مقایسه بیت کوین کش و اتریوم

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم11

بیت کوین کش و اتریوم جزء پنج ارز دیجیتال برتر جهان هستند. برای مقایسه بیت کوین کش و اتریوم باید بدانید که هر دو در فضای رمزنگاری دو عملکرد بسیار متفاوت را ارائه می‌دهند.

درحالی‌که بیت کوین کش می‌خواهد عملکردی مشابه ارزهای فیات داشته باشد، اتریوم یک بستر قرارداد هوشمند ساخته است. جایی که توسعه‌دهندگان از سراسر جهان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را ایجاد کنند. در این راهنما گروه سام اکسچنجر می‌خواهیم به تفاوت‌ها و شباهت‌های بین این دو ارز دیجیتال و درواقع مقایسه بیت کوین کش و اتریوم نگاهی بیندازیم.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم1

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم

قبل از اینکه به مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از منظر تفاوت‌ها بپردازیم، بیایید شباهت‌ها را بررسی کنیم.

هر دو بیت کوین و اتریوم موجودیت غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین هستند. بیت کوین و اتریوم هر دو توسط سکه‌های بومی خود BTC و ETH تغذیه می‌شوند. هر دو این سکه‌ها می‌توانند در خارج از اکوسیستم خود جهت مبادله ارزش استفاده شوند. حال، اجازه دهید در مورد تفاوت‌های بین این دو ارز دیجیتال صحبت کنیم.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از منظر تفاوت‌ها شامل موارد زیر است:

_ هدف

_ استخراج

_ هزینه‌های معامله در مقابل گاز

_ اندازه بلوک

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر هدف

همان‌طور که قبلاً به‌طور مختصر به آن اشاره کردیم، وجه نقد بیت کوین و اتریوم هر دو با دو هدف کاملاً متفاوت هدایت می‌شوند. بسیاری از افراد تمایل دارند که آن‌ها را به اشتباه به‌عنوان  ارز دیجیتال  گروه‌بندی کنیم.

یک برنامه‌نویس ناشناس، که با Satoshi Nakamoto همراه بود، از توابع هش رمزنگاری و رمزنگاری کلید عمومی برای ایجاد بیت کوین استفاده کرد. هدف بیت کوین از همان ابتدای شروع کار هرگز تغییر نکرده است.

بیت کوین می‌خواهد درحالی‌که به مردم قدرت می‌دهد تا کنترل کاملی بر امور مالی خود داشته باشند، یک سیستم مالی غیرمتمرکز جهانی باشد. هنگامی‌که Nakamoto در حال کدگذاری بیت کوین بود، او محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایت را برای محدود کردن تعداد معاملات اسپم در هر بلاک قرار داد.

با این حال، طبق نظر بخشی از جامعه بیت کوین که در درجه اول توسط راجر ور هدایت می‌شود، قرار بود این حد یک اقدام موقت باشد. هرچه بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا کرد، مقیاس بندی و برآورد تقاضای زیاد کاربران، دشوار شد.

پیشنهاد خواندنی:
با قوانین بانکداری ارز دیجیتال مهمترین نقاط جهان آشنا شوید

راه‌حل احتمالی به نام “SegWit” یا Segregated Witness پیشنهاد شده است که می‌تواند داده‌های امضای حجیم را در دست بگیرد و آن را درون یک بلوک موازی قرار دهد، اما از آنجا که باعث ایجاد تغییرات اساسی در معماری اصلی آن شد، انتقادات شدیدی را دریافت کرد.

این بخش‌ها خواستار افزایش اندازه بلوک بودند. به گفته آن‌ها Satoshi همیشه به دنبال افزایش اندازه بلوک بود، همان‌طور که سکه‌ها محبوبیت بیشتری پیدا می‌کردند. آن‌ها پس از بحث‌های فراوان که از آن زمان به‌عنوان بحث اندازه بلوک نامیده شده‌اند، سرانجام در تاریخ 1 آگوست 2017، زنجیره اصلی بیت کوین را گسترش دادند و بیت کوین کش را ایجاد کردند.

وب‌سایت پروژه بیت کوین کش خود را این‌گونه تعریف می‌کند: بیت کوین کش پول نقد الکترونیکی همتا به همتا برای اینترنت است. کاملاً غیرمتمرکز است، بدون بانک مرکزی و نیازی به فعالیت شخص ثالث قابل‌اعتماد ندارد. انگیزه اصلی وجود پول نقد بیت کوین صرفاً به انجام معاملات بیشتر بستگی دارد.

به گفته آن‌ها با افزایش اندازه بلوک، قادر به انجام معاملات سریع‌تر و کارآمدتر خواهند بود. درواقع، بیت کوین کش برخلاف اندازه بلوک 1 MB بیت کوین دارای اندازه بلوک 8 مگابایت بود. از آن زمان آن‌ها رویکرد كلاهك قابل تنظیم را پذیرفته‌اند كه در آن می‌توان بلوک‌ها را با ظرفیت بالای 32 مگابایت استخراج کرد.

اتریوم

از طرف دیگر در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم، اتریوم تنها یک سیستم پرداختی نیست. Vitalik Buterin ؛ بنیان‌گذار اتریوم معتقد است که این بلاکچین ابزارهای بیشتری نسبت به ارائه‌دهنده خدمات پرداخت دارد. Buterin عقیده داشت که با استفاده از فناوری بلاکچین، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های دنیای واقعی را توسط آن ایجاد کنند.

آن‌ها می‌توانند با ایجاد قراردادهای هوشمند و اجرای آن‌ها توسط اتریوم این کار را عملی نمایند.  Smart Contract یک کد رایانه‌ای است که توسط یک بلاکچین حاوی مجموعه‌ای از قوانین اجرا می‌شود که در آن شرکت‌کنندگان در این قرارداد با یکدیگر تعامل دارند و این سیستم در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم موجب تفاوت آن‌ها می‌شود.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم درزمینهٔ استخراج

یکی دیگر از تفاوت‌ها در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم اثبات سهام و اثبات کار است. هم بیت کوین و هم اتریوم در حال حاضر از مکانیسم اجماع اثبات کار (POW) استفاده می‌کنند. بااین‌حال، اتریوم قصد دارد به‌زودی با استفاده از پروتکل Casper به سمت اثبات سهام (POS) حرکت کند.

پیشنهاد خواندنی:
با عبور استخراج بیت کوین از 18 میلیون؛ فقط 3 میلیون بیتکوین باقی مانده
مقایسه ارز

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از منظر دشواری

در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر دشواری بیت کوین کش در تاریخ 7 ژوئیه با بیشترین سطح مشکلات مواجه بود. در 3 ژوئیه آن‌ها مشکلات کمتری را تجربه کردند و

اتریوم در تاریخ 6 ژوئیه به اوج مشکلات رسید و در 4 ژوئیه آن‌ها کمترین مشکل را تجربه کردند.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر آمار نرخ هش

آمار نرخ هش در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم:

بیت کوین کش در تاریخ 6 ژوئیه با عدد 174.36 به اوج نرخ هش  رسید. در مقابل، کمترین میزان نرخ هش آن در تاریخ 4 ژوئیه،168.94 بود.

اتریوم در تاریخ 6 ژوئیه با 174.36 بالاترین و در 4 جولای با 168.94 کمترین میزان نرخ هش را داشته است.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر هزینه معامله و گاز

همه معاملات در یک منبع ثبت می‌شوند. ماینرها می‌توانند معاملات را انتخاب کنند و آن‌ها را درون بلوک‌هایی که استخراج کرده‌اند قرار دهند. لحظه‌ای که معامله داخل بلوک قرار می‌گیرد، انجام می‌شود. از آنجا که ماینرها چنین وظیفه مهمی را انجام می‌دهند، مهم است که آن‌ها را به‌درستی انتخاب کنید. مشوق‌های معدنی در مقایسه این دو ارز دیجیتال متفاوت عمل می‌کنند.

در مقایسه این دو ارز دیجیتال هزینه مبادلات بیت کوین کش نسبت به اتریوم کم‌تر است. 

هزینه‌های معامله بیت کوین کش

در بیت کوین کش، ماینرها برای هر معامله مبلغی را پرداخت می‌کنند. اگر می‌خواهید معاملات شما سریع‌تر پردازش شود، می‌توانید هزینه‌های بیشتری را برای معامله خود بپردازید تا انگیزه کارگران معدن را تحریک کنید. یکی از ایده‌های اصلی ایجاد بیت کوین کش، دستیابی بیشتر به ارز بدون بالا رفتن بیش از حد هزینه‌های معاملات است. کار دیگری که سازندگان بیت کوین کش انجام دادند حذف سیستم جایگزین هزینه بود.

هزینه جایگزینی چیست؟  فرض کنید آلیس 5 بیت کوین را به باب ارسال می‌کند، اما معامله به دلایلی انجام نمی‌شود. او نمی‌تواند معامله را حذف کند، زیرا بیت کوین‌های یک‌بار مصرف شده را هرگز نمی‌توانند برگردانند. با این حال او می‌تواند معامله دیگری با 5 بیت کوین را با باب انجام دهد، اما این بار هزینه‌های معامله باید به‌اندازه کافی برای تشویق کارگران معدن بالا باشند.

اتریوم5

همان‌طور که ماینرها معامله او را در بلوک قرار می‌دهند، معامله قبلی را نیز بازنویسی کرده و آن را باطل می‌کنند. در حالی که سیستم جایگزینی هزینه برای معدنچیان سودآور است، برای کاربرانی که شاید این کار را نکنند، بسیار ناخوشایند می‌باشد. در نتیجه هزینه معاملات یکی دیگر از تفاوت‌های مقایسه این دو ارز دیجیتال است.

پیشنهاد خواندنی:
راهکارهای شروع معاملات کریپتوکارنسی که باید بدانید

در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر هزینه معامله و گاز باید به هزینه معاملات بیت کوین کش و هزینه گاز اتریوم توجه داشته باشیم.

گاز اتریوم

از طرف دیگر اتریوم از هزینه‌های معامله استفاده نکرده و بلکه از یک سیستم گاز استفاده می‌کند. گاز واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام می‌شود را اندازه‌گیری می‌کند.  تمام قراردادهای هوشمند که در EVM کار می‌کنند با استفاده از استحکام کدگذاری می‌شوند (اتریوم قصد دارد در آینده از Vidity به Viper برود.) برای محاسبه هر خط کد به استحکام نیاز دارد.

مقایسه بیت کوین 6

برای درک بهتر نحوه کار گاز در اتریوم که یکی دیگر از تفاوت‌های مقایسه این دو ارز دیجیتال است، اجازه دهید از مثالی استفاده کنیم. فرض کنید در حال گذر از جاده هستید. قبل از انجام این کار مراحل زیر را طی می‌کنید:

شما به پمپ بنزین می‌روید و مشخص می‌کنید که چقدر بنزین می‌خواهید در باک اتومبیل خود پر کنید. شما آن گاز را پر می‌کنید و به پمپ بنزین مبلغ پولی را بابت بنزین پرداخت می‌کنید. اکنون به موضوع اتریوم می‌پردازیم. ماشین عملیاتی است که می‌خواهید مانند گاز یا قرارداد هوشمند انجام دهید،  بنزین، گاز است و پمپ بنزین ماینر شماست.  پولی که به آن‌ها پرداخت کردید، هزینه کارگران معدن است.  کلیه کارهایی که کاربران می‌خواهند در اتریوم انجام دهند باید برای موارد زیر، گاز تأمین کنند:

_ برای پوشش داده‌های خود

_ برای محاسبه کل محاسبات

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم از نظر اندازه بلوک

اندازه بلوک بیت کوین کش

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، دلیل عمده ایجاد بیت کوین کش محدودیت اندازه بلوک بود. با این حال، طبق آمار بیت کوین کش از تمام ظرفیت بلوک خود استفاده نمی‌کند.

به جای اندازه بلوک‌های اتریوم با مقدار گازی که هرکدام از آن‌ها می‌توانند انبار کنند، محصور می‌شوند. اتریوم با 6.7 میلیون گاز در هر بلوک محدود است. معدنچیان فقط می‌توانند معامله‌هایی را اضافه کنند که میزان گاز مورد نیاز آن‌ها به چیزی معادل یا کمتر از حد گاز بلوک اضافه شود. یک معامله معمولی یک به یک، 21000 واحد گاز مصرف می‌کند.

وقتی صحبت از مقایسه این دو ارز دیجیتال می‌شود، موارد دیگری که مقایسه می‌شوند، پتانسیلی است که هر دو این ارزهای دیجیتال دارند.

پیشنهاد خواندنی:
معاملات بیت کوین نشان دهنده انعطاف پذیری است

 در ادامه به جمع‌بندی مقایسه بیت کوین کش و اتریوم می‌پردازیم:

_ تاریخ راه‌اندازی در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم : درحالی‌که اتریوم در سال 2015 منتشر و به‌طور رسمی معرفی شد، بیت کوین کش دو سال بعد در اوت آگوست سال 2017 راه‌اندازی شد. این بدان معنی است که اتریوم دو سال سابقه بیشتری دارد.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم3

مقیاس‌پذیری در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم

چگونه بیت کوین کش و اتریوم از نظر مقیاس‌پذیری مقایسه می‌شوند؟

در حال حاضر، اندازه بلوک بیت کوین کش 32MB در مقایسه با اندازه بلوک 1 مگابایتی  اتریوم بزرگ‌تر است. همچنین، در حالی که بلوک‌های جدید بیت کوین کش هر 10 دقیقه ایجاد می‌شود، زمان تأیید بلوک‌های اتریوم فقط 15 ثانیه است.

استخراج معادن در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم

بیت کوین کش از الگوریتم هش بیت کوین SHA-256 استفاده می‌کند که می‌تواند با سخت‌افزار ویژه استخراج معادن، معروف به مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) شناخته شده و به‌صورت کارآمد انجام شود. در همین حال، اتریوم از Etash به عنوان الگوریتم هشینگ خود استفاده کرده که حافظه را فشرده می‌کند. این بدان معنی است که ماینرها می‌توانند به‌سرعت هش هایی را که در بلاکچین اتریوم ذخیره شده است، تولید کنند. این امر به اتریوم امکان استخراج  بیشتری را می‌دهد.

_ انشعابات سخت در مقایسه این دو ارز دیجیتال: انشعابات سخت بیت کوین کش به دو موجود مجزا یعنی Bitcoin ABC و Bitcoin SV تقسیم می‌شوند. توسعه‌دهندگان Bitcoin Cash اکنون قصد دارند مجدداً شبکه را ارتقا دهند. در همین حال، اتریوم کلاسیک محصول موفقیت‌آمیز اتریوم است. این تغییر اساسی در پروتکل نیاز به همه کاربران دارد تا به آخرین نسخه نرم‌افزار پروتکل ارتقا یابند.

_ هدف در مقایسه بیت کوین کش و اتریوم: در حالی که بیت کوین کش یک پلتفرم پرداختی می‌باشد، اما اتریوم فراتر از این است و می‌توانید از بستر برنامه‌نویسی آن برای تسهیل قراردادهای هوشمند و ایجاد برنامه‌های توزیع شده (dApps) استفاده کنید.

_ هزینه‌ها در مقایسه این دو ارز دیجیتال : هزینه معاملات اتریوم که به‌عنوان گاز شناخته می‌شود، مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی، پیچیدگی محاسباتی و استفاده از پهنای باند است. از طرف دیگر، هزینه‌های معاملات بیت کوین کش بر اساس شرایط فعلی شبکه و اندازه بلوک آن‌ها اندازه‌گیری می‌شود.

پیشنهاد خواندنی:
چرا ارز بایننس بهترین رمز ارز سال 2019 بوده است؟

بعد از در نظر گرفتن مقایسه این دو ارز دیجیتال به نظر شما کدام‌یک برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟ ما سعی خواهیم کرد تا با مقایسه بیت کوین کش و اتریوم به شما در پاسخ به این سؤال کمک کنیم.

بیت کوین کش و یا اتریوم؟ کدام بهتر است؟

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ما در مورد این دو ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی را موردبحث قرار داده‌ایم. درحالی‌که این دو جزء محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال هستند، اما تفاوت‌های زیادی با هم دارند و به روش خاص خود بی‌نظیر هستند.

با این حال، هر دو ارز دیجیتالی هستند که به توسعه بازار رمزنگاری بستگی دارند. به یاد داشته باشید، در صورت افزایش نرخ تقاضا و پذیرش برای پرداخت‌های دیجیتال، احتمالاً قیمت هر دو سکه افزایش خواهد یافت.

توجه: همیشه توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری مالی تحقیقات کاملی انجام دهید. شما هرگز نباید کورکورانه به حرف فرد دیگری گوش دهید! امیدواریم که این راهنمای مقایسه بیت کوین کش و اتریوم به شما کمک کند.

مقایسه بیت کوین کش و اتریوم4

مقایسه آینده بیت کوین کش و اتریوم

در نتیجه مقایسه بین کوین کش و اتریوم، بر روی کدام آن‌ها باید سرمایه‌گذاری کنید؟

آینده هر دو ارز دیجیتال بیت کوین کش و اتریوم بسیار روشن به نظر می‌رسد، زیرا هدف نهایی آن‌ها پیشی گرفتن از محبوب‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین است. بنابراین نیازی نیست که ما اظهارنظر کنیم که کدام‌یک را باید خریداری کنید، خصوصاً بعد از در نظر گرفتن جوانب اساسی و فنی هر دو ارز دیجیتال.

آیا اتریوم برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

بعد از بررسی فراز و نشیب‌های اتریوم و این دو ارز دیجیتال ، می‌توانیم منطقی پاسخ دهیم، بله. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال هستید، اتریوم انتخاب خوبی است. به دلایل مطرح شده یکی از محبوب‌ترین ارزهای رمزنگاری‌شده در جهان می‌باشد. شما به وضوح می‌توانید ببینید که مزایای اتریوم از معایب آن پیشی می‌گیرد. قیمت اتریوم علائم بهبودی از بازار نزولی را نشان داده است، زیرا بسیاری از شرکت‌ها اکنون پرداخت اتریوم را می‌پذیرند. این موضوع نشان می‌دهد که شبکه اتریوم مورد اعتماد بسیاری و محبوب می‌باشد؛ بنابراین، نرخ پذیرش رو به رشد است. در حال حاضر، اتریوم یکی از هیجان‌انگیزترین فناوری‌ها در جامعه رمزنگاری می‌باشد.

آیا سرمایه‌گذاری در بیت کوین کش مناسب است؟ 

در مقایسه این دو ارز دیجیتال همان‌طور که می‌دانید معاملات بیت کوین کش از سرعت بالایی برخوردار است و معاملات زیادی می‌توانند در زمان اندک صورت گیرند. در حقیقت، بیت کوین کش با افزایش نرخ پذیرش می‌تواند به ابزار اصلی معاملات و جابجایی پول تبدیل شود. بنابراین بیت کوین کش نیز با توجه به مزایای ذکر شده از قابلیت سودآوری بالایی برخوردار است.

پیشنهاد خواندنی:
راه حل ارائه شده توسط کاسا برای مشکل وراثت بیت کوین

صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *