پربازدیدترین ها

لایت کوین چیست؟ (راهنمای جامع استخراج ابری لایت کوین)

راهنمای-جامع-استخراج-ابری-لایت-کوین

«اصطلاحی که این اواخر در جوامع رمزنگاری شایع شده است، استخراج ابری است. به نظر می‌رسد این پدیده دنیای استخراج ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است. هرروز، تعداد بیشتری از افراد به فعالیت‌هایی همچون استخراج ابری لایت کوین می‌پردازند.»

به همین دلیل، به‌تدریج استخراج سکه‌های خاص رمزنگاری سخت‌تر می‌شود. در مورد مزایای لایت کوین به شما می‌گوییم و اینکه چرا ارزش دارد که این ارز را در ابتدا استخراج کنید. سپس ما بعضی از محبوب‌ترین مکان‌هایی را که افراد تمایل دارند آنجا به استخراج ابری لایت کوین بپردازند، پوشش خواهیم داد.

لایت کوین چیست؟

لایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز می باشد که دارای زنجیره‌ای از بلوک است. غیرمتمرکز بودن آن بدان معنی است که به شخص یا سازمان خاصی تعلق ندارد و رهبر مرکزی ندارد. لایت کوین منبع باز است به این معنی که هر فردی می‌تواند در رفاه سکه‌ها و توسعه آن سهیم باشد. آنچه این ارز دیجیتال را منحصربه‌فرد می‌کند رابطه آن با بیت‌کوین است.

لایت کوین در ابتدا اسپین آب بیت‌کوین بود و از داده‌ها و پارامترهای تقریباً یکسان برخوردار بود. بااین‌حال، مزایای دیگری نیز دارد. لایت کوین حدود چهار برابر سریع‌تر از بیت‌کوین است. در اجرای امور گسترده، این فاکتور بسیار مهمی است. چهار برابر سریع‌تر معمولاً برابر با چهار برابر جذابیت بیشتر برای معامله است. در مورد لایت کوین، این همچنین بدان معنی است که قصد دارد چهار برابر بیت‌کوین، سکه داشته باشد. از همان ابتدا، لایت کوین به‌عنوان یک نسخه برتر و جدیدتر از بیت‌کوین در نظر گرفته‌شده بود.

استخراج ابری لایت کوین چیست؟

اکنون‌که ما اطلاعات اساسی در مورد لایت کوین را پوشش داده‌ایم، اجازه دهید به استخراج ابری لایت کوین بپردازیم. به عبارت ساده، استخراج ابری لایت کوین فرایندی است که در آن از شرکتی کمک می‌گیرید که تجهیزات موردنیاز استخراج لایت کوین را اجاره می‌دهد. معمولاً هر دو طرف میزبان و خریدار در این فرایند شرکت می‌کنند.

اکنون در نظر بگیرید که شما به‌عنوان یک خریدار، به دنبال راه‌هایی برای سودآوری از استخراج ارزهای دیجیتال هستید. سرمایه‌گذاری در سهام نیاز به مبلغ کلانی دارد (حداقل برای کسب سود قابل‌توجه) و همچنین برای توسعه بلاکچین دانشی ندارید تا در آن زمینه فعالیت کنید؛ اما بعد از مدتی شما به یک سایت اینترنتی که خدمات استخراج ابری را ارائه می‌دهد، نیاز پیدا می‌کنید.

پیشنهاد خواندنی:
آینده روشن بلاکچین با یک انقلاب در بانکداری

میزبان‌ها (افرادی که دارای سرویس استخراج ابری هستند) معمولاً شرکت‌های بزرگی هستند. پیدا کردن یک فرد مجزا که بتواند خدمات استخراج ابری لایت کوین را ارائه دهد بسیار نادر است، هرچند غیرممکن نیست. بیشتر اوقات، میزبانان صاحب چند مزرعه هستند. یک مزرعه به‌منزله تأسیساتی است که مملو از پلتفرم‌های استخراج ارز دیجیتال است. هنگامی‌که می‌خواهید با میزبان معامله کنید، این توافق را بر روی یک از مزرعه‌ها انجام می‌دهید.

همچون استخراج ابری لایت کوین
لایت کوین

اجاره فضا

دکل استخراجی تنها چیزی نیست که شما اجاره می‌کنید. شما همچنین می‌توانید فضایی را برای نگه‌داشتن آن و خدمات مدیریت و نگهداری از آن را اجاره کنید. شما و میزبان در مورد زمان مشخصی برای اجاره موافقت می‌کنید. این زمان ممکن است از سه ماه تا یک‌عمر باشد (هرچند که اجاره طولانی‌مدت بسیار نادر است). اکثر میزبان‌های استخراج ابری پیشنهاد پرداخت ماهانه را دارند.

هزینه قبض نگهداری و برق از درآمد شما از استخراج ابری لایت کوین کسر می‌شود (این هزینه‌ها به روش‌های مختلفی محاسبه می‌شود که بستگی به هر میزبان دارد) و مابقی درآمد شما به کیف پول ارز دیجیتال موردنظر شما منتقل می‌شود.

استخراج ابری لایت کوین به دلایل مختلفی به نظر می‌رسد پرسود باشد. قبل از هر چیزی، کاری که شما باید انجام دهید این است که یک سرویس به‌صورت آنلاین خریداری کنید و صبر کنید. برخی از میزبان‌های استخراج ابری لایت کوین از بالاترین سطح کیفیتی، قدرت کنترل اضافی، یعنی نظارت دقیق روزانه بر مزرعه را از طریق یک جریان پرسرعت اینترنت را ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است بخواهید آن موارد را تهیه کنید. به‌غیراز این، کار شما در این مرحله به اتمام می‌رسد و میزبان بقیه مراحل را طی می‌کند.

استخراج ابری همچنین برای میزبان و (اکثر) ارزهای دیجیتالی (حداقل آن‌هایی که منبع باز و غیرمتمرکزند) سودمند است. میزبان‌های استخراج ابری لایت کوین سود خوبی کسب می‌کنند و می‌توانند به تکامل مزارع خود ادامه دهند. خود ارزهای رمزپایه با ماندن در حالت تقاضای فعال از این مزیت بهره‌مند‌می شوند. این موقعیت بازار ارز دیجیتال را تقویت می‌کند و توجه بیشتری را به آنها جلب می‌کند.

استخراج ابری لایت کوین

بنابراین اکنون شما یک ایده کلی در مورد لایت کوین و روند استخراج ابری دارید. چرا باید به استخراج ابری لایت کوین بپردازیم؟ دلیل آن بسیار واضح است چراکه لایت کوین هم در دسترس است و هم اینکه دسترسی به آن راحت است. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردم، معاملات لایت کوین چهار برابر سریع‌تر از بیت‌کوین انجام می‌شوند. بیایید از یک مثال استفاده کنیم، بزرگ‌ترین مشکل بیت‌کوین هنگام استخراج ابری این است که استخراج آن بسیار دشوار است. برای استخراج مقدار قابل‌توجهی از بیت‌کوین ها، به زمان و انرژی زیادی نیاز است. این مورد دلایل زیادی دارد، اما بزرگ‌ترین آنها احتمالاً عرضه و تقاضا هستند.

پیشنهاد خواندنی:
راهنمای کامل کوین‌بیس

با محبوبیت و موفقیت بسیار بیت‌کوین، بسیاری از افراد می‌خواهند در این سرمایه‌گذار بی شرکت کنند. تعداد زیادی از مردم معادل تعداد قابل‌توجهی از ماینر ها هستند. بااین‌حال، کلاه تعیین‌شده بیت‌کوین محدودیت سرعت معاملات را اعمال می‌کند و با افزایش تعداد افراد درگیر در استخراج ابری بیت‌کوین، سرعت این معاملات و همچنین استخراج نیز کندتر می‌شود.  اما زمانی که پای لایت کوین و استخراج ابری لایت کوین به میان می‌آید، داستان دیگری است. لایت کوین عرضه بسیار بالاتری دارد و تقاضای آن به مقدار قابل‌توجهی پایین‌تر از بیت‌کوین است. این امر باعث می‌شود که استخراج ابری لایت کوین بسیار ساده‌تر و سودآورتر از ارزهای دیجیتالی دیگر باشد.

مقایسه استخراج ابری لایت کوین و بیت‌کوین

همان‌طور که می‌دانید بیت‌کوین از الگوریتم قدیمی SHA-256 برای استخراج استفاده می‌کند، این در حالی است که لایت کوین از الگوریتم به نسبت جدید اسکریپت بهره می‌برد. هردوی آنها از سیستم اثبات کار استفاده می‌کنند. بیت‌کوین با استفاده از الگوریتم SHA-256 قدرت اجرایی بالایی برای استخراج ارز دیجیتال دارد. لایت کوین نیز با استفاده از الگوریتم اسکریپت توان ذخیره بالایی دارد.

بیت‌کوین به‌طورکلی 21 میلیون سکه در اختیار دارد درحالی‌که لایت کوین 84 میلیون سکه دارد. پاداش بیت‌کوین باری استخراج ابری به میزان هر 210000 بلوک است، اما لایت کوین به ازای استخراج هر 840000 بلوک پاداش می‌دهد. الگوریتم اسکریپت به سیستم‌های نرم‌افزاری معمولی همچون رایانه‌ها نیز اجازه استخراج را می‌دهد.

معاملات لایت کوین در حدود 2.5 دقیقه به طول می‌انجامد درحالی‌که بیت‌کوین در مدت 10 دقیقه این معاملات را انجام می‌دهد. این سرعت بالاتر لایت کوین نسبت به بیت‌کوین منجر به افزایش سودآوری نهایی نیز می‌شود.

سایت مناسب استخراج ابری لایت کوین

سایت مناسب استخراج ابری لایت کوین

 سایت‌های زیادی در اینترنت وجود دارد که خدمات استخراج ابری لایت کوین را ارائه می‌دهند. اولین کاری که شما باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد میزبان استخراج ابری انجام دهید این است که بفهمید آیا می‌خواهید یک سرویس رایگان یا پولی انتخاب کنید.

بله استخراج ابری لایت کوین شدنی است، اما طبیعتاً اشکالاتی دارد. میزبان‌هایی که استخراج ابری لایت کوین را ارائه می‌دهند معمولاً در مقایسه با آن‌هایی که هزینه پرداختی دارند، خدمات کمتری برای مشتری دارند. استخراج ابری رایگان می‌تواند پرمخاطره باشد و سطح امنیت پایین‌تری را ارائه می‌دهند. اگر درباره آنها اطلاعات کاملی نداشته باشید و به‌اندازه کافی تحقیق نکنید، ممکن است سرتان کلاه برود. استخراج ابری رایگان همچنین روند نسبتاً کندتری نسبت به نسخه پرداخت‌شده دارد. این ممکن است ماه‌ها به طول انجامد تا زمانی که مقداری سود کسب کنید.

پیشنهاد خواندنی:
اتریوم چیست؟ + راهنمای خرید و فروش اتریوم

بنابراین بیایید برخی از سایت‌های معروف را برای استخراج ابری لایت کوین معرفی کنیم. این لیست ترتیب خاصی ندارد.

اجاره دکل استخراج

یک سرویس استخراج آنلاین مستقر در ایالات‌متحده است. آنها استخراج انواع مختلفی از ارزهای دیجیتالی ازجمله لایت کوین را ارائه می‌دهند. این سایت ازاین‌جهت قابل‌توجه است که هیچ محدودیتی برای حداقل میزان سفارش ندارد، هزینه برداشت بسیار پایینی دارد، سود را حداکثر تا دوازده ساعت از پایان اجاره‌بها پرداخت می‌کند و پرداخت‌ها را سریع انجام می‌دهد.

این سایت همچنین انواع استخرهای استخراج رایگان را برای انتخاب ارائه می‌دهد. یکی از تنها اشکالات آن این است که در بخش طراحی باید تلاش بیشتری کند و کیفیت سایت هنوز برخی موارد دلخواه را تأمین نمی‌کند.

Genesis Mining

احتمالاً شناخته‌شده‌ترین سایت موجود در این لیست، Genesis Mining یک شرکت استخراج ابری است که در هنگ‌کنگ مستقر است. آنها به دلیل خدمات استخراج معادن و پروژه‌های نوآورانه و پیشرفته در دنیای ارز دیجیتال بسیار محبوب هستند.

Genesis Mining مجموعه گسترده‌ای از برنامه‌های استخراج ابری لایت کوین را ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید طبق تنظیمات خود یکی را انتخاب کنید. آنها همچنین گزینه‌ای را برای شما دارند تا بتوانید نقشه شخصی و دلخواه خود را بسازید که یک ویژگی خوب اضافه‌شده و موردنیاز فرد است.

این شرکت چند مزرعه عظیم پراکنده در سراسر جهان دارد. این کار بیشتر به دلایل امنیتی انجام می‌شود، اما بخش منفی استخراج ابری لایت کوین توسط Genesis را موجب می‌شود. چراکه در مقایسه با سایر میزبان‌های استخراج ابری، Genesis Mining به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌بر است. مشتری‌ها همچنین اظهار دارند که این شرکت می‌تواند خدمات پشتیبانی مشتری بهتری را ارائه دهد، زیرا روند خدمات مشتری آن کند و آهسته است و کمک زیادی نمی‌کند.

هش فقیر

یک شرکت مستقر در استونی است. هش فقیر، طی سال‌های متمادی به شرکتی قابل‌اعتماد و معتبر درزمینهٔ استخراج ابری لایت کوین، تبدیل‌شده است و در این زمینه شهرت بسیاری کسب کرده است. خدماتی مانند استخراج ابری لایت کوین و پشتیبانی مشتری کاملاً در دسترس است. باوجودی که هش فقیر خدمات استخراج ابری لایت کوین شفاف و قابل‌اعتمادی را ارائه می‌دهد، هزینه تعمیر و نگهداری آن را نیز دریافت می‌کنند. بااین‌حال، در طرف روشن، قراردادهایی با طول نامحدود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید یکی از آنها را خریداری کنید و تا آخر عمر در اختیار داشته باشید. خوب هش یکی دیگر از نام‌های آشنا در دنیای ارز دیجیتال است که امنیت و پایداری بالایی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

پیشنهاد خواندنی:
راه‌اندازی تبادلات ارز دیجیتال لاین و هواوبی در ژاپن و آرژانتین

Nice Hash

نام‌آشنا و محبوب دیگری درزمینهٔ استخراج ابری لایت کوین است، اما بسیاری از مردم فکر می‌کنند که به دلیل ساختار دشوار آن، این سایت استخراج ابری برای ماینرهای مبتدی مناسب نیست. نکته دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که حتی اگر بتوانید لایت کوین استخرت کنید، این شرکت فقط از پرداخت‌های بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند.

انتخاب میزبان صحیح استخراج ابری لایت کوین

انتخاب میزبان صحیح استخراج ابری لایت کوین

این‌ها فقط تعدادی از برجسته‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات استخراج ابری لایت کوین در دسترس می‌باشند. ده‌ها میزبان مختلف استخراج ابری (اعم از رایگان و پولی) وجود دارد که علاقه دارند مزارع خود را در اختیار شما قرار دهند. باوجوداین انتخاب‌های زیاد، چگونه می‌توان میزبان مناسبی را برای استخراج ابری لایت کوین انتخاب کرد؟

اول‌ازهمه، امنیت را به‌عنوان بزرگ‌ترین اولویت در هنگام انتخاب میزبان برای استخراج ابری لایت کوین در نظر بگیرید. این وضعیت را تصور کنید: شما یک ماینر ابری را انتخاب می‌کنید، هزینه اولیه را پرداخت می‌کنید و در پایان ماه متوجه می‌شوید که نه‌تنها سود شما به سرقت رفته است بلکه شخصی نیز به‌حساب بانکی شما واردشده است (کارت اعتباری، پی‌پال و غیره).

تمام پس‌اندازهای شمارا به سرقت برده است. همه این‌ها به این دلیل رخ می‌دهد که تحقیقات کاملی را انجام نداده‌اید و میزبان غیرقابل‌اعتماد و شایسته‌ای را انتخاب کردید. اکنون متوجه اهمیت امنیت شدید؟

نکته دیگر که باید در نظر داشته باشید میزان هش پلتفرم‌های میزبان است. اگر نرخ هش مزرعه بسیار پایین باشد، اما هزینه‌هایی که میزبان طلب می‌کند نیز بسیار بالا باشد، مشخص است که انتخاب مناسبی نخواهد بود. همیشه نرخ هش مناسب را برای انواع مختلف پلتفرم‌های موجود تحقیق کنید یا حداقل در انجمن‌های آنلاین با افرادی که تجربه بالایی در این زمینه‌دارند مشورت کنید.

در آخر اینکه یک تحقیق کلی درباره شرکت به دست آورید. به سایت آنها (و بسیاری از قسمت‌های مختلف سایت) مراجعه کنید، به صفحه About آنها بنگرید، وایت پی پر را بخوانید، در مورد برخی از افرادی که در آنجا مشغول به کار هستند یا به‌نوعی در ارتباط با شرکت هستند تحقیق کنید.

اگر نمای کلی شرکت یا سایت احساس اعتماد و امنیت را به شما القا می‌کند، بنابراین جای درنگی باقی نمی‌ماند و می‌توانید به آنها اعتماد کنید. همیشه اولویت‌ها را روی‌هاست های شفاف قرار دهید، زیرا این شرکت‌ها معمولاً کمترین مخفی‌کاری رادارند.

نتیجه‌گیری درباره استخراج ابری لایت کوین

نتیجه‌گیری

در این مرحله، شما احتمالاً باید درک بهتری از نحوه کارایی استخراج ابری لایت کوین داشته باشید. در ابتدا کسب درک کامل از آن می‌تواند مشکل باشد، اما اگر روی آن تمرکز کنید و مراحل بالا را طی نمایید، به‌راحتی می‌توانید از پس آن بربیایید.

پیشنهاد خواندنی:
جمع‌آوری کمک‌های مالی بیت‌کوین برای مصارف سیاسی

نکته دیگری که می‌توانم به شما بگویم این است که شما همیشه باید در جستجوی ماینر های محلی باشید. ببینید اگر یک نفر در کشور شما وجود دارد (شاید حتی شهر؟) با او تماس بگیرید، حتی ممکن است جلساتی را با آنها ترتیب دهید.

این کار دارای مزایای متقابلی است. شما می‌توانید از یک تجارت محلی پشتیبانی کنید، درحالی‌که میزبان استخراج ابری مشتری کسب می‌کند. علاوه بر این، معمولاً اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاغل محلی نسبت به یک تجارت آنلاین وجود دارد.

در رابطه با استخراج ابری این ارز دیجیتال، به خاطر داشته باشید که این روند بسیار آهسته است. مطمئناً استخراج ابری لایت کوین خیلی سریع‌تر از بیت‌کوین است، اما به‌هرحال مدت‌زمان قابل‌توجهی طول می‌کشد تا درآمد بالایی را کسب کنید. البته همه این‌ها به برنامه اشتراك شما بستگی دارد، هرچه پول بیشتری بپردازید، نرخ هش سریع‌تری دریافت می‌کنید. سرعت درآمد و سودآوری خود را افزایش می‌دهید. اگر تصمیم به استخراج ابری لایت کوین دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *