ارز دیجیتال مونرو و همه آنچه باید درباره آن بدانید

ارز دیجیتال مونرو21

برخی معاملات ارزان‌تری دارند، برخی سریع‌تر. با این حال، نقطه فروش منحصر به فرد ارز دیجیتال مونرو این است که بازار آن کاملاً ناشناخته است. رمزنگاری‌های بسیار پیشرفته، ارسال‌کننده، گیرنده و میزان پول دیجیتال مونرو ارسال شده توسط هیچ فردی ممکن نیست.

امیدوارم که این راهنما درباره پول دیجیتال مونرو به‌آسانی قابل‌فهم باشد و شما را با مونرو آشنا کند. متأسفانه، موضوع بسیار گیج‌کننده است و برای درک کامل تمام ویژگی‌های مونرو، به درک دقیق رمزنگاری نیاز دارید.

از آنجا که این مقاله با هدف آشنایی مبتدیان با پول دیجیتال مونرو است، ما وقت زیادی را صرف این موارد نمی‌کنیم، زیرا نمی‌خواهیم شما را گیج کنیم.

در پایان این مقاله، شما باید درک روشنی از تاریخچه مونرو، برخی از ایده‌ها در مورد چگونگی عملکرد و خصوصیات و حریم خصوصی آن داشته باشید. تفاوت آن با بیت کوین و ارزش فعلی پول دیجیتال مونرو و نحوه تنظیم کیف پول به ساده‌ترین روش ممکن را باید بدانید.

از مزایای پول دیجیتال مونرو و مضرات آن نیز باید اطلاع داشته باشید، ما همچنین ایده‌هایی در مورد آینده پول دیجیتال مونرو را برای شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید در مورد آن فکر کنید.

پرداخت‌های ارز دیجیتال 1

تاریخچه ارز دیجیتال مونرو چیست؟

برای بررسی تاریخچه ارز دیجیتال مونرو، باید به بررسی یک پول دیجیتال متفاوت یعنی بیت کوین بپردازیم. بیت کوین در تابستان سال 2012 راه‌اندازی شد. این اولین ارز دیجیتال بود که با استفاده از فناوری به نام CryptoNote نوشته شد.

CryptoNote امروز مرکز اصلی اکثر ارزهای دیجیتال مبتنی بر حریم خصوصی است. این شامل پول دیجیتال مونرو نیز می‌شود. حریم خصوصی ارز دیجیتال مبتنی بر CryptoNote با گروه‌بندی کلیدهای عمومی در کنار هم تضمین می‌شود. با ترکیب چندین کلید در یک معامله واحد، غیرممکن است که بگویید چه کسی آن را ارسال کرده است!

استفاده از این امضاها حلقه برای امضای معاملات، ناشناس بودن فناوری CryptoNote را فراهم می‌کند. بیت کوین تلاش خوبی برای رمزنگاری ناشناس بود. با این حال، با توزیع اولیه آن چند مورد وجود دارد. هنگامی که آن را به بازار عرضه کرد، معلوم شد که 80 درصد سکه‌هایی که تاکنون مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفتند در حال حاضر وجود داشته‌اند.

این امر گروهی از هفت توسعه‌دهنده را به سمت چنگ زدن به بلاکچین بیت کوین می‌اندازد و ارز جدید را با عنوان بیت مونرو یا همان پول دیجیتال مونرو می‌شناسند.

پیشنهاد خواندنی:
تنظیم مالیات ارزهای رمزنگار شهروندان با کمک کوین بیس

از میان هفت توسعه‌دهنده که در ابتدا پول دیجیتال مونرو را خلق کردند، پنج نفر از آن‌ها تصمیم گرفتند که هویت خود را مخفی نگه‌دارند.

فقط دو مورد از این توسعه‌دهندگان پول دیجیتال مونرو شناخته‌شده‌اند؛ ریکاردو اسپاگنی (توسعه‌دهنده اصلی امروز) و دیوید لاتاپی. ریکاردو اسپاگنی نیز با نام مستعار فلوفیپونی شناخته می‌شود.

چه چیزی ارز دیجیتال مونرو را متفاوت می‌کند؟

 در مورد پول دیجیتال مونرو چیزهای زیادی وجود دارد که شبیه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر است. این یک پروژه منبع باز است که کاملاً اجازه دارد. این ویژگی دوم به‌طور بالقوه در حال تغییر در جهان است. هیچ مرجعی وجود ندارد که بتواند شما را از استفاده از رمزنگاری منع کند.

این بدان معناست که افراد بدون دسترسی به تسهیلات بانکی مدرن می‌توانند به شیوه‌ای که قبلاً هرگز نمی‌توانستند در اقتصاد دیجیتال شرکت کنند.

تمام آنچه آن‌ها نیاز دارند یک اتصال اینترنتی و یک وسیله برای اتصال به آن است. به معنای واقعی کلمه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان وجود دارند که دسترسی به تسهیلات بانکی ندارند، اما دارای تلفن‌های هوشمند و کانون‌های محلی Wi-Fi هستند.

حریم خصوصی ارز دیجیتال مونرو

نکته اصلی که به ارز دیجیتال مونرو ارزش می‌بخشد ویژگی‌های حریم خصوصی آن است. هیچ‌کس نمی‌تواند شما را به یک معامله ارز دیجیتال مونرو پیوند دهد. این امر به دلایل مختلف، آن را تبدیل به ارز محبوب موردعلاقه افرادی می‌کند كه به حریم خصوصی امن علاقه دارند.

قابلیت تعویض ارز دیجیتال مونرو

قابلیت تعویض یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم ارز دیجیتال مونرو است که به حریم خصوصی آن مربوط می‌شود این است که کاملاً قابل تعویض است.

امکان ردیابی معاملات بیت کوین از یک کاربر به کاربر دیگر ممکن است. بسته به نحوه استفاده کاربر از بیت کوین، ممکن است شما نتوانید هویت خود را بیان کنید، اما می‌توانید هر بیت کوین را از آدرسی به آدرس دیگر دنبال کنید.

این بدان معنی است که یک کاربر می‌تواند بگوید که آیا بیت کوین خاصی در یک جرم دست داشته است یا خیر. این یک کیفیت ایده آل برای پول نیست! بیایید برای اثبات این مسئله به مثالی توجه کنیم. برای مثال شما یک کالای کاملاً قانونی را در بسترهایی مانند Open Bazaar فروختید و ارز دیجیتال مونرو را به‌عنوان هزینه دریافت کردید.

پیشنهاد خواندنی:
آنچه که باید درباره توکن بدانید

با این حال، معلوم می‌شود که ارز دیجیتال مونرو دریافتی شما قبلاً در معامله مواد مخدر استفاده می‌شده است. برای شما، این ممکن است مسئله‌ای نباشد. با این حال، وقتی سعی می‌کنید آن را در جای دیگری هزینه کنید، شخص دریافت کننده آن می‌تواند تصمیم بگیرد که این ارز را نمی‌خواهند.

به لطف خصوصیات پیشرفته حریم خصوصی پول دیجیتال مونرو، هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که درواقع هر سکه در کدام معاملات مبادله می‌شود.

پیوند دادن یک سکه ارز دیجیتال مونرو به یک جرم کاملاً غیرممکن است. هیچ تاریخچه‌ای مربوط به معاملات سکه‌های پول دیجیتال مونرو وجود ندارد.

ارز دیجیتال2

مقیاس‌پذیری پویا ارز دیجیتال مونرو

 یکی دیگر از زمینه‌هایی که ارز دیجیتال مونرو سعی در بهبود آن دارد از لحاظ مقیاس‌پذیری آن است. به عبارت ساده‌تر، مقیاس‌پذیری فقط به معنای رشد شبکه در رابطه با تقاضا است. تعریف رمزنگاری مبتنی بر بلاکچین به‌اندازه محدودمی باشد.

بیت کوین در سال‌های گذشته در حد 1MB بلوک بوده است. این بدان معناست که فقط 1 مگابایت از داده‌های معامله می‌تواند در هر یک از بلوک‌هایی که هر 10 دقیقه در شبکه بیت کوین استخراج می‌شوند، جای بگیرد.

متأسفانه، هنگامی‌که بسیاری از کاربران سعی دارند هم‌زمان با استفاده از بیت کوین معاملات خود را انجام دهند، بلاکچین با داده‌های معامله پر می‌شود. آن دسته از معاملات که نمی‌توانند در یک بلوک قرار گیرند باید منتظر بمانند تا یک ماینر دیگر آن‌ها را شامل شود.

از آنجا که ماینر ها ترجیح می‌دهند معاملات با بیشترین هزینه پیوست را شامل شوند، اگر شبکه بسیار شلوغ باشد، مردم را ترغیب می‌کند تا هزینه‌های خود را برای دریافت معاملات خود افزایش دهند. این اتفاقی است که در بهار سال 2017 برای blockchain Bitcoin رخ‌داده است.

مونرو متفاوت است و هیچ محدودیتی از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد. درحالی‌که این امر می‌تواند داده‌های معامله بیشتری را در هر بلوک امکان‌پذیر کند، یک روند نزولی وجود دارد. اسپم‌ها می‌توانند زنجیره معاملات را پر کنند و این امر باعث ایجاد بلوک‌های عظیم می‌شود.

با این حال، توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال مونرو یک سیستم پاداش و مجازات را معرفی کردند.

اندازه متوسط ​​100 بلوک اخیر گرفته شده است و اگر بلوک جدیدی که ماینرها روی آن کار می‌کنند از میانگین صد بلوک قبلی بیشتر شود، پاداش بلوک کاهش می‌یابد. این معاملات اسپم را متوقف می‌کند، زیرا ماینرها مبادلاتی که چنین مجازاتی بزرگی دارند را انجام نمی‌دهند.

پیشنهاد خواندنی:
روسیه، مکزیک و پاراگوئه به دنبال راه‌های مختلف برای رمزنگاری

مقاومت ASIC

مسئله قابل‌درک دیگر در مورد بیت کوین این است که اکنون استخراج شبکه فقط با استفاده از تجهیزات تخصصی ماینر سودآور است.

این دستگاه‌ها از مؤلفه‌هایی استفاده می‌کنند که به تراشه‌های Circuit Integrated Circuit معروف هستند. آن‌ها گران می‌باشند و این بدان معنی است که تنها ثروتمندان می‌توانند عملیات استخراج را انجام دهند.

ارز دیجیتال مونرو متفاوت است و از یک الگوریتم هش متفاوت با بیت کوین به نام CryptoNight استفاده می‌کند. CryptoNight از ویژگی‌های پیشرفته زیادی استفاده می‌کند تا تولید تراشه‌های ASIC مناسب برای استخراج پول دیجیتال مونرو پرسود باشد.

مشخصات کمی پیچیده‌ای برای معرفی این ارز دیجیتال مونرو است، اما آنچه شما واقعاً باید بدانید این است که پول دیجیتال مونرو را می‌توان با استفاده از پردازنده‌های CPU و GPU استخراج کرد. این بدان معنی است که ارز پتانسیل دارد که حتی بیشتر از بیت کوین غیرمتمرکز شود.

 

ارز دیجیتال مونرو و عرضه نهایی آن

در پول دیجیتال مونرور خلاف بیت کوین، تعداد مشخصی از توکن های مونرو وجود ندارد که تاکنون استخراج شوند.

این ارز تقریباً کمی تورم دارد. در ابتدا 18.5 میلیون سکه وجود داشت، پس از این میزان عرضه در سال اول حدود 0.87٪ افزایش یافت و این درصد هر سال پایین می‌آید. تخمین زده می‌شود 118 سال زمان ببرد تا توزیع اولیه دو برابر شود. برای اینکه این رقم دوباره دو برابر شود 234 سال زمان خواهد برد.

ارز دیجیتال مونرو و بازار گسترده‌تر آن

پول دیجیتال مونرو از نظر سرمایه‌گذاری جزو دوازده بازار محبوب است و به همین دلیل می‌تواند پیشنهاد خوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال باشد.

مونرو3

نحوه ذخیره ارز دیجیتال مونرو

 ذخیره‌سازی مونرو قبلاً یک روند سختی در پیش داشت و باید با استفاده از یک کیف پول آن را اجرا می‌کردید. درواقع این روند کاربرپسند نبود. خوشبختانه اکنون روش بسیار ساده‌تری برای ذخیره مونرو وجود دارد.

_ ابتدا به سایت www.mymonero.com بروید.

_ روی ایجاد حساب کلیک کنید.

_ صفحه‌ای که در مورد اهمیت ذخیره ایمن اطلاعات ورود به سیستم و رمز عبور است را بخوانید و درک کنید.

_ رمز عبور ورود به سیستم خصوصی خود را یادداشت نمایید.

_ رمز عبور ورود به سیستم خصوصی را در کادر زیر کلید تایپ کنید.

پیشنهاد خواندنی:
پرفکت مانی چیست؟
دیجیتال 4

به همین سادگی شما اولین کیف پول ارز دیجیتال مونرو خود را ایجاد کرده‌اید. اکنون می‌خواهم تصور کنم می‌خواهید مقداری سکه XMR را در کیف پول قرار دهید. ما مراحل انجام این کار را در زیر شرح داده‌ایم:

چگونگی دریافت XMR

_ در بالای صفحه نمای کلی حساب، آدرس را یادداشت کنید.

_ به حساب مبادله‌ای بروید که می‌خواهید ارز دیجیتال ارسال یا دریافت نمایید.

_ آدرسی را که یادداشت کرده‌اید در بخش برداشت و مبادله وارد کنید.

_ برای تکمیل برداشت، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

_ برخی از تبادلات ممکن است از شما بخواهند که با کلیک روی پیوند در یک ایمیل، برداشت را تصدیق کنید.

_ اگر پول دیجیتال مونرو را از یک دوست می‌خواهید دریافت کنید، آدرس آن را برای آن‌ها ارسال نمایید و آن‌ها می‌دانند که با آن چه کار کنند! اگر می‌خواهید ارز دیجیتال مونرو را از کیف پول خود بفرستید، ما دستورالعمل‌هایی را نیز برای این کار ارائه می‌کنیم.

چگونگی ارسال XMR

_ ابتدا بر روی ارسال کلیک کنید.

_ آدرسی را که می‌خواهید مونرو را به آن ارسال نمایید، وارد کنید.

 این کار را از طریق هر سیستم مبادله و پرداخت، مخاطب (دوست یا همکار و …) یا هر خدمتی که ارز دیجیتال مونرو را به‌عنوان گزینه پرداخت بپذیرد دریافت خواهید کرد.

_ مبلغ موردنظر برای ارسال کادر مخصوص به‌عنوان مقدار تایپ کنید.

_ انتخاب کنید که معامله تا چه حدودی می‌خواهد خصوصی باشد. هرچه اندازه بیشتر باشد، هزینه معامله نیز بیشتر خواهد بود.

_ ارسال هزینه را بزنید. این همان چیزی است که در مورد استفاده از کیف پول MyMonero وجود دارد.

مزایا و معایب ارز دیجیتال مونرو

مزایای ارز دیجیتال مونرو

_ یکی از پول های دیجیتال خصوصی است.

_ به‌صورت معامله با یک شخص غیرممکن است.

_ ردیابی معاملات غیرممکن است.

_ بلاکچین آن محدودیتی ندارد. مقیاس‌پذیری پویای آن بدان معنی است که حتی در صورت استفاده زیاد، هزینه‌ها نباید افزایش زیادی داشته باشد.

_ می‌توان انتخاب کرد که چه کسی می‌تواند معاملات شما را ببیند. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید مالکیت خود را در مبلغ مشخصی از پول دیجیتال مونرو برای اهداف مالیاتی اثبات کنید، می‌توانید کلید خصوصی خود را با مرجع مالیاتی کشورها به اشتراک بگذارید.

این امر باعث می‌شود تعداد کمتری از تنظیم‌کننده‌ها ممنوعیت ارز دیجیتال مونرو را اعمال کنند.

پیشنهاد خواندنی:
فناوری رمزنگاری بلاکچین کندتر و پرهزینه تر از همه

_ تیم بزرگی از توسعه‌دهندگان متعهد روی این پروژه کار می‌کنند.

معایب ارز دیجیتال مونرو

_ باوجود مقاومت در برابر ASIC، هنوز هم تمرکز بزرگی از ماینرها بر ارز دیجیتال مونرو وجود دارد. تقریباً 43٪ از نرخ هش فقط با سه استخر کنترل می‌شود.

_ کیف پول‌های زیادی برای مونرو ساخته شده است. شما پشتیبانی از پول دیجیتال مونرو را در هر کیف پول سخت‌افزاری پیدا نمی‌کنید.

_ ذخیره اپول دیجیتال مونرو به روشی که صحیح باشد بسیار سخت‌تر از سایر ارزهای دیجیتال است. این ممکن است به همین دلیل باشد که توسط جامعه وسیع‌تری پذیرفته نشده است.

_ از آنجا که ارز دیجیتال مونرو مبتنی بر بیت کوین نیست، توسعه برنامه‌هایی که با بلاکچین آن ارتباط برقرار کنند دشوار است.

ارز دیجیتال مونرو5

آینده ارز دیجیتال مونرو

در دنیایی که به نظر می‌رسد مطلقاً هیچ فضای خصوصی دیگری ارائه نمی‌شود، مطمئناً فراخوانی ارزهای متمرکز بر حفظ حریم خصوصی مانند پول دیجیتال مونرو آینده درخشانی خواهد داشت.

همان‌طور که مطرح کردیم این موضوع خصوصی بودن ارز دیجیتال مونرو، از این نظر که امنیت بیشتری دارد سودمند است و از نظر دیگر عدم امکان ردیابی آن نیز نکته منفی آن است.

ارز دیجیتال مونرو پتانسیل این را دارد که بدون نیاز به مجوز از هیچ مرجعی به مردم اجازه دهد از آن استفاده کنند. در کشورهایی که دولت‌های سرکوبگر دارند، این می‌تواند به‌عنوان ابزاری بسیار قدرتمند در راستای آزادی مبادلات ارز دیجیتال مونرو استفاده شود.

گفته می‌شود، مجرمان همچنین از خصوصیات حریم خصوصی ارز دیجیتال مونرو قدردانی می‌کنند. استفاده از آن در بازار مواد مخدر، اسلحه و سایر موارد جنایی نکته منفی است که باید در نظر بگیریم.

ارز دیجیتال مونرو به سرعت در این وب‌سایت‌های غیرقانونی محبوبیت پیدا کرده است و به همین دلیل بسیاری از دولت‌ها این ارز دیجیتال را ممنوع کرده‌اند.

 مونرو6

نتیجه‌گیری در مورد ارز دیجیتال مونرو

این راهنمای ما در مورد پول دیجیتال مونرو بود. امیدواریم که شما در مورد محبوب‌ترین ارز دیجیتال با محوریت حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیشتری کسب کرده باشید.

اگر شما علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از ویژگی‌هایی هستید که پول دیجیتال مونرو ارائه می‌دهند، می‌توانید با مشاوران گروه سام اکسچنجر در ارتباط باشید.

امیدواریم این راهنمای ارز دیجیتال مونرو برایتان جالب و آموزشی باشد! ارز دیجیتال مونرو پتانسیل تبدیل شدن به ابزاری بسیار قدرتمند در بازار ارز دیجیتال و همچنین یک روش پرداخت مفید برای کالاها و خدمات قانونی را دارد.

پیشنهاد خواندنی:
با قوانین بانکداری ارز دیجیتال مهمترین نقاط جهان آشنا شوید

صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *