چگونه سرمایه‌گذاری در بلاکچین را آغاز کنیم؟

چگونه-سرمایه-گذاری-در-بلاکچین-را-آغاز-کنیم؟

«سرمایه‌گذاری در بلاکچین از مسائل مهمی است که می‌خواهیم در این مقاله در مورد آن صحبت کنیم. با پیشرفت روزبه‌روز جهان و با سرعتی که با آن مواجه هستیم، پیگیری فناوری و سرمایه‌گذاری در بلاکچین به‌طور فزاینده‌ای سخت‌تر می‌شود.»

بیست‌تا سی سال پیش، اینترنت هنوز هم یک موضوع مرموز و هیجان‌انگیز بود. امروزه، اکثر ما احتمالاً نمی‌توانیم یک روز از زندگی‌مان را بدون آن تصور کنیم؛ و اگر همه آن سال‌ها سرمایه‌گذاران می‌پرسیدند چگونه باید در نفت و یا طلا سرمایه‌گذاری کنم؟ اکنون به نظر می‌رسد دغدغه بسیاری از مردم چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاکچین است.

مقدمه سرمایه‌گذاری در بلاکچین

اگر قرار بود همین حالا سرمایه‌گذاری در بلاکچین را شروع کنید، در همین لحظه، چگونه باید این کار را انجام دهید؟ خوب، اگر شما هیچ ایده ای درباره آن ندارید (شاید هنوز هم به انجام تحقیقات بیشتری نیاز دارید) به‌جای درستی آمده‌اید. 

سرمایه‌گذاری در بلاکچین می‌تواند یک موضوع دشوار باشد، بنابراین ما سعی می‌کنیم آن را به‌آرامی و از همان ابتدا شروع کنیم. ما تعاریف اساسی را که باید در امر سرمایه‌گذاری در بلاکچین در نظر گرفته شود را پوشش خواهیم داد و سپس مستقیماً به انواع فناوری سرمایه‌گذاری در بلاکچین می‌پردازیم.

چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاکچین

همه‌چیز درباره سرمایه‌گذاری در بلاکچین

بنابراین، اجازه دهید از ابتدایی‌ترین مطالب شروع کنیم. اگر این راهنما را می‌خوانید، احتمالاً می‌دانید بلاکچین چیست؛ اما فقط برای اطمینان، اجازه دهید یک مرور سریعی درباره آن داشته باشیم.  در ساده‌ترین شکل، بلاکچین لیستی از اطلاعات در حال رشد است. این اطلاعات از بلوک ساخته‌شده‌اند، تمام این بلوک‌ها با استفاده از رمزنگاری به یکدیگر مرتبط می‌شوند. آنها حاوی اطلاعات متنوعی هستند، ازجمله جدول‌های زمانی، کدگذاری‌های خاص و مهم‌تر از همه برای علاقه‌مندان به رمزگذاری، اطلاعات مربوط به معاملات مختلفی که در داخل اتفاق می‌افتد.

بلاکچین به دو طرف اجازه می‌دهد (که معامله در بین آنها صورت می‌گیرد) از یک شخص ثالث دوری کنند. این شخص ثالث می‌تواند بانک و دولت و یا هر منبع دیگری باشد که در این نوع معامله نیازی به تائید آنها نیست. داده‌های معامله به‌صورت رمزگذاری شده در بلوک‌هایی نگهداری می‌شوند که اصلاح آنها بسیار سخت است. 

از سال 2014، بلاکچین 2.0 به وجود آمده است. این‌یک نسخه پیشرفته‌تر از خود فناوری بلاکچین است. بلاکچین 2.0 به کاربر اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمندانه پیچیده‌تری ایجاد کند که به‌نوبه خود امکان انجام معاملات ایمن‌تر و بهینه‌تر را فراهم می‌کند.

پیشنهاد خواندنی:
تاثیر تکنولوژی بلاکچین بر بازار املاک و مستغلات

احتیاط در امر سرمایه‌گذاری در بلاکچین

قبل از انجام هر نوع سرمایه‌گذاری، همیشه باید با یک مشاور مالی مشورت کنید. هر نوع معامله یا سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید ممکن است برای شما خطراتی داشته باشد.  اکنون‌که مرور کوتاهی درباره فناوری بلاکچین داشتیم، می‌توانیم مستقیماً به سراغ مبحث سرمایه‌گذاری در بلاکچین برویم. قبل از هر چیزی، چرا یک فرد باید سرمایه‌گذاری در بلاکچین را انتخاب کند؟

به نظر می‌رسد این سؤال به‌اندازه کافی ساده است، اما دلایل مختلف زیادی وجود دارد که چرا مردم تصمیم می‌گیرند بودجه خود را درزمینهٔ ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. شرکت‌های بزرگ تمایل دارند که سرمایه‌گذاری در بلاکچین را به عهده بگیرند. بیشتر این شرکت‌ها در ایالات‌متحده مستقر هستند، تنها پنجمین سرمایه‌گذار بزرگ در این حیطه از پکن، چین است.

مقدمه سرمایه‌گذاری در بلاکچین

افراد خاص دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در بلاکچین دارند

افراد خاص دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در بلاکچین دارند. برخی آینده درخشانی برای دنیای رمزنگاری تصور می‌کنند. این افراد تمایل دارند تصور کنند که ارزهای دیجیتالی راهی برای دستیابی به سود کلان هستند و درنهایت، آنها جایگزین انواع دیگر ارزها می‌شوند.  برخی دیگر بیشتر به بخش مالی موضوع توجه می‌کنند، ارزهای دیجیتالی نوسانات شدید قیمتی دارند. ممکن است یک کریپتو مخصوص یک روزبه ارزش یک سنت باشد و سپس قیمت آن را در یک‌شب بالا بکشد. این نوع از افزایش قیمت اغلب سود و یا ضرر بسیاری برای جوامع رمزنگاری در سرتاسر جهان رقم می‌زنند. بسته به این‌که شما چه زمانی در آن ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کردید می‌توانید انتظار سود و یا همچنین ضرر بسیاری را داشته باشید. مقالات بی‌شماری درباره این موضوع صحبت می‌کنند و نمونه‌هایی را در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین برای میلیونر شدن در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ادامه، می‌توان به دلایل مختلفی برای سرمایه‌گذاری در بلاکچین فکر کرد؛ اما وقتی درنهایت تصمیم به سرمایه‌گذاری در بلاکچین می‌کنید متوجه می‌شوید که راه‌های متنوعی برای این کار وجود دارد.

بنابراین چگونه می‌توان در بلاکچین سرمایه‌گذاری کرد؟

روش شماره 1 سرمایه‌گذاری در بلاکچین:

سهام

 احتمالاً یکی از رایج‌ترین تفکراتی است که وقتی سعی می‌کنید نحوه سرمایه‌گذاری در بلاکچین را کشف کنید، به ذهنتان می‌رسد. اگر به فکر سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید، سهام قدم مناسبی برای شروع است. اکنون می‌خواهم در مورد سه گزینه مناسب که برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های بلاکچین استفاده می‌شوند، برای شما توضیح دهیم.

بلاکچین 360

 بلاکچین 360 احتمالاً یکی از اولین بنگاه‌هایی است که هنگام فکر کردن در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری در فناوری بلاکچین، به ذهن خطور می‌کند.  مأموریت بلاکچین 360 این است که فناوری‌های بلاکچین را با سرمایه خود ایجاد کند تا بهترین فرصت‌ها را برای سهامداران خود ایجاد کند. آنها در کانادا مستقر هستند و امروزه یکی از معدود شرکت‌های مستقر در CSE هستند که درآمد سالانه خود را برای نمایش عمومی ارسال می‌کنند.

پیشنهاد خواندنی:
ناسا به دنبال استخدام متخصص ارز دیجیتال و با سابقه در دفتر کل توزیع شده

بلاکچین 360 آنچه به‌عنوان یک شرکت منحصربه‌فرد ارائه می‌کند این است که آنها صرفاً درزمینهٔ بلاکچین سرمایه‌گذاری می‌کنند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید اگر به فکر نحوه سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید و اگر به نظر شما این شرکت مناسب است این است که آنها همچنین روی فناوری‌هایی که از بلاکچین استفاده می‌کنند به‌نوعی روش‌های جدید و مبتنی بر نوآوری تمرکز می‌کنند.

این شرکت تنها رکود جزئی داشته است. این اصلاً اتفاق عجیبی نیست زمانی که به این نکته توجه داشته باشید که طی چند ماه گذشته، نرخ ارزهای دیجیتال ثابت مانده‌اند.

به‌طورکلی، اگر به فکر سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید، بلاکچین 360 ارزش بررسی و تفکر درباره آن را دارد. حتی اگر موجودی آنها در حال سقوط باشد، باز هم ارزش فکر کردن و بررسی را دارد.

آی بی ام

 IBM فناوری بلاکچین خود را دارند که به گفته خود آنها، برترین هستند. این شرکت برای کمک به توسعه و پیشبرد نسخه‌های قبلی بلاکچین به پروژه هایپرلدگر (پروژه مشارکتی با منبع باز و با هدف توسعه بیشتر دفترهای مبتنی بر بلاکچین) پیوسته است.

این شرکت تأکید می‌کند که فناوری بلاکچین آنها برای مشاغل چقدر بزرگ و سودآور است. آنها اخیراً نسخه آزمایشی بلاکچین را به‌عنوان بستری برای بانک‌ها به نمایش گذاشته‌اند. بدیهی است که IBM در آنچه انجام می‌دهد جدی است و آنها واقعاً به آینده blockchain اعتقاددارند. به‌علاوه، کل مدل کسب‌وکار آنها بر اساس آن استوار است.

برای دیدن بهتر ارزش سهام این شرکت از شش ماه گذشته، می‌توانید نمودار سهام آن‌ها را در سایت خودشان مشاهده کنید. از این نمودار کاملاً مشخص است که IBM در مورد مدل تجاری خود جدی است و این اعداد به‌واقع این واقعیت را اثبات می‌کند.

به‌طور خلاصه، IBM تصمیم دارد انقلابی در مشاغل با فناوری بلاکچین خود ایجاد کند. اگر این سرعت پیشرفت فناوری خود را حفظ کنند، این شرکت ارزش فکر کردن در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاکچین را دارد و می‌توانید به آن به‌عنوان یک گزینه در لیست انتخابی خود نگاه کنید.

فن‌آوری‌های بلاکچین هایو

فن‌آوری‌های بلاکچین هایو (از این لحظه به بعد: هایو) یک انتخاب رایج برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در بلاکچین و این فناوری را دارند. همان‌طور که خودشان می‌گویند، هایو در حال ساخت یک پل از فناوری بلاکچین به بازارهای سرمایه سنتی است.

پیشنهاد خواندنی:
4 استاندارد برای فناوری نوین بلاکچین تا سال 2022 که باید بدانید!

این شرکت در حال حاضر در چهار بخش (دو بخش در ایسلند و دو مورد دیگر در سوئد) فعالیت می‌کند. این بخش‌ها در درجه اول برای استخراج اتریوم استفاده می‌شوند. هایو در تمام این مدت برای حمایت از محیط‌زیست تلاش کرده است تا فعالیت‌های آنها منجر به آسیب محیط‌زیست نشود. به‌هرحال این افتخار بزرگی برای یک شرمت فعال درزمینهٔ تکنولوژی است. این شرکت برای به حداقل رساندن تأثیراتی که ماشین‌های خنک‌کننده اصلی بر محیط‌زیست دارند بخش‌های خود را بر اساس فناوری سرد بناکرده است.

هایو به ساخت و توسعه زیرساخت‌های بلاکچین اختصاص داده‌شده است. آنها در تلاش هستند تا با همکاری با Genesis Mining Ltd؛ و استخراج ارزهای رمزنگاری این کار را انجام دهند. در حال حاضر، این شرکت فقط معادن اتریوم را استخراج می‌کند. آنها همچنین به دنبال گسترش استخراج بیت‌کوین هستند.

همه‌چیز درباره سرمایه‌گذاری در بلاکچین

همانند بلاکچین 360، قیمت سهام هایو نیز مدتی است که افت کرده است؛ اما درعین‌حال، این نکته را باید مدنظر داشته باشید که قیمت‌های اخیر اتریوم نیز ثابت بوده‌اند و نمودارهای آن را نیز بررسی کنید.

حتی اگر سهام هایو در حال سقوط و افت باشند، احتمالاً این شرکت را برای سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدت ارزش قبلی خود را دارد. هایو در تیم خود تعدادی سرمایه‌گذار و مشاور اصلی کارآمد دارد. این امر ممکن است منجر شود تا با اخذ تصمیمات صحیح این شرکت در هرزمانی دوباره به جایگاه قبلی خود برگردد و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستند را جذب کند.

روش شماره 2:

 ارزهای دیجیتالی

اگر به سرمایه‌گذاری در بلاکچین فکر می‌کنید، اما سهام چیزی نیست که شما به دنبال آن باشید، بهترین گزینه (و رایج‌ترین) این است که به دنبال خرید ارزهای دیجیتالی و سرمایه‌گذاری از طریق آنها باشید. 

بله صحبت ما دراین‌باره جدی است.  اگرچه این ایده غالباً توسط افرادی که در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاکچین فکر می‌کنند نادیده گرفته می‌شود، اما این روش بسیار محبوب است. معمولاً افرادی از جوامع ارز دیجیتال به دلایل دیگری (تجارت) کریپتوها را خریداری می‌کنند، اما همچنان این‌یک روش بسیار معروف برای سرمایه‌گذاری در بلاکچین است.

من می‌خواهم به شما سه مورد از سرمایه‌گذاری‌های متداول در ارزهای رمزپایه را بگویم، فقط برای این‌که بتوانید تصویری واضح‌تر ازآنچه در موردش صحبت می‌کنیم، داشته باشید. شاید این گزینه‌ها به‌عنوان نقطه ورود شما به دنیای سرمایه‌گذاری در بلاکچین محسوب شود.

پیشنهاد خواندنی:
اتریوم دیگر یک پلتفرم انحصاری برای استیبل‌کوین‌ها نیست

بیت‌کوین

احتمالاً بیت‌کوین مشهورترین ارز دیجیتال خارج از کشور است. این سکه OG محسوب می‌شود، زیرا قیمت و سودآوری خود را بیش از هر سکه دیگر در تجارت ثابت نگه‌داشته است.  بیت‌کوین هزاران نفر علاقه‌مند و سرمایه‌گذار دارد. این رمزنگاری به دلیل شهرت فراوانی که دارد به نظر می‌رسد یک‌شبه پشت سر هم جریان اصلی سال‌های متفاوتی را رقم‌زده است.

در حال حاضر بیت‌کوین روند نزولی را در پیش‌گرفته است. باوجوداین واقعیت، بسیاری از مردم هنوز هم صمیمانه به آینده درخشان این سکه اعتقاد دارند. این ممکن است یکی از اصلی‌ترین عوامل ظهور این ارز دیجیتال در دنیای سرمایه‌گذاری باشد.

اتریوم

یکی دیگر از رمزنگاری‌های بسیار محبوب، اتریوم است. اتریوم مقام دوم را در بازار بعد از موقعیت بیت‌کوین کسب می‌کند. دقیقاً مانند حریف خود، اتریوم رمزنگاری مشهوری در جهان ارزهای دیجیتالی است.  کیفیتی که ETH دارد این است که بسیاری از استارتاپ ها و ایده های جدید مبتنی بر شبکه آن است. BAT یک مثال عالی در این مورد است. به همین دلیل، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اتریوم یک روز در رده‌بندی موقعیت بازار، بر بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت.

اتریوم همان داستانی را دارد که بیت‌کوین در بازار سرمایه‌گذاری دارد. اکنون مدتی است که قیمت آن کاهش‌یافته است. این ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد، اما یک مورد برای همه مسلم است و آن این‌که اتریوم در این سیر نزولی تنها نیست.  باوجود همه مواردی که در نظر گرفته‌شده، اتریوم تا به امروز از پیروان جدی برخوردار است که به آینده این کریپتو اعتقاددارند. اگر به فکر سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید، بهتر است که مطالعه و تحقیق در این زمینه را فراموش نکنید.

ریپل

بااین‌حال، یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری بسیار محبوب، ریپل است. ریپل اکنون مدت زیادی است که جایگاه خود در بازار را حفظ کرده است. این ارز دیجیتالی موفق شده است تا با ارزهای بزرگ‌تر و شناخته‌شده‌تر در بازار همگام باشد.  یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستند و ریپل موفق به جلب‌توجه آنها می‌شود، قیمت آن در بازار است.

فاکتور قیمت باعث می‌شود که این ارز دیجیتال در بین افرادی که ممکن است بودجه لازم برای خرید زیاد را نداشته باشند اما هنوز هم تمایل به سرمایه‌گذاری در بلاکچین دارند، بسیار محبوب باشد.

پیشنهاد خواندنی:
اتحادیۀ بازرگانی اتریوم چیست؟

ریپل از ابتدای سال 2018 در حال افت قیمت بوده است. بااین‌وجود یادآوری می‌کنیم که روند نزولی این سکه بسیار پایدار و بدون هیچ‌گونه افت ناگهانی و غیرمنتظره بوده است. البته باید گفت که این ارز دیجیتال می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

روش شماره 3 سرمایه‌گذاری در بلاکچین:

استارت آپ ها

اگرچه این مورد به‌اندازه دو مورد دیگر مشهور نیست، اگر به فکر سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید، این روش بسیار محبوب است.  طی سال‌های اخیر، استارت آپ های زیادی وجود داشته‌اند که دنیا را با ایده ها و اهداف ابتکاری خود غافلگیر کرده‌اند. بسیاری از آنها یک مورد ساده و مشترک داشتند. موردی که در اکثر آنها مشترک است استفاده از بلاکچین است.

هنگامی‌که به دنبال سرمایه‌گذاری در بلاکچین هستید، همیشه حواس خود را به استارت آپ هایی که در اطراف فناوری بلاکچین ساخته‌شده و بر این محور هستند، معطوف کنید. یک نمونه خوب در این مورد می‌تواند BAT که قبلاً در موردش صحبت کردیم، باشد. این توکن در اطراف شبکه اتریوم ساخته‌شده است. هم‌اکنون در مرورگر Brave فعالیت می‌کند اما در حال گسترش است. BAT باهدف از بین بردن تمام تقلباتی که بین ناشران، تبلیغ‌کنندگان و کاربران اتفاق می‌افتد ایجادشده است.

احتیاط در امر سرمایه‌گذاری در بلاکچین

این واقعاً یک پروژه بلندپروازانه است، اما تیم BAT تلاش زیادی کرده است و نتایج آن قابل‌توجه است! این فقط نمونه‌ای از استارت آپ های مبتنی بر بلاکچین است. باکمی تحقیق و مطالعه درزمینهٔ استارت آپ های مبتنی بر فناوری بلاکچین، می‌توانید پروژه‌های مختلفی را پیدا و سرمایه‌گذاری در بلاکچین را به‌واسطه آنها تجربه کنید. چه کسی می‌داند، شاید یکی از آنها دقیقاً همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید.

نتیجه‌گیری

بلاکچین و ارزهای رمزنگاری‌شده که در اطراف آن مستقر هستند در آینده نزدیک به موضوعی محبوب و تقریباً غیرقابل‌اجتناب تبدیل می‌شوند. این طبیعی است که سرمایه‌گذاران روزبه‌روز بیشتر به سمت این موضوع روی‌آورند و چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاکچین را کشف کنند.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای شروع سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. در این آموزش سام اکسچنجر فقط به شما سه مورد از روش‌های سرمایه‌گذاری در بلاکچین را نشان داد.

در صورت تمایل می‌توانید موارد دیگری را با تحقیق و جستجوی بیشتر در اینترنت انتخاب کنید.  بنابراین برای پاسخ به سؤال دشوار چگونه می‌توان در بلاکچین سرمایه‌گذاری کرد؟، من می‌گویم که این بستگی به شخص و خواسته‌ها و نیازهای وی دارد. همه افراد با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارند. درنهایت اگر می‌خواهید به دنیای رمزنگاری بپیوندید، سام اکسچنجر برای شما آرزوی موفقیت دارد.

پیشنهاد خواندنی:
پلن جدید بلاک چین ترون و ساختاری جدید برای اثبات سهام

صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *