پربازدیدترین ها

کیف پول‌های رمزپایه در اوج انتظارات خود قرار دارند

کیف-پول-های-رمزپایه-در-اوج-انتظارات-خود-قرار-دارند

با استناد به شرکت بزرگ تحقیق و مشاوره‌ای گارتنر، کیف پول‌های رمزپایه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در حال ورود به ابتدای مرحله جدیدی می‌باشند. آینده آنها روشن به نظر می‌رسد، زیرا این موضوع باعث می‌شود تا جایگزین بهتری برای کلیدهای خصوصی به وجود بیاید.

کیف پول‌های رمزپایه نرم‌افزاری به اوج انتظارات پرتوقع خود رسیده‌اند

چرخه Hype Cycle برای فناوری‌های بلاکچین نشان می‌دهد که هم سخت‌افزار، مانند Ledger، Trezor و Keepkey و همچنین کیف پول‌های رمزپایه نرم‌افزاری به اوج انتظارات پرتوقع خود رسیده‌اند. اکنون این نوع از کیف‌های نرم‌افزاری به مرزهای ابتدایی آرمان زدایی رسیده‌اند و کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز در این مسیر حرکت می‌کنند.

اویواه لیتان؛ تحلیلگر و نائب رئیس گارتنر، به Cryptonews.com گفت: یک وابستگی شدید سخت افزاری و نرم‌افزاری مبتنی بر کیف پول‌های رمزپایه وجود دارد زیرا آنها اساساً به سرمایه‌گذاران و کاربران به‌عنوان یک واسط خدمات می‌دهند.

حتما به مقاله کیف پول تروزر چیست و چه مزایایی دارد؟ هم سری بزنید.

چرا کلیدهای خصوصی به‌عنوان یک نقطه شکست کیف پول‌های رمزپایه به‌حساب می‌آیند؟

بنابراین، کاربران امیدوار بودند که از دسترسی طولانی‌مدت به حساب‌های خود محافظت شوند؛ اما این احساسات تغییر کرده است که کاربران و ارائه‌دهندگان باگذشت زمان متوجه شدند محافظت از کلیدهای خصوصی ضمن حفظ راحتی کاربر، بسیار چالش‌برانگیز است، البته مهم نیست که چه کسی و چگونه این کار را انجام دهد.

اویواه لیتان معتقد است که: در مدت‌زمان 2 تا 5 سال آینده، بازار شاهد نوآوری‌های زیادی در رابطه با روش‌های امنیتی جایگزین دسترسی مانند MPC محاسبه چندجانبه خواهد بود و آن باعث می‌گردد تا مدیریت کلید خصوصی مبتنی بر کیف پول‌های سخت افزاری یا نرم‌افزاری جایگزین شوند.

چرا کلیدهای خصوصی به‌عنوان یک نقطه شکست کیف پول‌های رمزپایه به‌حساب می‌آیند؟

لیتان گفت: مدیریت کلید خصوصی نقطه‌ضعف برنامه‌های کاربردی بلاکچین است. داستان افرادی که کلیدهای خود را همراه با دارایی‌های دیجیتال خود گم می‌کنند، در همه‌جا دیده می‌شود. آنچه امروز می‌بینیم این است که اکثر ارائه‌دهندگان خدمات و فروشندگانی که از پروژه‌های بلاکچین پشتیبانی می‌کنند، کلیدهای خصوصی کاربران را در اختیاردارند. لیتان همچنین گفت: از بین رفتن کلید خصوصی کاربر نشان‌دهنده یک نقطه شکست در دنیای بلاکچین و کیف پول‌های رمزپایه است. او ادامه داد: مدیریت و بازیابی کلید، عملکردهای مهمی برای حفظ و نگهداری دسترسی به‌حساب بلاکچین و امنیت داده‌ها می‌باشد.

پیشنهاد خواندنی:
غول بانکی سنگاپور به شبکه جی پی مورگان بلاک چین می‌پیوندد

باوجود اینکه پیشرفت‌هایی در این زمینه صورت گرفته، اما مشکل هنوز هم وجود دارد. علاوه بر این، خدمات حضانت شخص ثالث برای تشکیلات اقتصادی بلاکچین کمیاب است. لیتان بیان می‌دارد که فناوری‌های کیف پول‌های رمزپایه مبتنی بر سخت‌افزار نیز وجود دارد که از حضانت و بازیابی کاربر با استفاده از یک کلید خصوصی خود مدیریتی، پشتیبانی می‌کنند.

کیف پول‌های رمزپایه نرم‌افزاری به اوج انتظارات پرتوقع خود رسیده‌اند

برابری امنیت داده‌های بلاکچین با امنیت دسترسی به داده‌های بلاکچین

امنیت داده‌های بلاکچین با امنیت دسترسی به داده‌های بلاکچین مساوی نیست. یک تفاوت اساسی بین امنیت داده‌های بلاکچین و امنیت دسترسی به بلاکچین وجود دارد. درحالی‌که داده‌های بلاکچین به‌طور ایمن و تغییرناپذیر ذخیره می‌شوند، هکرها و کارمندان داخلی می‌توانند با ربودن کلیدهای شخصی کاربر به داده‌ها دسترسی پیدا کنند. لیتان یادآوری می‌کند که با استفاده از این تکنیک‌ها، کیف پول‌های رمزپایه به ارزش صدها میلیون دلار به سرقت رفته است.

محاسبات چندجانبه

با استفاده از MPC، کلید خصوصی خارج از تصویر می‌شود. این شیوه به چندین طرف کمک می‌کند تا با استفاده از الگوریتم‌های هوشمندانه و ایمن ریاضی بتوانند معاملات بلاکچین را بدون استفاده از کلید خصوصی به امضاء برسانند. لیتان گفت: باگذشت زمان، آنها باید این راه‌حل‌ها را مستقیماً در دسترس مشتریان خود قرار دهند و راه‌حل‌های خود را در طیف گسترده‌ای از موارد استفاده، به تشکیلات اقتصادی بزرگ بلاکچین مجاز بسط دهند.

برای استفاده از کیف پول‌های رمزپایه، به‌عنوان یک نقطه قطعی شکست

ما برای استفاده از کیف پول‌های رمزپایه، به‌عنوان یک نقطه قطعی شکست، نیازمند یک جایگزین بهتر برای کلیدهای خصوصی هستیم. MPC برای شروع انتخاب یک جایگزین بهتر برای کلیدهای خصوصی، جهت استفاده از چنین کیف‌های رمزپایه به ما کمک می‌کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که در آینده، کیف پول‌های رمزپایه، MPC یا سایر روش‌های امنیتی دسترسی جایگزین را به‌جای کلید خصوصی، در هنگام سرقت یا گم‌شدن، مدیریت خواهند کرد.

در همین حال، Cryptonews.com پیش‌تر گزارش داده بود که کیف پول‌های رمزپایه، با توجه به مضراتی که به دلیل کمبود بودجه و استفاده از کد منبع باز وجود دارد، خود را در مسیر هدف یافتند.

در آخر باید ذکر کنیم که علی‌رغم برخی مشکلات، همچنان از کیف‌های پولی استفاده می‌شود؛ اما همچنان تلاش‌های بیشتری در جهت امنیت بیشتر آنها در دست انجام است تا آنها به جایگاه مناسب خود دست یابند.

پیشنهاد خواندنی:
ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟

مقاله چگونگی انتخاب کیف پول بیت کوین مطالبی مفید برای سرمایه گذاری شما دارد و خواندن آن را از دست ندهید.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *