون در رابطه با این موضوع می‌گوید:

پیام خطای WeChat بازگوی این مطلب است که این معامله ریسک‌پذیر بوده و به‌منظور ایمن نگه‌داشتن صندوق شما نمی‌توانیم از مبادلات ارز رمزنگاری استفاده کنیم. دوست من معامله‌گر ثابت OTC نیست و این معامله صرفاً به‌عنوان یک فعالیت جانبی برای وی تلقی می‌شود؛ بنابراین شرکت‌های Wechat/Alipay به‌وضوح می‌داند کدام حساب‌ها مربوط به رمزگذاری فرابرس هستند.

CZ مطابق با نظر خود، بلافاصله پس از اولین تلاش خود برای حل شدن موضوع، دوئیت دیگری را ارسال کر و اظهار داشت: Binance مستقیماً با Wechat یا Alipay کار نمی‌کند. بااین‌حال کاربران قادر به استفاده از آن‌ها در معاملات P2P به‌منظور انجام پرداخت هستند. آن‌ها فقط می‌توانند در معاملات P2P  مورداستفاده قرار گیرند. خریداران به‌طور مستقیم مبلغ را به معامله‌گر پرداخت می‌کنند.

مورادی که شرایط فعلی مبادلات ارز رمزنگاری را بدتر می کند:

با این حال ارائه این بخش مربوط به یک تفسیر و یا تکذیب مطلب نبود. Larry Cermak، رئیس تحلیل‌گر وب‌سایت خبری The Block، توئیت کرد که این مبحث اتفاق جدیدی نیست زیرا صرافی‌های چینی مانند Huobi و OKEx با تسهیل کننده CNY به مبدل BTC/USDT پنهان شده در پشت P2P OTC از یک راه گریزی استفاده می‌کنند.

اکنون Binance وارد رقابتی شده که از Wechat و Alipay پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این، Cermak در موضوعی که توئیت شده ادعا می‌کند که Wechat و Alipay نسبت به تجارت P2P OTC (خارج از بورس فروخته شده) در چین آگاهی دارند و چون دولت بر آنها نظارت دارد اجازه انجام این عمل را دارند.

در پاسخ به این موضوع، CZ می‌گوید: بهتر است برخی موارد در مورد مبادلات ارز رمزنگاری فاش نشوند. اخباری از این قبیل را به خاطر مردم، دنیای صنعت و تجارت توصیه نکنید که برخی افراد عجیب و حتی تهدیدآمیز به نظر می‌رسند. اگرچه به نظر می‌رسد اکثر مردم آن را بدین شکل ندیده‌اند. به‌عنوان یادآوری، Binance اخیراً اولین سرمایه‌گذاری استراتژیک خود را در چین انجام داده است.

در سپتامبر سال 2017 مبادلات ارز رمزنگاری

حضور برخی صرافی‌های قدیمی چین در مبادلات ارز رمزنگاری

بنابراین صرافی‌های خاص مانند Huobi, OKEx, و Gate.io در رابطه با مبادلات ارز رمزنگاری به‌صورت آنلاین نام‌گذاری شده‌اند، درحالی‌که مردم ادعا دارند این صرافی‌ها مدت‌ها قبل از Binance مبادلات ارز رمزنگاری را ارائه داده‌اند. به‌عنوان مثال، یک کاربر توئیتر بانام جستجوگر حقیقت مدعی است که دولت چین می‌خواهد سکه‌های مخصوص خود را توزیع کند تا با بیت‌کوین و لیبرای فیس‌بوک رقابت کند. این بدان معناست که می‌خواهد این امکان را به مردم بدهد تا بیت‌کوین انحصاری خود را داشته باشند. قبلاً صرافی‌های کوچک‌تر متعددی در چین وجود داشته که معاملات بیت‌کوین همتا به همتا انجام داده و از Wechat و Alipay استفاده کرده‌اند.

پیشنهاد خواندنی:
راه اندازی فن توکن اتریوم توسط باشگاه حرفه ای گالاتاسرای ترکیه برای هوادارن خود

در رابطه با این موضوع هیچ‌کس توجه خاصی نشان نداد. اکنون نقطه تفاوت این است که Binance، یکی از شرکت‌های بزرگ است که نمی‌تواند ادعاهای خود را تکذیب کند، ازاین‌رو طرح‌های برنامه‌ریزی‌شده بالاجبار همه موارد را تکذیب می‌کنند.

 این بیانات دوباره توسط مدیرعامل Binance دوئیت شد

OKEx برای شروع فعالیت در زمینهٔ مبادلات ارز رمزنگاری خود، معاملات C2C را برای مشتریان ارائه می‌دهد، جایی که OKEx فقط به‌عنوان یک بستر ارتباط با خریداران و فروشندگان، مانند بیت‌کوین های محلی ارائه می‌شود، درحالی‌که کاربران می‌توانند روش‌های ایده آل خود را برای انجام معامله با سایر کاربران مانند پول نقد، پرداخت‌های آنلاین انتخاب کنند. ولی ما خود را درگیر بررسی مسائل در مورد انجام مبادلات ارز رمزنگاری نمی‌کنیم.

کاربران به مبادلات ارز رمزنگاری مشغول هستند

Andy Cheung, رئیس Operations of OKEx در بیانات خود به وب‌سایت Cryptonews.com می‌گوید: علاوه بر این، OKEx همیشه به همه حوزه‌های قضایی در هر منطقه احترام می‌گذارد و ما از همکاری با مقامات دولتی در مباحث مربوط به مقررات استقبال می‌کنیم. بدین ترتیب اعتقاد بر این است که از این طریق می‌توان استاندارد صنعت را ارتقاء داد.

 به‌رغم وجود ارزهای دیجیتالی مانند «بیت‌کوین» که در حال حاضر استفاده از آن‌ها در کشور چین ممنوع است، ما آخرین اقدام حاکی از آن است که پکن سرگرم انجام اقدامات جدی برای تعیین چارچوبی برای معاملات دیجیتالی است و درعین‌حال درها را برای افزایش تحقیقات و نوآوری درزمینه فناوری بلاک‌چین در سال آتی باز می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *