غول بانکی سنگاپور به شبکه جی پی مورگان بلاک چین می‌پیوندد

  • توسط شبنم میرزایی
  • سپتامبر 22, 2019
  • اخبار
غول_بانکی_سنگاپور_به_شبکه_جی_پی

شبکه جی پی مورگان بلاک چین در سنگاپور راه‌اندازی شده و OCBC بانک سنگاپور به اولین بانک سنگاپور تبدیل شده است که از شبکه مبتنی به بلاک چین استفاده می‌نماید.

با توجه به گزارش کسب‌وکار سنگاپور در 20 سپتامبر، در مجموع 134 بانک از منطقه آسیا و اقیانوس آرام اکنون عضو شبکه جی پی مورگان بلاک چین شده اطلاعات بین بانکی را توسط این شبکه تبادل می‌کنند.

غول خدمات مالی جی پی مورگان بلاک چین

جی پی مورگان یکی از غول‌های خدمات مالی و بانک داری در جهان است که در حال برنامه‌ریزی حرفه برای گسترش پروژه بلاک چین خود است. با استفاده از این پروژه این شرکت می‌تواند از همتایان خود گوی سبقت را برباید.

OCBC بانک دومین بانک در جنوب شرقی آسیا با دارایی‌ها و سرمایه فراوان و یکی از بزرگ‌ترین بانک‌ها در میان مؤسسات مالی بزرگ در آسیا و اقیانوس آرام است.

شبکه جی پی مورگان بلاکچین

شبکه بانکی INN چیست؟

شبکه تبادلات بین‌بانکی به‌اختصار INN نامیده می‌شود. این شبکه با همکاری‌ای ان زد استرالیا در سال 2017 و با همکاری بانک سلطنتی کانادا راه‌اندازی شده است.

این شبکه بین‌بانکی در حال حاضر غریب به 220 عضو ا را قادر خواهد ساخت مشکلات خود را با فناوری بلاک چین مرتفع سازند.

مدیر جی پی مورگان اعلام داشته است که INN به‌سرعت زیادی در حال پیشرفت است و این شرکت امیدوار است تا خدمات خود را درزمینهٔ پرداخت گسترش دهد.

مدیر جی پی مورگان

پیوستن بانک‌ها به شبکه جی پی مورگان بلاک چین

343 بانک از سال 2018 به شبکه جی پی مورگان بلاک چین پیوسته‌اند. 134 بانک شامل تقریباً 40 درصد از 343 بانک‌هایی که به IIN پیوسته‌اند و از سال 2018 بزرگ‌ترین جناح ملی ژاپن که در آن 80 بانک وجود دارند را تشکیل داده‌اند.

IIN اولین بار به‌عنوان یک پروژه در سال 2017، با هدف کاهش مشکلات در تبادل بین‌بانکی از داده‌های پرداخت‌های جهانی طراحی شده راه‌اندازی شد.

جی پی مورگان بلاک چین مبتنی بر Ethereum

شبکه مورگان مبتنی بر Ethereum است و به‌صورت اختصاصی و کاملاً حرفه‌ای طراحی شده است. در بیانیه‌ای، جان هانتر؛ رئیس جهانی پاک‌سازی در جی پی مورگان گفت:

هدف IIN همیشه توسعه یک اکوسیستم معنی‌دار از کاربران بانکی برای بهره‌برداری از فن‌آوری‌های در حال ظهور مانند بلاکچین بود.

پیوستن بانک‌ها به شبکه جی پی مورگان بلاک چین

مجله تایمز فاینشنال دربارهجی پی مورگان بلاک چین آورده

در گزارشی بزرگ‌ترین بانک آلمان؛ دویچه بانک اعلام کرد، IIN در اوایل این ماه به این بانک پیوست. جی پی مورگان گفته است که هدف قرار دادن IIN در مجموع بانک در حال توافق است که تا پایان سال 2019 انجام خواهد شد.

پیشنهاد خواندنی:
افشای جزئیات بیشتری از تلفن های هوشمند سازگار با بلاکچین توسط ساسونگ

مجله تایمز فاینشنال درباره این شبکه آورده است که این شبکه در حال بررسی و آنالیز است توسط یک جعبه شنی به اصلاح سند باکس در ابتدای امسال کار خود را آغاز می‌کند.

این سند باکس یا جعبه شنی به شرکت‌ها و استارتاپ های حوزه اقتصاد قابلیت متصل شدن و استفاده کردن از INN را خواهد داد. در نهایت آن‌ها مدعی هستند که برنامه‌های کاربردی رفته‌رفته امکانات خود را گسترش خواهند داد و پس از آن تجاری خواهند شد.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *