راهکارهای شروع معاملات کریپتوکارنسی که باید بدانید

راهکارهای--شروع-معاملات-کریپتوکارنسی-که-باید-بدانید

مدت‌ها با خود اندیشیده‌اید سرمایه خود را چگونه هزینه کنید و سرانجام تصمیم گرفته‌اید معاملات کریپتوکارنسی خود را آغاز کنید. شکی نیست که کریپتوکارنسی بازار مهیجی برای سهام‌داران است اما متأسفانه موفقیت به این آسانی نیست.

با تمام جدیت معاملات کریپتوکارنسی می‌تواند معامله مخاطره‌آمیزی باشد. این درست است که افراد بسیاری پول بسیار زیادی به دست آورده‌اند اما برخی افراد هم پول بسیار زیادی ازدست‌داده‌اند. من برای کمک به افرادی که علاقمند به یادگیری درباره معاملات کریپتوکارنسی هستند اینجا هستم تا به آنها بیاموزم چگونه اغاز کنند. این مطلب که برای راهنمایی مبتدیان تهیه شده است هر آنچه را که نیاز دارید بدانید به شما خواهد آموخت. در ابتدا می‌خواهم به شما پیشینه‌ای از آغاز کریپتوکارنسی بدهم.

تفاوت و مزایا و معایب معاملات کریپتوکارنسی

در ادامه به شما کمک خواهم کرد تفاوت و مزایا و معایب معاملات کریپتوکارنسی کوتاه مدت و بلندمدت را بدانید. در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که قبل از آغاز معاملات باید به آنها توجه داشته باشید را خواهم گفت. در پایان به شما نشان خواهم داد چگونه معامله کنید که شامل راهنمایی قدم‌به‌قدم همراه با تصاویر کاربردی است. در پایان این مطلب شما همه اطلاعات مورد نیاز برای شروع معامله خود به‌طور مستقل را خواهید داشت. بسیار خوب منتظر چه هستید بیایید درباره روزهای آغازین معاملات کریپتو بیاموزیم.

حقیقت جالب: در دسامبر 2017 برای اولین بار در طول تاریخ بیش از 50 میلیارد دلار کریپتوکارنسی تنها در طول یک روز معامله شد.

تفاوت و مزایا و معایب معاملات

معاملات کریپتوکارنسی

ممکن است بدانید که بیت کوین که در سال 2009 پدید آمد به‌عنوان اولین کریپتوکارنسی شناخته شد. با این حال شما نمی‌توانید با داشتن یک کوین آن را با دیگر کریپتوکارنسی ها معامله کنید. این امکان فراهم نبود تا اینکه بعد از گذشت چند سال کریپتوکارنسی های بیشتر و بیشتری به وجود آمدند که مردم معامله با آن‌ها را آغاز کردند.

ایده بسیار ساده است! شما یک کریپتوکارنسی را با دیگری معامله می کنید با این امید که ارزش کوینی که خریداری می‌نمایید، افزایش یابد. این مفهوم شبیه تبادل سهام در دنیای واقعی است. زمانی که افراد معامله می‌کنند نیاز دارند از یک سهم کریپتوکارنسی استفاده کنند. به‌این‌ترتیب خریداران و فروشندگان می‌توانند به یکدیگر وصل شوند. برای مثال اگر شما صاحب یک بیت کوین هستید و می‌خواهید آن را با یک اتریوم مبادله کنید یک دلال به شما کمک خواهد کرد تا یک فروشنده اتریوم برای معامله پیدا کنید.

پیشنهاد خواندنی:
روسیه، مکزیک و پاراگوئه به دنبال راه‌های مختلف برای رمزنگاری

دلالان برای این کار مبلغی از شما درخواست می‌کنند

دلالان برای این کار مبلغی از شما درخواست می‌کنند که معمولاً چیزی حدود 0.1% از مبلغ هر معامله است. اکنون معاملات کریپتوکارنسی با کوین‌هایی به ارزش میلیاردها دلار که هر روزه خریدوفروش می‌شوند به‌راستی معروف‌اند. افراد خوش‌شانسی که مبالغ قابل‌توجهی پول از این طریق به دست آورده‌اند این معاملات را انجام می‌دهند و این روزها افراد بسیاری هستند که معاملات کریپتوکارنسی را به‌عنوان کار تمام‌وقت انجام می‌دهند.

 معامله گران معاملات کریپتوکارنسی

 معامله گران باتجربه از ابزار متفاوت بسیاری استفاده می‌کنند تا به افراد کمک کنند کوین درست را در زمان درست انتخاب کنند. این ابزار می‌توانند شامل نرم‌افزاری شوند که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند ارزش قبلی و موارد دیگر را بررسی کنند؛ اما بالاخره هر کس باید از جایی شروع کند. در ادامه در رابطه با معاملات کوتاه‌مدت و مزایا و معایب آن توضیح خواهم داد.

معاملات پرسود

معاملات کوتاه‌مدت

معامله کوتاه‌مدت هنگامی است که شما یک کریپتوکارنسی خریداری می‌کنید، اما قصد دارید آن را برای مدت کوتاهی نگه‌دارید. این مدت می‌تواند شامل دقایق روزها هفته‌ها و حتی چند ماه باشد. ممکن است شما یک کریپتوکارنسی خاص بخرید، زیرا فکر می‌کنید ارزش آن در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد. در این صورت اگر احساس کنید که قیمت آن در حال نزول است می‌توانید برای سود سریع آن را بفروشید. بیایید نگاهی به مزایای معاملات کوتاه‌مدت بی اندازیم.

مزایای معاملات کریپتوکارنسی

مهم‌ترین مزیت معاملات کریپتوکارنسی کوتاه‌مدت این است که فرصت خوبی برای درصد سودهای بالا فراهم می‌کند. برخلاف بازارهای ارز فیات که در آن قیمت‌ها معمولاً 1% تغییر می‌کنند، قیمت کریپتوکارنسی ها ممکن است در یک شب چند برابر شوند. اکنون که کریپتوکارنسی ها معروف‌تر شده‌اند بیش از 1500 نوع کریپتوکارنسی متفاوت برای معامله وجود دارد. این به این معناست که فرصت‌های بیشتری برای سودهای هنگفت وجود دارد. این نکته به همین جا محدود نمی‌شود بلکه حجم معاملات بسیاری برای تعداد زیادی کوین وجود خواهد داشت.

حجم بالای معاملات بسیار مهم است؛ چراکه به این معناست که همیشه خریدار و فروشنده‌ای خواهید یافت و این یعنی میزان زیادی ارز حاصل از این کریپتوکارنسی در گردش است.

معایب معاملات کریپتوکارنسی

از آنجایی که بازارهای کریپتوکارنسی ثبات مشخصی ندارند قیمت ها نیز می‌توانند به‌سرعت تغییر کنند و این یعنی اگر قصد انجام معامله کوتاه‌مدت دارید، زمان زیادی برای بررسی بازارها نیاز خواهید داشت. ضروری است که احساسات خود را کنترل کنید.

پیشنهاد خواندنی:
بهترین انواع کیف‌پول سخت‌افزاری

نکته‌ای که باید بدانید این است در معاملات کوتاه‌مدت شما همیشه پیروز نیستید.

این مسئله که قیمت‌ها برخلاف انتظار شما تغییر کنند می‌تواند بسیار استرس آفرین باشد؛ بنابراین یادگیری پذیرفتن ضرر بخش مهمی از معاملات کریپتوکارنسی است.

هیچکس در لحظه 100% سود نمی‌کند. دلالان کریپتوکارنسی کوتاه‌مدت به دنبال بهره‌های اندک در نوسانات اندک قیمت هستند. به همین دلیل شما نیاز به یک قدرت تحلیل بسیار خوب خواهید داشت که به معنای خواندن جدول‌ها و تصاویر است و اگر شما یک مبتدی هستید انجام این کار مدتی زمان خواهد برد.

مشکل دیگر معاملات کوتاه‌مدت این است که اگر می‌خواهید سود یا بازگشت سرمایه خوبی داشته باشید باید مقدار زیادی سرمایه‌گذاری کنید و این مسئله‌ای است که بسیاری از مبتدیان با آن مشکل دارند.

معایب معاملات دیجیتالی

معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت

آیا تابحال واژه HODL را شنیده‌اید؟ اگر تابه حال آن را نشنیده‌اید مشخص است به‌تازگی با فضای کریپتو آشنا شده‌اید.HODL واژه‌ای نیست که بتوانید در دیکشنری معنای آن را پیدا کنید بلکه آن را در جمع اهالی کریپتو یا گروه‌های چت آنان خواهید یافت.HOLD واژه‌ای محاوره‌ای است که به معنای نگه‌داشتن یک کریپتوکارنسی بلندمدت به‌جای فروختن آن است.

معامله کریپتو بلندمدت به معنای نگه‌داشتن یه سکه

درواقع HODL یعنی Hold On for Dear Life است که به معنای برای زندگی گران‌بهایت نگه‌دار. به‌طور معمول معامله کریپتو بلندمدت به معنای نگه‌داشتن یه سکه برای یک سال یا بیشتر است. ایده این است اگر چه همیشه ناپایداری وجود خواهد داشت، اما انتظار می‌رود قیمت پس از گذشت زمان طولانی به مقدار زیادی افزایش یابد. یک مصداق قابل‌توجه می‌تواند سهامداران خوش‌شانسی باشند که در سال 2011 بیت کوین را درحالی‌که فقط 0.35 دلار بود خریداری کردند. اگر آن‌ها سهام خود را تا سال 2017 حفظ می‌کردند می‌توانستند هر سکه خود را به مبلغ 20000 دلار بفروشند. این مبلغ بیش از 57000 برابر سرمایه اولیه شماست.

مزایا معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت

یکی از مهم‌ترین مزایای معامله کریپتوکارنسی بلندمدت این است که آسان است و به زمان کمی نیاز دارد. درواقع شما به خواندن جدول هل و تصاویر پیچیده نیاز ندارید و فقط کوین خود را به مدت طولانی نگه می‌دارید. برخلاف معاملات کوتاه‌مدت که باید مرتباً زمانی برای چک کردن قیمت کریپنوکارنسی ها اختصاص می‌دادید می‌توانید این کار را در زمان آزاد خود انجام دهید.

پیشنهاد خواندنی:
کیف پول تروزر چیست و چه مزایایی دارد؟

مزیت خوب معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت

ساده است هنگامی‌که کوین خود را خریدید نیاز نیست کار دیگری جز صبر کردن انجام دهید. دیگر مزیت خوب معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت این است که شما به پول زیادی برای شروع نیاز ندارید. شما می‌توانید هرگاه پول مازاد داشتید مقدار کوچکی خرید کنید و اجازه دهید قیمت آن با گذشت یک دوره طولانی افزایش پیدا کند. همچنین این امر به شما این امکان را می‌دهد که از استرس‌های ناپایداری بازار اجتناب کنید؛ چراکه نیاز نیست همانند معاملات کوتاه‌مدت نگران قیمت‌ها باشید.

مزایا معاملات  بلندمدت

معایب معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت

یکی از معایب معاملات کریپتوکارنسی بلندمدت این است که ممکن است فرصت خوب بهره‌وری معاملات کوتاه‌مدت را از دست بدهید. گاهی ممکن است ارزش کوین‌ها به‌سرعت افزایش یابد تنها به این دلیل که قرار است قیمت آن‌ها کاهش یابد. دلالان معاملات کوتاه‌مدت متوجه این مسئله خواهند شد و می‌توانند سود سریعی داشته باشند.

اخبار کریپتوکارنسی

دیگر عیب آن این است که به دلیل صرف نکردن زمان برای بررسی بازار (به‌اندازه معاملات کوتاه‌مدت) ممکن است اخبار ناگوار را از دست بدهید. اگر اخبار بدی که منجر به تأثیر بر قیمت کریپتوکارنسی شما می‌شوند وجود داشته باشد (مثل قوانین) قیمت ممکن است سقوط کند و هرگز جبران نشود؛ بنابراین مطمئن باشید که اخبار کریپتوکارنسی را دنبال می‌کنید و از پیش آمدن چنین اتفاقی جلوگیری کنید. اکنون‌که با مزایا و معایب کریپتوکارنسی کوتاه‌مدت و بلندمدت آشنا شدید بیایید نگاهی به آنچه قبل از شروع باید در نظر بگیرید بی اندازیم.

مراقب چه چیزهایی باشیم؟

مهم‌ترین چیزی که قبل از شروع معامله باید به خاطر بسپارید این است که امکان دارد تمام سرمایه خود را از دست بدهید. بازار کریپتوکارنسی ها بسیار ناپایدار است و همان‌طور که برخی افراد پول زیادی به دست آورده‌اند بسیاری هم پول خود را ازدست‌داده‌اند. شما هیچ‌گاه نباید با مقداری از سرمایه خود معامله کنید که تحمل از دست دادنش را ندارید.

کنار آمدن با ضررهای معاملات کریپتوکارنسی

اینکه چگونه با ضررهایتان کنار می‌آیید موفقیت شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار را مشخص می‌کند. توصیه‌های مهمی وجود دارند اول اینکه هیچ‌گاه تلاش نکنید ضررهایتان را با سرمایه‌گذاری مقدار بیشتری (از آنچه از دست‌داده‌اید) جبران کنید. این معامله با احساسات است و اغلب موجب می‌شود افراد مقدار زیادی پول از دست بدهند.

یکی از معایب معاملات

FUD

یک اصطلاح معروف که هم در دنیای معاملات واقعی و هم کریپتو به کار برده می‌شود FUD است که درواقع چکیده عبارت Fear Uncertainty and Disinformation به معنای «از ناآگاهی و شک بترس» است. FUD زمانی است که افراد یا سازمان‌ها مردم را از تلاش برای سرمایه‌گذاری بازدارند و به آن‌ها می‌گویند ممکن است تمام سرمایه‌شان را از دست بدهند (چیزی شبیه به این).

پیشنهاد خواندنی:
صرافی‌های ارز دیجیتال چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

آن‌ها معمولاً می‌گویند این کلاهبرداری است یا (سهام) افت خواهد کرد. شما همیشه باید قبل از تصمیم‌گیری نهایی شخصاً تحقیق کنید. از گوگل استفاده کنید تا مطمئن شوید اطلاعاتی که شنیده‌اید درست است یا نه.

ترغیب سازی

نکته پایانی که قبل از شروع معامله باید در نظر بگیرید این است که هرگز تحت تأثیر نظرات دیگر افراد قرار نگیرید. به یاد داشته باشید که شما تنها فردی نیستید که می‌خواهید از معاملات کریپتوکارنسی سود ببرید.

شناخت خوب از معامله کریپتوکارنسی

مراقب کاربران Youtube که آن‌ها را مشاهده می‌کنید باشید. آن‌ها اغلب توسط پروژه‌های کریپتوکارنسی تأمین می‌شوند تا برایشان تبلیغ کنند. این امر ممکن است به افزایش کوتاه‌مدت قیمت‌ها منجر شود اما در درازمدت به کاهش آن ختم خواهد شد؛ بنابراین همیشه اول خودتان شخصاً تحقیق کنید. اگر تا به اینجا مطلب را خوانده باشید اکنون باید شناخت خوبی از معامله کریپتوکارنسی تفاوت معامله کوتاه‌مدت و بلندمدت و نکاتی که باید مراقب آن‌ها بود داشته باشید.

چگونگی شروع معامله

اگر به دنبال معاملات کریپتوکارنسی هستید اولین چیزی که نیاز دارید خرید تعدادی کوین است. ساده‌ترین راه بیت کوین است و تقریباً همه بورس‌ها آن را قبول دارند. اگر قصد خرید اتریوم را دارید می‌توانید راهنمایی‌های زیر را دنبال کنید فقط هر جا بیت کوین ذکر شد آن را اتریوم در نظر بگیرید.

سریع‌ترین راه برای خرید بیت کوین استفاده از کارت اعتباری یا دبیت خودتان با Coinbase است. Coinbase؛ یک دلال بورس است که بیت کوین‌ها را با قیمت بسیار خوبی به شما می‌فروشد. اگرچه یک هزینه 4% از شما می‌گیرد اما ارزش این را دارد که کوین‌هایتان را مستقیماً دریافت می‌کنید.

یک حساب در Coinbase ایجاد کنید. به وب‌سایت Coinbase بروید.

شما نیاز به یک نام کاربری و پسورد مطمئن دارید. همچنین نیاز به تائید آدرس ایمیل یا شماره موبایل خود خواهید داشت. حساب خود را در Coinbase تائید کنید.

قبل از اینکه بتوانید در Coinbase بیت کوین خریداری کنید نیاز به تائید حساب خود خواهید داشت. توصیه‌های زیر را مرحله‌به‌مرحله اجرا کنید.

1. بر روی گزینه خرید/فروش یا buy/sell بالای صفحه کلیک کنید.

2. در این مرحله باید یک روش پرداخت انتخاب کنید. روی گزینه انتخاب روش پرداخت کلیک کنید.

پیشنهاد خواندنی:
آنچه باید درباره ریپل بدانید

3. در ادامه از شما سؤال خواهد شد که می‌خواهید یک حساب بانکی را انتخاب کنید یا کارت اعتباری و دبیت.

در این مثال ما یک کارت اعتباری (دبیت) که سریع‌ترین راه واریز کردن است را انتخاب می‌کنیم.

1. هم‌زمان که Coinbase اقدامات شدید امنیتی را فراهم می‌کند شما نیاز به تائید هویت خوددارید. بر روی گزینه upload ID یا بارگذاری هویت کلیک کنید.

2. شما می‌توانید یک پاسپورت گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی سازمانی را بارگذاری کنید. بر روی گزینه دلخواهتان کلیک کنید.

3. در ادامه از شما درباره نحوه بارگذاری شناسه‌تان سؤال خواهد شد. می‌توانید یک وب کم دوربین موبایل یا یک آپلود فایل را انتخاب کنید.

4. زمانی که شناسه خود را بارگذاری کردید یک تأییدیه دریافت می‌کنید. 5. اگر کیفیت تصویر مطلوب نباشد از شما درخواست می‌شود درباره بارگذاری را انجام دهید.

دنبال بیت کوین

خرید بیت کوین در Coinbase

1. مجدداً بر روی خرید/فروش بالای صفحه کلیک کنید. این بار شما قادر خواهید بود 4 کوینی که می‌توانید خریداری کنید را ببینید. بر روی بیت کوین کلیک کنید.

2. مبلغی که می‌خواهید برای بیت کوین بپردازید را (به فیات) وارد کنید. در این مثال ما به ارزش 150 یورو خرید می‌کنیم. مبلغ بیت کوین هنگامی‌که شما مبلغ را وارد می‌کنید به‌روزرسانی خواهد شد. در پایان روی دکمه خرید فوری بیت کوین یا buy Bitcoin instantly کلیک کنید.

کارت پرداختی که قبلاً انتخاب کردید را با کلیک بر روی گزینه تائید یا confirm تائید کنید. اکنون شما صاحب بیت کوین هستید. حالا که شما تعدادی بیت کوین دارید لازم است حسابی در Binance ایجاد کنید. آن‌ها یکی از معروف‌ترین معاملات کریپتوکارنسی هستند و بیش از 100 کوین مختلف در دسترس دارند.

یک حساب در Binance ایجاد کنید.

1. به وب‌سایت Binance بروید.

2. بر روی واژه ثبت‌نام یا register کلیک کنید و مراحل را انجام دهید. همانند Coinbase ایمیل شماره موبایل نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید.

3. حالا که یک حساب در Binance دارید لازم است بیت کوینی که از Coinbase خریداری کرده‌اید را سپرده کنید.

سپرده کردن سرمایه در Binance

1. به‌حساب Coinbase خود بازگردید و بر روی گزینه حساب‌ها یا accounts در بالای صفحه کلیک کنید. سپس گزینه send یا ارسال را بزنید.

پیشنهاد خواندنی:
عرضه اولیه رمز ارز: تفاوت‌های اصلی ICO، ICCO و IPO

2. در این مرحله از شما خواسته می‌شود آدرسی که می‌خواهید کوین‌هایتان به آن ارسال شوند را وارد کنید. اگر می‌خواهید آن را به کیف پول Binance تان منتقل کنید نیاز دارید به آنجا بروید و نشانی کیف پول Binance تان را ببرید.

3. به Binance بروید به قسمت سرمایه‌ها یا funds بروید و روی گزینه سپرده‌ها کلیک کنید.

4. روی گزینه کوین سپرده‌شده را انتخاب کنید یا select deposit coin کلیک کنید در BTC تایپ کنید و بعد روی گزینه Bitcoin کلیک کنید.

5. اکنون شما نشانی Binance سپرده برای بیت کوین خود را خواهید دید. آن را کپی کنید.

6. اکنون به‌حساب Coinbase خود بازگردید. مقدار بیت کوینی که می‌خواهید انتقال بدهید را انتخاب کنید و سپس نشانی کیف پول Binance خود را درج یا paste کنید. در انتها روی گزینه ارسال یا send کلیک کنید. حساب Binance شما باید در طول پانزده دقیقه سپرده شود.

چگونگی خرید بیت کوین

چگونه در Binance معاملات کریپتوکارنسی انجام دهیم؟

حالا که حساب Binance شما با بیت کوین سپرده‌گذاری شد، قصد داریم به شما بگوییم معاملات کریپتوکارنسی چگونه کار می‌کنند. در این مثال می‌خواهیم بیت کوین را با نئو معامله کنیم، اما شما می‌توانید نئو را جایگزین هر کوین دیگری که می‌خواهید کنید با آن معامله کنید را انجام دهید کنید.

. در بخش مبادله یا exchange روی گزینه Basic کلیک کنید.

2. در سمت راست صفحه روی BTC (بیت کوین) کلیک کرده و NEO (نئو) را وارد کنید (هر کوین دیگری که قصد خرید آن را دارید) و سپس روی گزینه NEO/BTC کلیک کنید. اگر کوینی که با آن قصد معامله دارید NEO نیست و برای مثال ABC است باید روی گزینه ABC/BTC کلیک کنید.

اکنون شما در صفحه اصلی معامله هستید و همه اتفاقات اینجا رخ می‌دهند.

4. برای انجام معامله باید به دنبال گزینه buy NEO یا خرید نئو باشید.

5. قبل از انتخاب اینکه می‌خواهید چند کوین معامله کنید باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید Limit Order انجام دهید یا Market Order. اولی به این معناست که شما قیمتی که می‌خواهید با آن معامله کنید را وارد می‌کنید، هرچند که تضمینی برای رسیدن شما به آن مبلغ وجود ندارد. دومی و درواقع Market Order به این معناست که شما قیمتی که در Binance وجود دارد را انتخاب می‌کنید. اگر این اولین تجربه شماست Market Order بهترین انتخاب است.

پیشنهاد خواندنی:
آموزش قدم به قدم استفاده از کیف‌پول هوشمند

6. اکنون لازم است مقدار نئو یا کوین انتخابی خود را وارد کنید. برای مثال ما قصد خرید 10 نئو را داریم.

همان‌طور که می‌بینید ما Market Price را انتخاب می‌کنیم و گزینه Market را انتخاب می‌کنیم. در پایان برای تکمیل معامله بر روی گزینه خرید نئو یا buy NEO کلیک می‌کنید.

به‌این‌ترتیب شما اولین تجربه معامله کریپتوکارنسی خود را انجام داده‌اید. فقط به یاد داشته باشید شما می‌توانید پروسه ذکر شده را برای خرید هر کوینی که می‌خواهید نیز انجام بدهید.

درباره  بیت کوین

نتیجه‌گیری

به پایان این مطلب که توصیه‌ای برای مبتدیان علاقه‌مند به معاملات کریپتوکارنسی است رسیدیم و امیدواریم که لذت برده باشید. اگر این مقاله را از ابتدا تا انتها خوانده باشید باید اطلاعات خوبی درباره چیستی معاملات کریپتوکارنسی تفاوت‌های مابین معاملات کوتاه و بلندمدت و همین‌طور نکاتی که باید مراقب آن‌ها بود داشته باشید.

همچنین در مورد اینکه چگونه اولین خرید کریپتو خود را انجام دهید و چگونه کریپتوکارنسی های مختلف را معامله کنید مطالبی آموختید. فقط به یاد داشته باشید که همیشه پیش از هر سرمایه‌گذاری با یک مشاور مالی مشورت کنید و خودتان شخصاً تحقیق کنید.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *