فناوری رمزنگاری بلاکچین کندتر و پرهزینه تر از همه

بلاکچین

راه حل های فناوری رمزنگاری بلاکچین به هیچ وجه بهتر نشد؛ این روند کمی طولانی تر و منجر به هزینه های محاسباتی نسبتاً بالایی شد.تجربیات مشابهی در بخش های دیگر مالی نیز انجام شده و با وجود آزمایش های متعدد از نمونه های اولیه مبتنی بر فناوری رمزنگاری بلاکچین، پیشرفت واقعی در این کاربرد تاکنون پیدا نشده است .

یک بررسی جدید که توسط بانک مرکزی آلمان صورت گرفت، ضربه سختی به حامیان فناوری رمزنگاری بلاکچین وارد کرد.فناوری رمزنگاری بلاکچین یک فناوری قابل توجه و پیشرفته است که  از بیت کوین و سایر سکه های دیجیتالی پشتیبانی می کند.فناوری رمزنگاری بلاکچین، با استفاده از رمزنگاری های رو به رشد، به عنوان انقلابی در بانکداری و سایر صنایع شناخته شده است.

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، بانک مرکزی آلمان پس از یک آزمایش دو ساله بر روی یکی از پیشرفته ترین فناوری های جهان، اعلام کرد که این فناوری یک «پیشرفت واقعی» نیست. مطالعات Bundesbank درباره فناوری رمزنگاری بلاکچین، که در سال 2016 آغاز شد، به نتایج زیر ختم شد:

  • از فناوری رمزنگاری بلاکچین برای انتقال و تسویه اوراق بهادار و پول نقد استفاده می شود
  • سرعت کمتر
  • هزینه بالاتر
  • یک پیشرفت واقعی در برنامه تا این زمان پیدا نشده است

نمونه اولیه بلاکچین بسیار پرهزینه تر و کندتر از استاندارد فعلی

Bundesbank این آزمایش را با هم‌کاری Deutsche Boerse انجام داد و هدف از آن این بود که آیا فناوری رمزنگاری بلاکچین می‌تواند در واقع ارزان‌تر و سریع‌تر از مکانیسم‌های تسویه کننده کنونی باشد؟این اقدام مشترک در سال ۲۰۱۶ آغاز و در پایان سال ۲۰۱۸ به پایان رسید.

جنس ویدمن رئیس Bundesbank اظهار داشت:« در حالی که نمونه اولیه در اصل همه ویژگی های اساسی نظارتی برای معاملات مالی را برآورده می کرد، اما از نظر هزینه یا کارآیی برتر نبود.»او گفت که در حقیقت، پروژه آزمایشی با استفاده از فناوری رمزنگاری بلاکچین برای انتقال و تسویه اوراق بهادار و پول نقد، پرهزینه تر و کم سرعت تر از روش سنتی بود.

ویدمن در بیانیه ای در روز چهارشنبه در فرانکفورت بیان شد، اظهار داشت:« راه حل های فناوری رمزنگاری بلاکچین به هیچ وجه بهتر نشد؛ این روند کمی طولانی تر و منجر به هزینه های محاسباتی نسبتاً بالایی شد. تجربیات مشابهی در بخش های دیگر مالی نیز انجام شده و با وجود آزمایش های متعدد از نمونه های اولیه مبتنی بر فناوری رمزنگاری بلاکچین، پیشرفت واقعی در این کاربرد تاکنون پیدا نشده است.»

بلاکچین
فناوری رمزنگاری بلاکچین

ایو مرش، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، خاطرنشان کرد: « مهم است که بین دارایی ها مانند بیت کوین و فناوری دفاترکل توزیع شده بین آنها تمایز قائل شویم.»

پیشنهاد خواندنی:
تنظیم معاملات آینده بیت کوین اکنون در بورس اصلی زندگی می کند

او در مقابل سیاست هایی که نوآوری ها را سرکوب می کنند، هشدار داد.ایو مرش به این واقعیت اشاره کرد که بانک مرکزی اروپا ارزیابی کننده تحولات جدید است و نه یک عامل انگیزنده.

ایو مرش اضافه کرد: « برخی از فناوری ها ارزش اکتشاف را دارند و همچنین می توانند مورد توجه بانک های مرکزی باشند.»

او همچنین می گوید:« نقش ما هدایت فن آوری توسط صنعت و عموم مردم نیست، بلکه باید اطمینان حاصل شود که تغییر اولویت ها می تواند به روشی مطمئن برآورده شود.»

نگاه به آینده فناوری رمزنگاری بلاکچین

علی رغم نتایج ناامیدکننده از مطالعات اخیر فناوری رمزنگاری بلاکچین، بسیاری از حامیان فناوری دفاترکل توزیع شده همچنان اطمینان دارند که این فناوری در طولانی مدت خود را اثبات خواهد کرد. در عین حال، رمزنگاری های رو به رشد در سال 2019 باعث رونق شدند.

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزپایه در جهان، بیش از 120٪ از ابتدای سال تا امروز صعود کرده است همانطور که متوسط شاخص 500 شرکت برتر در سه ماهه دوم، موج جدیدی از نوسانات را تجربه می کنند.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *