چگونگی انتخاب کیف پول بیت کوین

چگونگی-انتخاب-کیف-پول-بیت-کوین

«یکی از مواردی که امنیت بیت کوین را تهدید می کند کیف پول بیت کوین نامعتبر است ازاین روچگونگی انتخاب آن مناسب همواره برای کاربران این نوع پول اهمیت بسزایی دارد.»

دو مرحله مهم برای انتخاب کیف پول مخصوص بیت کوین مناسب وجود دارد . شما ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع کیف پول رمز نگاری شده نیاز دارید ،  سپس کیف پول خاصی را در نظر می گیرید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

کیف پول های بیت کوین از نظر امنیتی، راحتی ، پشتیبانی از سکه ، سطح خصوصی و ناشناس بودن ، رابط کاربری ، پشتیبانی مشتری ، هزینه ها ، خدمات داخلی و متغیرهای دیگر متفاوت هستند. متداول ترین تفاوت بین کیف های پول بیت کوین این است که آنها سرد هستند یا گرم. کیف پول های سرد به ذخیره سازی آفلاین اطلاق می پردازند، در حالی که کیف پولهای داغ بیشتر اوقات باید به اینترنت وصل باشند.

کیف پول های آنلاین برای استفاده روزانه مناسب تر هستند، اما از امنیت پایین تری برخوردارند، در حالی که کیف پول های آفلاین برای استفاده های مکرر راحت تر بوده و از امنیت بیشتری برخوردار هستند. با این حال ، تمایز بین کیف های پول بیت کوین به همین جا ختم نمی شود.

پنج نوع کیف پول اصلی بیت کوین

پنج نوع کیف پول مخصوص بیت کوین وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

1- کیف پول سخت افزاری   

2-کیف پول رومیزی  

3-کیف پول موبایل    

4-کیف پول تحت وب     

5-کیف پول کاغذی      

 کیف پولهای سخت افزاری بیت کوین

این نوع  کیف پول های بیت کوین کلیدهای خصوصی شما را روی دستگاههایی مانند USB ذخیره می کنند. کیف پولهای سخت افزاری عمدتا سرد و بسیار ایمن هستند ، اما هزینه زیادی نیز دارند ، بنابراین توصیه می شود تنها درصورتی که قصد دارید بیش از 1000 دلار از ارزهای رمزنگاری شده را برای مدت طولانی ذخیره کنید ، یکی از این کیف ها را تهیه کنید.

انتخاب کیف پول بیت کوین

کیف پولهای سخت افزاری محبوب بیت کوین شامل دستگاه های زیر است:

  کیف پول به صورت رومیزی

  کیف پول مخصوص بیت کوین رومیزی در انواع مختلف روی رایانه های شخصی یا لپ تاپ ها نصب می شوند. اگر دستگاه به طور مداوم به اینترنت متصل باشد ، آنها را کیف پول داغ طبقه بندی می کنند. به طور کلی آنها را به عنوان کیف پول مخصوص بیت کوین ایمن در نظر می گیرند، اما در برابر ویروس های مخرب و رایانه ای آسیب پذیر هستند.

 • Electrum
 • Jaxx
 • Exodus
 • Wasabi Wallet
پیشنهاد خواندنی:
تنظیم معاملات آینده بیت کوین اکنون در بورس اصلی زندگی می کند

کیف پول موبایل

    کیف پول مخصوص بیت کوین موبایل مانند کیف پول های رومیزی ، کیف پول نرم افزاری هستند. اگرچه برخلاف کیف پول های بیت کوین رومیزی ، آنها به طور قابل توجهی کوچکتر و ساده تر هستند. آنها به عنوان یک کیف پول مناسب برای استفاده روزانه استفاده می شوند.

 • Jaxx
 • Breadwallet
 • Exodus
 • Electrum
 • SamouraiWallet
 • MyCelium
 •  

کیف پول وب

این کیف پول ها آنلاین هستند که نسبت به سایر انواع کیف پول ایمن تر به نظر می رسند ، اما می توانند بسیار مناسب باشند. کیف پول های وب شامل افزونه های مرورگر، کیف پول مخصوص بیت کوین وب سایت، کیف پول تبادل و موارد دیگر هستند. کیف پول محبوب وب شامل موارد زیر میشوند:

 • Coinbase
 • Guarda
 • GreenAddress
 • Binance
 • Xapo
 • Rahakott

  کیف پول مخصوص بیت کوین پول کاغذی

کیف پول های کاغذی معمولاً به عنوان کیف پول سرد طبقه بندی می شوند. اصطلاح کیف بیت کوین پول کاغذی به طور کلی به نسخه کپی یا چاپ شده کاغذی رمزهای عمومی و خصوصی اشاره دارد. در غیر این صورت به معنای نرم افزاری است که برای تولید یک جفت رمزبه همراه فایل دیجیتال برای چاپ استفاده می شود. در هر صورت ، کیف بیت کوین های کاغذی می توانند امنیت نسبتاً بالایی داشته باشند.

کیف پول بیت کوین نامعتبر

شما می توانید از تولید کننده کیف پول کاغذی این ارز دیجیتال برای تولید یک کیف پول کاغذی استفاده کنید. خطر اصلی ایجاد کیف پول کاغذ این ارز دیجیتال این است که ممکن است به اندازه کافی بادوام نباشد ، بنابراین باید قبل از تهیه کیف پول کاغذی این ارز دیجیتال شرایط نگهداری آن را در نظر بگیرید.

به چه نوع کیف پول مخصوص بیت کوین نیاز دارم؟

شما باید به دنبال یک کیف پول آنلاین گرم online (hot) Bitcoin wallet باشید که مبتنی بر وب باشد و به عنوان یک برنامه روی تلفن شما اجرا شود (می توانید یک کیف پول برای Android و ک کیف پول مخصوص بیت کوین برای iOS پیدا کنید)

یا برنامه ای در رایانه خود داشته باشید:

– اگر فقط باید مقدار کمی این ارز دیجیتال را ذخیره کنید  که از دست دادن آن خیلی دردناک نیست.

پیشنهاد خواندنی:
4 استاندارد برای فناوری نوین بلاکچین تا سال 2022 که باید بدانید!

– اگر شما به دنبال تجربه کاربری خوب هستید.

– اگر فقط می توانید یک کیف این ارز دیجیتال رایگان تهیه کنید.

– اگر شما نگران حریم خصوصی نیستید.

– اگر شما می خواهید از طریق موبایل یا رایانه به آن دسترسی داشته باشید.

– اگر شما برای محافظت از کیف این ارز دیجیتال خود به شخص ثالث اعتماد دارید.

– اگر باید کیف این ارز دیجیتال را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

اما کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال آفلاین (سرد) را برای ذخیره در نظر بگیرید( کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال کاغذی یا کیف پول سخت افزاری این ارزدیجیتال).

اگر شما باید مقدار زیادی این ارز دیجیتال را ذخیره کنید و امنیت اولویت اصلی آن است. اگر نیازی نیست که آن را اغلب استفاده کنید یا در هر زمان و هر مکان به آن دسترسی داشته باشید. اگر شما ترجیح می دهید از بودجه خود محافظت کنید نه اینکه به شخص ثالث اعتماد کنید. اگر شما آماده پرداخت هزینه سخت افزار هستید (به طور معمول از حدود 50 تا چند صد دلار) و اگر حریم خصوصی برای شما بسیار مهم است. با این وجود می توانید از هر دو نوع کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال استفاده کنید. نوع سرد برای ذخیره این ارز دیجیتال و نوع گرم برای مبادلات.

نحوه ارزیابی کیف پول مخصوص بیت کوین خاص

باید این سؤالات را بپرسید تا بتوانید یک کیف پول مناسب خاص را به درستی ارزیابی کنید:

– آیا فقط ازاین ارز دیجیتال پشتیبانی می کند یا می تواند سایر ارزهای رمزنگاری شده را نیز ذخیره کند؟

– اگر یک کیف پول وب است، آیا آدرس آن با HTTPS شروع می شود؟ این نوع کیف پول HTTPS) )امنیت بیشتری را از کیف پول های HTTP ارائه می دهد.

-سیستم احراز هویت چقدر ایمن است؟ آیا تأیید هویت دو عاملی ارائه می دهد؟ (نام کاربری و رمز عبور به علاوه برخی اطلاعات که فقط در اختیار شما قرار دارد)

– آیا کیف پول از ویژگی چند امضایی برخوردار است؟ (اگر می خواهید از کیف پول با کاربرهای متعدد استفاده کنید)

 – آیا کیف پول به سیستم تعیین کننده سلسله مراتبی مجهز است ؟ به این معنی که همیشه از یک آدرس جدید برای دریافت پرداخت این ارزدیجیتال استفاده می کند و بنابراین امنیت مبادلات شما را تقویت می کند.

پیشنهاد خواندنی:
راهکارهای شروع معاملات کریپتوکارنسی که باید بدانید

– شرکت ارائه دهنده کیف پول چقدر شفاف است؟ آیا آنها قابل شناسایی اند؟

– آیا شرکت کیف پول کد کیف پول را منتشر کرده است و آیا منبع باز است؟

– آیا استفاده از کیف پول ساده است؟

– آیا راهی برای تهیه پشتیبان از آن وجود دارد؟

-نظر دیگر کاربران در مورد کیف پول چیست؟ تالارهای گفتگو مانند Bitcoin Reddit یا Bitcoin Forum را بررسی کنید.

پنج نوع کیف پول بیت کوین

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که این اطلاعات فقط برای اهداف آموزشی عمومی است. همیشه باید هنگام انتخاب کیف پول ، آخرین اطلاعات موجود را با دقت در بررسی کنید. این وب سایت لیستی از کیف پول های معتبر را معرفی می کند. همچنین، فراموش نکنید که باید بررسی کنید که آیا یک کیف پول خاص از کشور شما پشتیبانی می کند یا خیر، اگر به دنبال کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال در هند هستید، مطمئن شوید که هند در لیست کشورهای پشتیبانی شده توسط آن کیف پول قرار دارد.

بدون دیدگاه

 1. امتیاز بینندگان:5 ستاره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *