عرضه سه ETF درحوزه بلاکچین در سال 2018

  • توسط شبنم میرزایی
  • نوامبر 6, 2019
  • بلاکچین
عرضه-3-بلاکچین-ETF

در این مقاله به بررسی عرضه بلاکچین در سال 2018 می‌پردازیم. بلاکچین، یک دفترچه دیجیتال همگانی می‌باشد که معاملات اقتصادی را ثبت می‌کند. مجموعه‌های جدیدی از ثبت سوابق داده‌های اضافه شده به بلاکچین، بلاک نامیده می‌شود.

عرضه بلاکچین در سال 2018 بسیار موضوع مهمی است. بدین علت که هر بلاک دارای یک نشانگر زمانی بوده و به بلاک قبلی مرتبط می‌گردد، نام بلاکچین به آن اختصاص داده‌شده است. هر معامله‌ای که باعرضه بلاکچین انجام‌شده قابل‌برگشت نیست و توسط شبکه رایانه‌هایی که نسخه از دفترچه راهنما دارند، تائید می‌شود. اگرچه همه می‌توانند معاملات را در دفترچه مشترک مشاهده کنند، یک کاربر باید یک کلید رمزنگاری را برای اضافه کردن یک رکورد جدید نگه دارد. هیچ نهاد مرکزی مانند یک بانک و یا اورگان دولتی، ارائه بلاکچین را کنترل نمی‌کند و این مانع از به خطر افتادن اطلاعات می‌شود.

عرضه بلاکچین احتمالاً با کاهش نیاز واسطه‌ها

عرضه بلاکچین احتمالاً با کاهش نیاز واسطه‌ها برای تائید اطلاعات و انتقال وجه صنعت خدمات مالی را مختل می‌کند. به‌عنوان‌مثال بنگاه‌های بهابازار اوراق بهادار می‌توانند تاییدات تجاری همتاهای خود را اجرا و قانونی کنند و نیاز متولیان و محل‌های ترخیص کالا از گمرک را کاهش دهند. این امر باعث کاهش هزینه‌های واسطه و تسریع در زمان معامله خواهد شد.

با توجه به مقاله ارائه شده توسط بارون، شرکت مشاوره مدیریت جهانی Bain & Co بر این باور است که ارائه بلاکچین می‌تواند برای مؤسسات مالی بین 15 تا 35 میلیون دلار در سال پس‌انداز کند. سرمایه‌گذارانی که خواهان قرار گرفتن در معرض مراحل ابتدایی این فناوری تغییر بازی هستند، باید خرید یکی از این سه صندوق ETF را در نظر بگیرند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس در عرضه بلاکچین

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس 

Amplify Transformational Data Sharing ETF یکی از صندوق‌های عرضه بلاکچین که در ژانویه سال 2016 راه‌اندازی شد، یک نمونه کار مدیریت شده فعال که در شرکت‌های دنیا سرمایه‌گذاری کرده و ارائه بلاکچین را گسترش داده و آن را کاربردی می‌کند. سه شرکت تخصیص برتر منابع مالی در سرمایه‌گذاری شامل شرکت اینترنتی GMO، (OTC: GMOYF با  4.53%  شرکت Digital Garag . (OTC: DLGEF)  با  4.05% و شرکت Square A (NYSE: SQ) با  3.80% می‌باشند.

صندوق مبادله‌ای The Amplify Transformational Data Sharing ETF، تحت مدیریت (AUM) دارایی به مبلغ 110 میلیون دلار داشته و سرمایه‌گذاران را با 0.7% هزینه مدیریت سالانه تأمین می‌نماید. این صندوق طی سه ماه گذشته معادل 8.15% و در ماه گذشته نسبت به تاریخ 6 ماه می 2019 معادل 1.82% بازپرداخت داشته است.

دیگر صندوق‌های عرضه بلاکچین

دیگر صندوق‌های عرضه بلاکچین

از دیگر صندوق‌های عرضه بلاکچین The Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF می‌باشد که در ژانویه سال 2018 تشکیل شده و در پی تولید دوباره بازپرداخت شاخص اقتصاد سهام بلاکچین NASDAQ می‌باشد. صندوق این عمل را از طریق سرمایه‌گذاری اکثر صندوق‌های دارایی 76.45 دلاری خود در اوراق بهادار تشکیل دهنده شاخص معیار انجام می‌دهد.

پیشنهاد خواندنی:
آینده روشن بلاکچین با یک انقلاب در بانکداری

این‌ها شرکت‌هایی هستند که در پی ارائه بلاکچین باعث توسعه، جستجو و کاوش و استفاده از فناوری بلاکچین می‌شوند. نمونه‌های ETF دارای سهام با گسترش تخصیص نسبتاً برابر می‌باشند. 10 دارایی برتر این صندوق معادل 19.57% از حجم آن را در بردارد.

در ارائه بلاکچین شرکت‌هایی دارایی‌های مهم شامل  Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD)، Accenture (NYSE: ACN) و شرکت Microsoft (NASDAQ: MSFT). می‌باشند.

پس از عرضه بلاکچین بازپرداختی

بنابر گزارش‌ها، صندوق The Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF دارای نسبت هزینه‌ای معادل 0.68% که بالاتر از میانگین دسته‌بندی یعنی 0.55% می‌باشد. از تاریخ 6 ماه می 2019، پس از ارائه بلاکچین بازپرداختی معادل 3.15% در طول یک ماه و 9.79% در طول سه ماه در ETF مشاهده شده است.

پس از عرضه بلاکچین بازپرداختی

ETF سومین ارائه دهنده

مبادله‌ای با هدف دستیابی به عملکرد نوآوری شاخص‌هایی ابداع کننده Labs Blockchain در ژانویه سال 2018 تشکیل شد. برای حصول به این امر ETF حداقل 80% از دارایی‌های خود در اوراق بهادار تشکیل دهنده شاخص های اساسی را سرمایه‌گذاری می‌کند. این شاخص، عملکرد شرکت‌های علاقه‌مند به فناوری بلاکچین را موردسنجش قرار میدهد. میزان دارایی خالص The Innovation Shares NextGen Protocol ETF معادل 10.17 میلیون دلار می‌باشد. مدیر شرکت هزینه سالانه‌ای معادل با 0.95% را برای سرمایه‌گذاران تأمین می‌کند. بیت‌کوین KOIN در طول سه ماه گذشته معادل 14.3% و در طول ماه گذشته معادل 4.51 بازپرداخت داشته است.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *