جمع‌آوری کمک‌های مالی بیت‌کوین برای مصارف سیاسی

کمک‌های مالی بیت‌کوین موضوع بحث این مقاله است. طبق گزارشی که از رویترز منتشر شد، ادعا شده که وزیر امور داخله و ارتباطات ژاپن، صنعا تاکیچی به وزرای این کشور اعلام کرد که کمک های مالی بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌شده (دیجیتال) مشمول مقررات مالیاتی نیست.

بااین‌حال، در همان اطلاعیه، تاکیچی اشاره کرد که اهدا پول نقد یا اوراق بهادار به‌طور مستقیم به یک سیاستمدار یا یک کمپین سیاسی غیرقانونی است. سیاستمداران در ژاپن می‌توانند بودجه کمک‌های مالی بیت‌کوین و رمزنگاری‌شده تبلیغاتی مربوط به فعالیت‌های سیاسی را بدون گزارش دادن به‌صورت عمومی دریافت کنند.

تنظیم قوانین رمزنگاری در ژاپن:

ژاپن جز معدود کشورهایی است كه ارزهای رمز نگاری شده را به‌طور قانونی پذیرفته است. با این حال، قانون کنترل صندوق‌های سیاسی کشور، دارایی این صندوق‌ها را کنترل می‌کند که شامل دارایی‌های رمزنگاری نشده نمی‌شود. برای دیدن این سناریو دو روش وجود دارد:

راه اول این است که تصدیق کنیم که فناوری‌های مورد استفاده توسط تنظیم کننده ها بسیار ضعیف است. حتی اگر آژانس خدمات مالی ژاپن فعالانه قوانین ارزهای رمز نگاری شده را تنظیم کرده و آن را برای افراد مشمول قوانین مالیات کند، گنجاندن آن در کل قانون اساسی به زمان می‌انجامد. شکاف‌ها هنوز هم وجود دارند و مهروموم‌ها تلاش نظارتی برای پوشش همه شکاف‌ها لازم است.

روند اهداء و پذیرش کمک‌های مالی بیت‌کوین

راه دوم این است که به نظر می‌رسد قوانین حاکم بر افراد با سهولت تصویب‌شده‌اند. ایجاد مالیات بر روی ارزهای رمزنگاری‌شده برای دولت سودمند بود و درنتیجه قوانین مالیاتی سریع تصویب شد. بااین‌حال این قوانین قدرت بیشتری را به سیاستمداران می‌دهد، مانند دریافت بودجه نامحدود. در یک ایمیل به Cointelegraph، الکسی ارماکوف، مدیرعامل و بنیان‌گذار پلت فرم خدمات مالی Aximetria، در خصوص این چشم‌انداز اظهار کرد:

دولت‌ها و شرکت‌های مختلف در سراسر جهان محدودیت‌های مصنوعی مالی را برای مردم ایجاد می‌کنند تا نتوانند بر پول خود نظارت کامل داشته باشند و حتی از این محدودیت‌ها درآمد بیشتری کسب می‌کنند، بانک‌ها مردم را وادار می‌کنند فقط از ابزارهای مالی خاصی استفاده کنند تا بتوانند آن‌ها را کنترل کنند، اوضاع موجود در ژاپن نمونه دیگری از این دیدگاه است.

افراد دیگری نیز وجود دارند که معتقدند مستندسازی کمک‌های مالی بیت‌کوین می‌تواند منجر به افزایش اعتمادبه‌نفس در سیستم شود. شفافیت ارائه‌شده توسط ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند آن‌ها را برای سیاستمداران سودمند کند که برخی از آن‌ها در مورد کمک‌های مالی بیت‌کوین و همچنین تشخیص هویت اهداکنندگان تلاش می‌کنند.

پیشنهاد خواندنی:
ناسا به دنبال استخدام متخصص ارز دیجیتال و با سابقه در دفتر کل توزیع شده

کمک‌های مالی بیت‌کوین و ارزهای رمز نگاری شده برای سیاستمداران ایالات‌متحده:

کمیسیون انتخابات فدرال ایالات‌متحده راهنمایی‌هایی را در مورد چگونگی دریافت سیاستمداران از کمک‌های مالی بیت‌کوین به‌عنوان سهم ارائه داده است. برخلاف ژاپن، این کمک‌های باید به‌عنوان کمک‌های مالی بیت‌کوین اعلام شود. روند اهداء و پذیرش کمک‌های مالی بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌ شده توسط سیاستمداران با نامزدی آندرو همینگوی کاندیدای جمهوری‌خواه در سال 2014 آغاز شد. در همان سال دن الدر که در مجلس نمایندگان ایالات‌متحده در ایالت میسوری نامزد شده بود، به‌عنوان اولین نامزد کنگره انتخاب شد که برای تأمین بودجه تبلیغات خود فقط از کمک‌های مالی بیت‌کوین استفاده کرده بود.

سن رند پولس سناتور کنتاکی اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد که کمک های مالی بیت‌کوین را برای تأمین بودجه فعالیت خود در سال 2016 پذیرفت. اگرچه وی نسبت به ارزهای رمز نگاری شده ابراز تردید كرده بود، اما این اقدام منطقی بود زیرا حمایت از آزادیخواهی که شعار وی بود اورا نسبت به حمایت‌های مردمی ترغیب می‌کرد. در انتخابات سال 2020، پس از تصمیم نماینده اریک سوالول از کالیفرنیا مبنی بر انصراف از رقابت‌های اولیه ریاست جمهوری، اندرو یانگ تنها نامزدی است که می‌تواند کمک‌های مالی بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده را بپذیرد.

آگاتا باکلار 27 ساله، مهندس استنفورد و سخنگوی مخالف ستاد نانسی پلوسی، اعلام کرد که وی کمک‌های مالی بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده برای جمع‌آوری بودجه ازجمله Bitcoin، Ether (ETH)، Bitcoin Cash (BCH)، Litecoin (LTC)؛ و دلار و سکه (USDC) را از طریق Coinbase قبول خواهد کرد.

تعداد زیادی از افراد دیگر در ایالات‌متحده نیز تلاش کرده‌اند این گونه کمک ها را از طریق ارزهای رمزنگاری‌شده جمع کنند. سایر کشورها نیز دارای سیاستمدارانی هستند که از طریق ارزهای این گونه کمک ها و ارزهای رمزنگاری‌شده سرمایه جمع می‌کنند. به‌عنوان‌مثال در روسیه، آلکسی ناوالنی، رهبر مخالف، بیش از 3 میلیون دلار از کمک های مالی بیت‌کوین جمع‌آوری کرد.

آیا کمک‌های مالی بیت‌کوین یک مزیت بازاریابی است؟

جمع‌آوری سرمایه‌های سیاسی از طریق این گونه کمک ها و ارزهای رمز نگاری شده می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی، بیش از یک راهکار مالی مورد استفاده قرار گیرد. نامزدهایی که کمک‌های مالی بیت‌کوین و سایر ارزهای رمز نگاری شده را قبول می‌کنند نیز این کار را می‌کنند تا بیانیه‌های سیاسی ارائه دهند. در حالی که یانگ به دنبال تقویت تصویر زرنگ و دانای فناوری خود بود، پولس این کار را کرد تا از حمایت آزادتری برخوردار شود.

پیشنهاد خواندنی:
معاملات بیت کوین نشان دهنده انعطاف پذیری است

در مورد پذیرش این گونه کمک ها توسط یانگ، رئیس و وکیل Shipkevich PLLC فلیکس شیپکوویچ به Cointelegraph گفت:

این به‌عنوان یک اقدام بازاریابی برای جلب توجه مخاطبان جوان‌تر و باهوش‌تر انجام شده است. پذیرش یانگ از کمک‌های مالی بیت‌کوین می‌تواند دارای مزایای جانبی مثبتی باشد، ازجمله افزودن لایه‌ای از مسئولیت‌پذیری در مورد کمک‌های وی به بلاک‌چین که به‌طور دائم و درهر معامله هویت اهدا کننده را ثبت می‌کند.

به‌عنوان کمک‌های مالی بیت‌کوین اعلام شود

نظرسنجی انجام شده در سال 2018 توسط كلوور گزارش داد كه 62٪ از رأی‌دهندگان واجد شرایط آمریكا معتقدند كه می‌توان از این گونه کمک ها به‌طور غیرقانونی در سیستم سیاسی آمریكا استفاده كرد. گرچه همین نظرسنجی نشان داد كه 60٪ می‌خواهند تا کمک‌های مالی بیت‌کوین به‌صورت قانونی انجام شود.

برخی سیاستمداران مانند هیلاری کلینتون درگذشته این گونه کمک ها و سایر ارزهای رمز نگاری شده را رد کرده‌اند، به دلایل مشخص که سیاستمداران ارزهای رمز نگاری شده و کمک‌های مالی بیت‌کوین را می‌پذیرند. او در تلاش بود تا به جمعیتي كه به ارزهای رمزنگاری‌شده اعتماد ندارند، متوسل شود.

کمک‌های مالی بیت‌کوین محدود به فعالیت‌های سیاسی نمی‌شود:

بودجه نقدی از طریق این گونه کمک ها به طبیعت ذاتی و غیرمتمرکز آن می‌پردازد. محبوبیت عرضه سکه‌های اولیه و ارزهای اولیه مبادله‌ای به این دلیل است؛ و پذیرش کمک‌های مالی بیت‌کوین از طریق ارزهای رمز نگاری شده حتی در سازمان‌های بزرگ نیز مطلوب‌تر می‌شوند.

در تاریخ 8 اکتبر 2019، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) حساب ارزهای رمز نگاری شده را راه‌اندازی کرد. این شرکت اعلام کرد که این گونه کمک ها و اتر را برای پشتیبانی از فناوری منبع باز به نفع کودکان و جوانان در سراسر جهان خواهد پذیرفت. ازجمله سایر آژانس‌های برجسته که کمک‌های مالی بیت‌کوین را به‌صورت ارزهای رمز نگاری شده قبول می‌کنند، صلیب سرخ آمریكا و برنامه جهانی غذا در ایالات‌متحده هستند.

زیرساخت‌های غیرمتمرکز تأمین شده توسط چنین صندوق‌های رمز پایه‌ای به سازمان‌های غیرانتفاعی این امکان را می‌دهد که می‌توانند از پرداخت هزینه‌های زیاد دور شوند و واسطه‌هایی که به‌طور سنتی لازم است تا مقدار زیادی پول نقد را به‌سرعت به خارج از کشور منتقل کنند حذف کنند. علاوه بر این، پیگیری این گونه کمک ها آسان‌تر می‌شود و این امکان را دارد که به اهداکنندگان کمک کند تا ببینند که چگونه از پول آن‌ها استفاده می‌شود. ارمکوف در موردپذیرش ارزهای رمز نگاری شده توسط خیریه‌ها گفت:

پیشنهاد خواندنی:
کدام ارز لقب بیت‌کوین بعدی را دریافت خواهد کرد؟

این سازمان‌ها در زمینه اهداء کمک‌های مالی بیت‌کوین ، به‌طور معمول، عملکرد متفاوتی را در پیش می‌گیرند. اولاً بنیادهای خیریه باید به‌طور مرتب گزارش‌هایی را در مورد فعالیت‌های خود منتشر کنند که منبع مالی و چگونگی هزینه کردن کمک‌های مالی بیت‌کوین را نشان دهند. ثانیاً، اهداء پول به سازمان‌های خیریه به معنای هیچ‌گونه امتیاز سیاسی و اقتصادی نیست و این بسیار مهم است.

معتقدند مستندسازی کمک‌های مالی بیت‌کوین می‌تواند منجر به افزایش اعتمادبه‌نفس در سیستم شود.

نتیجه:

از آنجا که مؤسسات خیریه جهانی مزایای کمک‌های مالی از طریق این گونه کمک ها را درک می‌کنند، تردیدهای مربوط به ارزهای رمز نگاری شده به احتمال زیاد در نگاه مردم کم رنگ‌تر می‌شود. زیرساخت‌های نرم‌افزاری پیرامون رمزنگاری نیز باید بهبود یابد و داستان هک‌ها باید از چرخه خبری خارج شوند تا به درک مثبت آن‌ها کمک کنند. بااین‌حال، پس از گسترش ارزهای رمز پایه در حوزه عمومی، شکی نیست که سیاستمداران شروع به جستجوی جمع‌آوری وجوه از طریق این گونه کمک ها و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *