صرافی‌های ارز دیجیتال چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

  • توسط شبنم میرزایی
  • سپتامبر 19, 2019
  • اخبار
صرافی های ارز دیجیتال چگونه درآمد کسب می کنند؟

صرافی‌های ارز دیجیتال در حال حاضر تبدیل به یکی از پردرآمدترین‌ها در زمینه کریپتوکارنسی شده‌اند. ۱۰ صرافی بزرگ به‌طور روزانه از طریق کارمزد حدود ۳ میلیون دلار درآمد دارند؛ یعنی چیزی بیش از یک میلیارد دلار در سال.

در ادامه به این مطلب می پردازیم که صرافی‌های ارز دیجیتال چگونه کار میکنند. گیل لوریا (Gil Luria)؛ تحلیلگر سرمایه در D.A. Davidson & Co در بررسی روش کار در تخمین سود می‌گوید: در این فضا، بیشترین سود متوجه صرافی‌های ارز دیجیتال و کسانی است که تراکنش‌ها را پردازش می‌کنند. آن‌ها شرایطی را برای مشارکت مردم در این زمینه رو به رشد فراهم می‌کنند. کسب‌وکارهای بزرگی در این فضا شکل گرفته و برای من جای تعجب نخواهد بود که آنها از این کار سودی به اندازه صدها میلیون دلار به‌دست آورد و این سود در سال حتی به یک میلیارد دلار برسد.

یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به بازار ارز دیجیتال، داشتن یک صرافی است؛ صرافی‌ که بتواند بیشترین ارتباط را با کاربران جدید ایجاد کند و کانال‌های چندگانه‌ای برای دریافت سود داشته باشد. همچنین این بهترین روش برای سرمایه‌گذاری بر روی بازار ارز دیجیتال است، آن هم بدون اینکه خود را درگیر نوسانات بازار کنیم.

 تا زمانی که حجم مبادلات وجود داشته باشند و کاربران در صرافی شما فعالیت کنند، شما قادر خواهید بود که روزانه از منابع مختلف کسب درآمد کنید. توصیه می‌کنید که وقت خود را صرف پیچیدگی‌های شروع به کار صرافی خودتان نکنید و این کار را به صرافی‌های معتبری بسپارید.

کارمزد برای هر معامله

درنظر گرفتن یک کارمزد برای هر معامله یکی از رایج‌ترین راه‌هایی است که یک «صرافی» کسب درآمد می‌کند. کارمزد شاید به نسبت تراکنش‌ها بسیار پایین به نظر برسند، ولی تجمیع آنها به ویژه زمانی که حجم مبادلات اضافه شود، بسیار بالا خواهد بود. به‌عنوان مثال، صرافی‌های Binance و OKEx در حال پوشش روزانه بزرگترین حجم معاملات در حدود 1.7 میلیارد دلار هستند.

 کارمزد صرافی Binance برابر 0.2 درصد و کارمزد OKEx برابر 0.07 درصد است. سایر صرافی‌ها مانند Bitfinex، Huobi و Bithumb دارای حجم مبادلات روزانه بین ۶۰۰ میلیون تا 1.4 میلیون دلار هستند و کارمزد معامله در آنها حدود 0.3 درصد است.

پیشنهاد خواندنی:
عرضه سه ETF درحوزه بلاکچین در سال 2018

نسبت به حجم مبادلاتی که صرافی شما پوشش می‌دهد، شما می‌توانید به ایجاد ساختار محاسبه کارمزد برای هر معامله یا به‌کارگیری ابزاری با عنوان «توکن‌های وفاداری» اقدام کنید.

توکن‌های وفاداری

ابزاری که سرمایه را روانه صرافی شما می‌کند و افراد را در زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایتان دخیل می‌نماید. در یک معامله معمولی، کارمزدهای تراکنش از محصولی که در قالب یک تراکنش دریافت می‌کنید، کسر می‌گردند. اخیراً مفهومی به‌عنوان «توکن‌های وفاداری» برای صرافی‌های ارز دیجیتال ارائه شده است.

این ویژگی جدید به مدیران صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد که یک ساختار کارمزد موازی برای مشتریانشان ارائه دهند. این مدل توکن چیزی شبیه به بایننس‌کوین یا BNB است؛ جایی که کاربران با استفاده از BNB می‌توانند از تخفیف ۵۰ درصد کارمزد تراکنش‌ها نسبت به نرخ‌های دیگر بهره‌مند شوند.

مسئولان صرافی‌های ارز دیجیتال اینک قادر هستند که یک کوین ویژه به‌عنوان «توکن وفاداری» انتخاب کنند. این موضوع به صرافی‌ها اجازه می‌دهد که این کوین را که یک تخفیف در کارمزد تراکنش‌ها به همراه دارد به مشتریانشان ارائه دهند و به این وسیله تبلیغات خوبی برای خود داشته باشند. با داشتن یک «توکن وفاداری» می‌توانید کاربران در فضای صرافی خود نگه دارید و با ارائه مزایای توکن‌ها آنها را به استفاده از آنها ترغیب کنید.

مدیران صرافی های ارز دیجیتال

بازارسازی صرافی‌های ارز دیجیتال

شما می‌توانید قیمت‌های خودتان را در صرافی داشته باشید و موقعیت‌های برتر را متعلق به خود کنید. برای کریپتوکارنسی، قابلیت نقدشوندگی یک پارامتر اساسی برای درک این موضوع است که چه زمانی طول می‌کشد که یک ارز دیجیتال بتواند بدون از دست دادن ارزشش، در یک بازار خاص معامله شود.

معامله‌گرها معمولاً نمی‌خواهند در توکن‌هایی با حجم مبادلات پایین، سرمایه‌گذاری کنند؛ چراکه احتمال اینکه قیمت‌ها هیچ تغییری نکنند و یا برعکس، نوسان خیلی زیادی داشته باشند، بسیار زیاد است. اینجاست که «بازارسازان» وارد عمل می‌شوند و با ایجاد قابلیت نقدشوندگی و پایداری، شرایط را برای معامله‌گرها آسان‌تر می‌کنند.

به عنوان مالک یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال، می‌توانید قیمت خودتان را در مبادلات داشته باشد و به این وسیله، می‌توانید موقعیت‌های برتر را در اختیار خودتان بگیرید. شما همچنین می‌توانید برای ارزهای دیجیتالی که به آنها اعتقاد دارید یا نیاز به نقدشوندگی آنها دارید، بازار ایجاد کنید. به همین دلیل است که بسیاری از ICO ها شروع به تأسیس صرافی‌های مخصوص به خودشان می‌کنند.

پیشنهاد خواندنی:
اتحادیۀ بازرگانی اتریوم چیست؟
بهترین صرافی های ارز دیجیتال

کارمزد فهرست‌بندی صرافی‌های ارز دیجیتال

کارمزدهای انتشار عمومی فهرست‌ها؛ صرافی‌های سطح بالا در هر فهرست‌بندی میلیون‌ها دلارها دریافتی دارند و این در حالی است که برای صرافی‌های سطح پایین، این رقم در حدود ۵۰ هزار دلار است.

اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال برای وارد کردن به فهرست، از ICO ها و توکن‌ها کارمزد دریافت می‌کنند. کارمزد فهرست‌بندی نسبت به هر صرافی متفاوت خواهد بود. با این وجود، ابعاد و محبوبیت صرافی در تعیین این کارمزد مؤثر هستند. صرافی‌های کوچک معمولاً دارای یک کارمزد فهرست‌بندی بین ۱ تا ۵ بیت‌کوین هستند و این رقم برای صرافی‌های متوسط بین ۱۰ تا ۵۰ بیت‌کوین است.

صرافی‌های بسیار سطح بالا که بیشتری حجم معاملات را نیز در خود دارند، بین 1 تا 2.5 میلیون دلار برای ورود به فهرست دریافت می‌کنند.

به عنوان مدیر یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال، شما می‌توانید کارمزد فهرست‌بندی را برای توکن‌هایی که می‌خواهند از طریق صرافی شما نقدشوندگی بیشتری داشته باشند، به شکل مناسب تعیین کنید. با رشد ابعاد و تعداد کاربران صرافی‌تان، این توانایی را خواهید داشت که کارمزدها را نیز برای این منظور افزایش دهید.

در نهایت، راه‌های زیادی برای شما وجود خواهد داشت که از طریق مالکیت یک صرافی ارز دیجیتال، کسب درآمد کنید و بدون آن خودتان را درگیر نوسانات بازار کنید، در بازار کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری نمایید.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *