چرا ارز بایننس بهترین رمز ارز سال 2019 بوده است؟

چرا-ارز-بایننس-بهترین-رمز-ارز-سال-2019-بوده-است؟

«بایننس کوین بانام اختصاری BNB، توسط بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال یعنی بایننس (Binance) عرضه‌شده است. ارز بایننس برای کاربران بایننس مزایایی مانند کم کردن کارمزد معاملات، افزایش شانس دریافت توکن‌های IEO و کاربردهای دیگری دارد که با گسترش فعالیت‌های بایننس در آینده خود را نشان خواهد داد.»

 در این مقاله به بررسی ارز بایننس کوین پرداخته و چگونگی کار کردن آن را به همراه تاریخچه مختصری از صرافی شرح می‌دهیم. صرافی بایننس بزرگ‌ترین صرافی ازنظر حجم مبادلات روزانه است. بنیان‌گذار این صرافی، چانگ‌پنگ ژائو (ملقب به CZ) از ثروتمندترین و شناخته‌شده‌ترین چهره‌های فعال جامعه ارزهای دیجیتال است. این صرافی جزو یکی از مورداعتمادترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای کاربران است. این اعتماد به‌اندازه‌ای است که پس از اضافه شدن یک ارز دیجیتال به لیست بایننس، قیمت آن به‌طور قابل‌توجهی رشد می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز ارز بایننس

ژائو در سال ۲۰۰۵ برای کارگزاران سیستم معاملاتی به نام فیوژن را طراحی کرده بود. او همچنین در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان سومین عضو تیم، به پروژه کیف پول بلاک‌چین دا‌ت‌اینفو پیوست. ایننس در ۱۴ ژولای ۲۰۱۷ آغاز شد که طی ۱۳ روز ۱۰۰ میلیون توکن به فروش رفت و درمجموع ۱۵ میلیون دلار جمع‌آوری شد. این صرافی که کار خود را از چین آغاز کرده بود، در پی ممنوعیت خریدوفروش ارزهای دیجیتال در این کشور، سرورها و تشکیلات خود را به ژاپن منتقل کرد. در مارس ۲۰۱۸، این شرکت دفاتر خود در تایوان را نیز گسترش داد. ارز بایننس در سال 2019 از شبکه بلاک‌چین خود به نام بایننس چین (Binance chain) رونمایی کرد تا بتواند بر روی بستر آن صرافی غیرمتمرکز خود را راه‌اندازی کند.

ارز بایننس برای کاربران بایننس

بگفته CZ مدیر بایننس، اولویت این شبکه بلاک‌چین بر روی سرعت و امکان پردازش سریع تراکنش‌ها متمرکزشده است. بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود که فرایند انتقال توکن های بایننس از بلاک‌چین اتریوم به بلاک‌چین بایننس عملیاتی شود.

معاملات صرافی ارز بایننس

Binance chain به‌گونه‌ای طراحی‌شده که توانایی مدیریت میزان مشابهی از معاملات صرافی اصلی را داراست و بیش از هزاران تراکنش در ثانیه را می‌تواند پردازش کند. در حال حاضر بایننس چین امکان ایجاد توکن‌های جدید بر روی بستر خود را فراهم کرده است که می‌توان آن‌ها را ارسال، دریافت و فریز کرد. حتی امکان ایجاد جفت‌ارز بین توکن‌های مختلف نیز در این بلاک‌چین در نظر گرفته‌شده است.

پیشنهاد خواندنی:
اتریوم دیگر یک پلتفرم انحصاری برای استیبل‌کوین‌ها نیست

در آوریل ۲۰۱۸

در آوریل ۲۰۱۸، این صرافی اعلام کرد که با سخت‌گیری دولت‌های چین و ژاپن تصمیم گرفته که مقر اصلی خود را به کشور مالت منتقل کند. از ابتدای سال 2019، ارز بایننس (BNB) صرف سه ماه رشدی 200 درصدی داشته است. این افزایش، ارزش بیت‌کوین (38.9٪)، اتریوم (30.7٪)، لیت‌کوین (187.8٪) و تقریباً هر رمز ارز دیگر را تحت تأثیر منفی قراردادهاست.

ارز بومی بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز جهان به اوج خود بازگشته است، درحالی‌که قیمت رمز ارز سایر شرکت‌ها به ارزشی کمتر از 80 تا 90 درصد آن درگذشته رسیده است؛ بنابراین جای تعجب ندارد که ناگهان جایگاه هفتم بازار سرمایۀ ارز دیجیتال را به دست آورده است. این رشد سریع را به چه فاکتوری می­توانیم نسبت دهیم؟ دست‌کاری بازار؟ اصول محکم؟ اقبال؟ کدام‌یک؟ مثل همیشه، جواب ساده نیست. درحالی‌که هیچ‌کس اطمینان ندارد که چرا ارز بایننس این­قدر خوب عمل کرده، چند عامل وجود دارد که قطعاً تأثیرگذار بوده­ اند.

ارز بایننس سوزانده شد

بایننس 20 درصد BNB را از طریق بازار مبادله جمع­آوری می­کند و می­سوزاند. با انجام این کار، آن­ها را برای همیشه از گردش خارج می­کند. بایننس سوزاندن ارز­ها را تا زمانی که 100 میلیون واحد از گردش خارج شود، ادامه خواهد داد. سوزاندن توکن معمولاً تأثیرات جالبی بر قیمت رمز ارز دارد. با کاهش عرضۀ در گردش، سوزاندن تعادل عرضه و تقاضا را بر هم می­زند. برگرداندن آن به ای­کان 101، باعث کاهش عرضه و به‌تبع افزایش قیمت می­شود.

بااین‌حال جالب­تر اثر روان‌شناختی سوزاندن ارز در بازار است. در دنیای عقلانی، سوزاندن توکن باعث ایجاد حداقل تغییرات در قیمت ارز بایننس می­شود. این مبادله فقط یکتا دو درصد از عرضه را از گردش خارج می­کند، اما تقریباً بلافاصله پس از سوزاندن، قیمت به شکل قابل‌توجهی افزایش می­یابد. تحولات عرضه، به‌ویژه با چنین مقدار اندکی، مدت‌زمان بیشتری طول می­کشد تا در بازار احساس شود.

به بررسی ارز بایننس کوین

ارز بایننس اکنون کارآمدی­تر است

اکنون، قبل از این­که همۀ طرفداران BNB در برابر این سخن موضع­گیری کنند، اجازه دهید توضیح دهیم ارز بایننس قبلاً ازلحاظ فنی کارآمدی متفاوتی داشت. شما می­توانستید برای دریافت تخفیف، هزینه‌های بایننس را با آن پرداخت کنید، آن را مانند رمز ارزهای معامله­ای خرج کنید و از طریق سرمایه­گذاری در دو سیستم‌عامل مختلف درآمد کسب کنید. بااین‌حال، ارز بایننس در توانایی خود در انجام این فعالیت‌ها بی­نظیر نیست.

پیشنهاد خواندنی:
ارز دیجیتال تتر چیست؟ (چگونه تتر استخراج کنیم؟)

کارآمدی واقعی ارز بایننس با راه‌اندازی زنجیرۀ بایننس ممکن شد و با انتشار نهایی تبادل غیرمتمرکز (DEX) ادامه خواهد یافت. شبکۀ اصلی بایننس­چین در تاریخ 18 آوریل آغاز شد. تیم بایننس BNB را از یک توکن ERC20 به یک توکن بومی زنجیرۀ جدید در 23 آوریل تغییر خواهند داد. سپس، برای هر پرداخت که از طریق شبکه انجام می­شود الزامی خواهد بود. با توجه به حجم فعلی بایننس، این تغییر باید به افزایش قابل‌توجه تقاضای BNB منجر شود.

اما چرا ارز بایننس؟

اطلاعیۀ زنجیره‌ای بایننس چیز جدیدی نبود و این شرکت برنامه‌های خود را در مارس 2018 اعلام کرد؛ اما اکنون، تیم بایننس چیزی ملموس تولید کرده است. آن­ها تا پایان فوریۀ امسال تست آزمایشی زنجیرۀ بایننس را راه‌اندازی خواهند کرد؛ و اکنون نسخۀ اصلی آن را در شبکه قرار داده­اند.

به دنبال اخبار مربوط به تست راه‌اندازی و راه‌اندازی شبکۀ اصلی، قیمت BNB در سطح بالایی افزایش یافت.

شهرت ارز بایننس از خودش پیشی می­ گیرد

شاید تأثیرگذارترین (باوجود محاسبۀ دشوار) عامل، شهرت بالای بایننس در جامعۀ رمز ارز باشد. به‌رغم پیش‌بینی‌ها که بخشی از بازار سرمایه‌گذاری‌های رمز ارز هستند، بعضی‌اوقات عوامل نامربوط می­توانند قیمت یک رمز ارز را تغییر دهند. بایننس اغلب اولین انتخاب سرمایه­گذاران در ارز جایگزین است؛ بنابراین منطقی است که ارز بایننس یکی از اولین ارزهای جایگزینی است که خریداری می­شود.

CZ، مدیرعامل شرکت بایننس، چهرۀ شناخته‌شده‌ای در فضای رمز ارز است و طرفداران زیادی در توییتر دارد. بسیاری او را به‌عنوان الگویی اخلاقی در تبادل رمز ارزها می دانند. (هرچند، برخی فکر می­کنند که او ممکن است به‌اندازه‌ای که تظاهر می­کند سخاوت نباشد). درهرصورت، حضور او همچنان ارز بایننس را در کانون توجه قرار می­دهد. اگرچه ما تمایلی نداریم که این موضوع را بپذیریم، اما اعتبار و شهرت باعث افزایش قیمت رمز ارز می­شود. هرچه سرمایه­گذاران بیشتری در مورد یک رمز ارز بدانند، شانس بیشتری برای ایجاد تغییر در مسیر درست دارد.

سرانجام، یک تجربۀ مثبت با استفاده از یک پلتفرم مناسب باعث کسب اعتماد درباره توکن­های مربوط به آن می­شود؛ بیشتر مردم به چیزی جز اظهارات درخشان دربارۀ صرافی توجه نمی­ کنند.

صرافی غیرمتمرکز ارز بایننس

آیندۀ ارز بایننس

از این مقاله وحی منزل نیست. در یک سرمایه­گذاری BNB خطرات زیادی وجود دارد. وقتی صحبت از کارآمدی می­شود، ارز بایننس حرفی برای گفتن ندارد. بایننس حاوی امکانات مربوط به هیچ قرارداد هوشمندی نیست، بنابراین DApps مبتنی بر بایننس تقریباً بدون استفاده هستند.

پیشنهاد خواندنی:
روسیه، مکزیک و پاراگوئه به دنبال راه‌های مختلف برای رمزنگاری

به این وضعیت بالقوه، امنیت را نیز اضافه کنید. شرکتی که در پشت این تبادل قرار دارد، در حال حاضر با مشکلات نظارتی روبرو شده است و مجبور به جابجایی و انتقال به کشور دیگری است. مسائل حقوقی اگر ادامه یابد، در آینده می­تواند باعث افت قیمت­ ها شود.

مانند هر سرمایه­ گذاری دیگری، به‌ویژه در مورد رمز ارزها، لازم است تحقیقات خود را انجام داده و نسبت به هرگونه یافتۀ جدید هوشیار باشید. هرچند که اکنون ارز بایننس به‌عنوان یک فرصت سرمایه­گذاری تحریک‌کننده به نظر می­آید، اما فردا هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

بدون دیدگاه

  1. امتیاز بینندگان:5 ستاره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *