اعلام آمادگی سوئیس برای همکاری‌های بین‌المللی با ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک

  • توسط شبنم میرزایی
  • سپتامبر 14, 2019
  • اخبار
ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک1

«دیده‌بان مالی سوئیس می‌گوید برای همکاری بین‌المللی و نظارت بر نحوه تنظیم شبکه ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک آماده است.»

در مصاحبه‌ای با Neue Zürcher Zeitung (NZZ)، مدیر نظارت بر بازار مالی (FINMA) مارك برانسون گفت این یک توهم است كه بگویید یك كشور می‌تواند مقررات پروژه‌ای به این عظمت را به‌تنهایی تنظیم كند.

«ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک» در چارچوب نظارتی سوئیس است. برانسون استدلال کرد که جاه‌طلبی‌های سوئیس برای تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ مالی لزوما مستلزم خطرات و در نتیجه توجه بین‌المللی است.

وی گفت: این کشور دارای یک چارچوب نظارتی قوی است که می‌تواند نیازهای مهم اقتصادی را برطرف سازد و به همین ترتیب، پروژه‌های جدید بلندپروازانه فن‌آوری نوین در آن شکل می‌گیرد.

پروژه لیبرای فیسبوک

برانسون خاطرنشان كرد كه FINMA نيازي به فشار خارجي براي تشخيص چالش‌های اساسي پروژه ندارد: از ابتدا واضح بود كه اين پروژه می‌تواند ابعاد و عواقب عظيمي داشته باشد.

نظارت بانک‌های بزرگ سوئیس

وی افزود: همان‌طور که نظارت بانک‌های بزرگ سوئیس مانند UBS یا Credit Suisse به‌صورت جداگانه‌ای صورت نمی‌گیرد، بنابراین یک پروژه با اهمیت جهانی مانند (ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک) فقط با هماهنگی و مشاوره بین‌المللی قابل‌حل است.

برانسون همچنین تأکید کرد که رویکرد FINMA به تنظیم بازار مبتنی بر اصول و بی‌طرفی است و ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک، کاملاً در چارچوب نظارتی ما قرار می‌گیرد.

 وی گفت: ما به‌تازگی طبق قانون سوئیس راهنمایی در مورد نحوه طبقه‌بندی stablecoins منتشر کرده‌ایم. این به ما نشان می‌دهد که نیازی به وضع قوانین جدید نیست.

ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک

خطرات سیستم به‌خوبی شناخته شده است و به‌عنوان مثال در حال حاضر مقرراتی در مورد پول‌شویی، حمایت از مشتری، ثبات سیستم و … وجود دارد.

همان‌طور که روز گذشته Cointelegraph گزارش داد، فیس‌بوک در حال دریافت مجوز برای سیستم پرداخت ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک و مورد تائید سوئیس است و از FINMA درخواست ارزیابی کرده است.

پروژه ارز مجازی لیبرا فیس بوک

همان‌طور که امروز برانسون تأیید کرد؛ پروژه ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک این‌گونه که پیش بینی شده است صریحاً به‌عنوان یک سیستم پرداخت واجد شرایط خواهد بود.

همچنین پروژه به‌طور بالقوه نیازمند الزامات نظارتی دیگری می‌باشدکه مربوط به خطرات است که می‌تواند با ارائه مجموعه به‌صورت گسترده در خدمات ایجاد شود.

پیشنهاد خواندنی:
جمع‌آوری کمک‌های مالی بیت‌کوین برای مصارف سیاسی

معاون خزانه‌داری ایالات‌متحده آمریکا گفت که «ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک» فاصله زیادی با استانداردهای بین‌المللی ایالات‌متحده دارد.

وی افزود: با تأمین مالی تروریسم و مشکلات مربوط اطلاعات مالی ارز دیجیتالی لیبرا برای دریافت مجوز فعالیت باید در بالاترین سطح استاندارد مقابله با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم طراحی و ساخته شود.

ماندکلر در دیدار با مقامات سوئیسی گفت که در تمام مراحل طراحی و راه‌اندازی ارزهای دیجیتالی باید استانداردهای نظارتی ایالات‌متحده آمریکا لحاظ شود.

ارز مجازی لیبرا فیس‌بوک3

به گفته وی اصلاً مهم نیست که اسم این ارز دیجیتال چیست: اتریوم، بیت کوین یا لیبرا یا هر نام دیگری که می‌توان نهاد، حرف ما به تمام شرکت‌ها واضح است که باید در ساخت و پیاده‌سازی استانداردهای پول‌شویی و جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها کامل و دقیق رعایت شود.

فینما نام سازمان نظارتی مالی کشور سوئیس است. سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی سوئیس به نام فینما امروز اعلام کرد: شرکت فیس‌بوک آمریکا برای ارز مجازی خود به نام لیبرا به دنبال مجوز نظام پرداخت سوئیس است.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *