فورک اتریوم چیست؟(صفر تا صد فورک اتریوم که باید بدانید)

فورک اتریوم

فورک های رمز ارز معمولاً وقایعی بحث برانگیز در جوامع رمزنگاری هستند. این مسئله به این مطلب بستگی دارد که این فورک چه ارتقاء یا تغییری را اعمال می کند اما هدف مهم نیست، زیرا مردم همیشه به دو گروه تقسیم می شوند: کسانی که آن را دوست دارند و کسانی که از آن متنفرند.

فورک های رمز ارز یک اتفاق نادر در دنیای رمزنگاری محسوب می شوند. بعضی از اتفاقات برنامه ریزی شده و برخی دیگر نتیجه ی  موقعیت های غیر عادی است. ظهور این اتفاقات ، معمولاً تغییرات بزرگی را در پی داشته است. به همین دلیل امروز در مورد  فورک اتریوم (هارد فورک) صحبت خواهیم کرد.

ما تعاریف کلی ارائه شده از فورک را پوشش خواهیم داد که (آن­ها چه هستند ، چرا اتفاق می افتند و …). پس از آن، ما روی فورک اتریوم متمرکز خواهیم شد. شما متوجه می شوید که آن­ها چه زمانی ایجاد شده­اند ، چه چیزی را تغییر داده ­اند و چه آینده­ ای را رقم می­ زنند.

فورک اتریوم

فورک چیست؟

فورک در دنیای رمز ارزها به عنوان تغییری در پروتکل ارز شناخته می ­شود. این نوع تغییر باعث می ­شود که نسخه ­های قبلی بلاک ها معتبر باشند و نسخۀ فعلی نامعتبر شود (یا برعکس).

دو نوع فورک وجود دارد که به فورک های نرم و فورک های سخت معروف هستند.

فورک های نرم نسخۀ تلطیف شدۀ نسخۀ سخت هستند و به این دلیل نرم نامیده می­ شوند که هیچ چیزی در مورد ساختار واقعی پروتکل را تغییر نمی دهند. فورک های نرم می توانند از سوی توسعه دهندگان یا سازندگان رمز ارز برای انجام برخی از کار های مربوط به نگهداری و تعمیر، اصلاح زیبایی شناختی یک قسمت یا تغییر برخی از قوانین پیرامون بلاک چین به کار گرفته شوند.

برخی از فورک های نرم محبوب و متداول، آن هایی هستند که اندازۀ یک بلوک خاص را تغییر می دهند. آن ها غالباً توسط توسعه دهندگان برای تصفیۀ فرآیند های استخراج معادن اجرا می شوند (با این فرض که ما در مورد رمز ارزی صحبت می كنیم كه از اثبات کار استفاده می کند). این فورک ها به صورت موقتی ایجاد می شوند. برخی استخراج کنندگان  ممکن است استفاده از آن ها را انتخاب کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند  این تغییر را رد کرده و به استخراج با نسخه های قدیمی تر ارز ادامه بدهند.

پیشنهاد خواندنی:
بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

فورک

فورک های سخت اما داستانی کاملاً متفاوت دارند.

فورک اتریوم (از نوع سخت) تغییراتی بزرگ در رمزنگاری را شامل می شوند. آن ها پروتکل رمز ارز را تغییر می دهند و نسخه های قدیمی آن پروتکل را نامعتبر می کنند. اگر نسخۀ قدیمی همچنان به کار خود ادامه دهد، منجر به ایجاد شکاف با نسخۀ جدید خواهد شد. فورک اتریوم نمونه هایی از این مسئله ارائه می دهد و ما در پاراگراف های آتی در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

فورک های سخت معمولاً در شرایط غیر عادی اجرا می شوند. آن ها به ندرت برنامه ریزی شده اند و بیشتر اوقات ظهور آن ها ناشی از ضرورت است. این امر منطقی است زیرا معمولاً هیچ دلیل موجهی برای اجرای یک فورک سخت در یک رمز ارز معمولی وجود ندارد. کلمۀ کلیدی «معمولاً» است، همان طور که مشاهده خواهید کرد ، فورک اتریوم یک استثناست.

اکنون که کم و بیش در  فضای مشترکی هستیم و اصطلاحات  را تعریف کردیم ، بگذارید به مبحث اصلی بپردازیم فورک اتریوم.

فورک اتریوم

فورک اتریوم (از نوع سخت)

دلیل اصلی ای که چرا  ما به طور خاص در مورد فورک اتریوم صحبت می کنیم این است که آن ها برای اتریوم آن قدر خسارت آور و قابل توجه هستند که نادیده گرفتن آن غیر ممکن است.

اتریوم کلاسیک، اتری زیرو و متروپلیس؛ این ها سه فورک سخت اتریوم هستند و ما در مورد هر یک از آن ها تا حدی صحبت خواهیم کرد.

اتریوم کلاسیک

این اولین فورک اتریوم و هم چنین بحث برانگیزترین فورک اتریوم نیز می باشد.

در یک زمان مشخص، تیم توسعۀ پشتیبان اتریوم متوجه شد که سازمان مستقل غیر متمرکزی (DAO) که اتریوم از آن استفاده می کرده است هک شده. تصمیم به اجرای  فورک سختی که تمام رمز ارز های سرقت شده را بازیابی کند ضروری بود و واکنش بسیار خوبی نیز به همراه داشت.

هواداران و علاقه مندان اتریوم را می توان به دو گروه مجزا تقسیم کرد. گروه اول خوشحال بودند که تیم پشتیبان این رمز ارز سریع اقدام کرد و اجازه نداد چنین چیزی  دوباره اتفاق بیفتد. فورک سخت به این معنی است که توسعه دهندگان درس خود را آموخته اند و اکنون برای تلاش های مشابه هک در آینده یا نقض امنیت، آمادگی بیشتری دارند.

پیشنهاد خواندنی:
کوین بیس پرو هزینه ها را افزایش می دهد

با این حال، بسیاری از مردم با فورک سخت موافق نیستند. آن ها این تغییر را نقض عبارت «غیر متمرکز» می دانند. این گروه از مردم بر این باورند که تنها راه برای داشتن یک رمز ارز غیر متمرکز این است که خیلی درگیر آن نشوند و به سادگی از کنار مسئله عبور کنند زیرا به محض این که برنامه نویسان شروع به کار کنند ، این امر ایجاد اثر موجی را در پی دارد و به اعلامیۀ بزرگی برای امکان هک در آینده تبدیل می شود.

در نهایت، توسعه دهندگان اتریوم تصمیم خود را برای اجرای فوری سخت دنبال کردند. نتیجه چه بود؟ خوب، یک رمز ارز به دو رمز ارز تقسیم شد.

اکثریت افرادی که با این تقسیم موافق نبودند، به نسخۀ قدیمی اتریوم که امروزه با نام کلاسیک اتریوم شناخته می شود، پایبند بودند. امروزه، هنوز هم دو گروه در جامعۀ رمز ارز ها وجود دارد. برخی تصور می کنند که توسعه دهندگان حق داشتند که هر چه سریع تر مشکل را برطرف کنند، در حالی که برخی دیگر بر عقیدۀ خود پا فشاری کرده و هنوز هم از فورک اتریوم کلاسیک استفاده می کنند.

اتر زیرو

اتر زیرو یکی دیگر از فورک های معروف اتریوم است. این یکی به اندازۀ اتریوم کلاسیک افراطی نیست و به دنبال پیشرفت است نه یک انقلاب.

اتر زیرو  قصد افزایش سرعت معاملات در شبکۀ اتریوم را دارد. علاوه بر این، این فورک اتریوم مصمم است که این معاملات را به نحو کاملاً رایگان انجام بدهد.

بسیاری در دنیای رمز ارز ، این ها را اهدافی بسیار جسورانه می دانند. اتر زیرو هم چنین یک فورک مبتنی بر «اثبات کار» است ، این بدان معنی است که تنها روش مؤثر برای استخراج از آن با استفاده از تجهیزات متنوع GPU است.البته باید گفت که برنامه هایی برای اجرای سیستم مسترند (اثبات سهام) در این فورک اتریوم در آینده وجود دارد.

فورک اتریوم

متروپلیس

متروپلیس، فورک اتریوم است. این فورک به دلیل موقعیت های غیر عادی ایجاد نشده است ، اما بخشی از طرحی برای بهبود بلاکچین موجود اتریوم است.

متروپلیس از سه مرحله تشکیل شده است. فاز «قستنطنیه» در حال حاضر فاز فعال است (بیزانس در پایان راه لحاظ می شود).

پیشنهاد خواندنی:
راه اندازی فن توکن اتریوم توسط باشگاه حرفه ای گالاتاسرای ترکیه برای هوادارن خود

چندین ویژگی مهم وجود دارد که  فورک اتریوم متروپلیس می خواهد آن ها را بهبود ببخشد.

اول از همه، در طی توسعۀ فورک اتریوم متروپلیس، بسیاری از ویژگی های مربوط به حریم خصوصی به شکل اساسی تعمیر خواهد شد. تنظیمات حریم خصوصی و ویژگی های شبکه اتریوم فعلی به هیچ وجه بد نیست، اما ویژگی های جدید به روز بوده و حفظ حریم شخصی مستحکم تری را در طول معاملات تضمین می کنند.

یکی دیگر از تحولات اساسی که فورک متروپلیس قصد اجرای آن را دارد، یک سیستم اجماعی مبتنی بر  «اثبات سهام» به جای سیستم «اثبات کار» فعلی است.

اگر این کار انجام شود ، به طور کلی استخراج اتریوم متوقف می شود. درعوض، شما می توانید برخی از ارز های اتریوم خود را برای تأیید خودکار معاملات انجام شده در بلاکچین اتریوم در نظر بگیرید و به نوبۀ خود، مقدار مشخصی از سود را دریافت کنید.

استخراج اتریوم (GPU ، CPU ، ASIC ، Cloud) یک فعالیت بسیار محبوب در بین طرفداران این رمز ارز است ، بنابراین مجادلۀ بزرگی در پی این تصمیم در خواهد گرفت. حتی اگر سیستم PoS به طور نظری فرآیند های رخ داده در شبکه را تسریع و تصفیه کند، چنین تغییری موجب انباشت تجهیزات استخراج در بازار می شود و این می تواند به معنای تغییر قیمت مخرب تجهیزات استخراج باشد.

بیایید به سرعت دو مورد از مراحل فورک اتریوم متروپلیس را مرور کنیم.

بیزانس فازی بود که هدف آن ایجاد پلتفرم امن و بهینه سازی پلتفرم اتریوم بود. این کار به صورت یک مرحله ای انجام می شد، اما هدف اولیه این بود که شبکه را برای استفاده، ایمن تر و روان تر کند.

قسطنطنیه قصد دارد فرآیند های بیزانس را به پایان برساند و سپس در یک هدف بزرگ متمرکز شود و آن آماده سازی بلاک چین اتریوم برای انتقال بین سیستم های PoW و  PoS است. هدفی که برای عملی شدنش نیاز به زمانی نسبتاً طولانی وجود دارد.

سرنیتی

فورک اتریوم سرنیتی آخرین گام بزرگ در توسعۀ اتریوم به حساب می آید. سرنیتی به یک هدف و فقط یک هدف اختصاص داده شده است و آن انتقال اتریوم بلاک چین از PoW به  PoSاست.

پیشنهاد خواندنی:
آفریقای جنوبی بازار جدید ارزهای دیجیتال

بیزانس و قسطنطنیه دو مرحلۀ اصلی آماده سازی هستند. در این مدت، معاملات مشخصی از طریق تثبیت سهام انجام می شود تا آماده کردن سیستم برای انتقال آغاز شود.

اتریوم سرنیتی یک نقطۀ عطف عظیم برای اتریوم است، زیرا این عمل تقریباً هر آن چه را که مردم عادت کرده اند هنگام استخراج این رمز ارز تغییر می دهد. طبق نقشۀ راه اتریوم ، انتقال به «PoS خالص» باید تا سال 2019 اتفاق بیفتد.

فورک اتریوم

خلاصۀ فورک اتریوم

بیایید گذری سریع از آن چه در این راهنمای فورک سخت اتریوم پوشش داده ایم، داشته باشیم.

فورک های رمز ارز وقایعی در داخل زنجیرۀ رمز ارز ها هستند که هدف از آن تغییر برخی از جنبه های خاص رمز نگاری مورد نظر است. دو نوع فورک وجود دارد، نرم و سخت.

فورک های نرم مسائل جزئی و زیبایی را تغییر می دهند، در حالی که فورک های سخت معمولاً تغییر دهندۀ اساسی کار هستند.

در طول عمر اتریوم ، سه فورک اتریوم بزرگ وجود داشته (و هنوز هم وجود دارد) فورک بیت کوین ها باجایگزین کردن اتریوم کلاسیک ، اتریوم زیرو و متروپلیس.

فورک اتریوم متروپلیس (که فورک فعلی آن است) درنهایت قصد دارد اتریوم را از یک بیت کوین جایگزین مبتنی بر اثبات کار به سیستمی مبتنی بر اثبات سهام برساند.

سرنیتی قدم نهایی در انجام کار فوق الذکر خواهد بود و پیش بینی می شود در مقطعی از سال 2019 اتفاق بیفتد.

نتیجه

دنیای رمز ارز ها به طور مداوم روش های جدید و متفاوتی برای توسعه و پیشرفت، چه از منظر فناوری و چه از نظر اطلاعاتی پیدا می کند.

فورک های رمز ارز معمولاً وقایعی بحث برانگیز در جوامع رمزنگاری هستند. این مسئله به این مطلب بستگی دارد که این فورک چه ارتقاء یا تغییری را اعمال می کند اما هدف مهم نیست، زیرا مردم همیشه به دو گروه تقسیم می شوند: کسانی که آن را دوست دارند و کسانی که از آن متنفرند.

فورک های نرم معمولاً راحت تر از انواع سخت پذیرفته می شوند. این امر بیشتر به دلیل این است که آن ها قصد تغییر اساسی در هر چیزی را ندارند. اکثر مردم حتی ممکن است برخی از فورک های نرم را دوست داشته باشند.

پیشنهاد خواندنی:
همه چیز دربارۀ کاردانو

صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *