4 استاندارد برای فناوری نوین بلاکچین تا سال 2022 که باید بدانید!

بلاکچین

برخی از مسائل مانع از سرمایه گذاری شرکت های مالی در طی سه تا پنج سال آینده شود. تنها پلتفرم های فناوری نوین بلاکچین عمومی با شرایطی فرصت حضور در بازار تا 2022 را دارند.

گارتنر که یک شرکت تحقیقاتی است، اظهار داشت که، مسائل مربوط به قابلیت همکاری و سایر عوامل ممکن است مانع از سرمایه گذاری شرکت های مالی در طی سه تا پنج سال آینده شود. به عبارتی تنها پلتفرم های فناوری نوین بلاکچین عمومی که معتبر باشند یا راه حل های سرمایه گذاری قابل توجه، این فرصت را دارند که تا سال 2022 به بازار دست یابند.

بر اساس یک مصاحبه منتشر شده رسمی فابیو چسینی، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر، اظهار داشت:

« مدیران ارشد اطلاعات بانك باید با توجه به نوپا بودن و پراکندگی مربوط به استانداردهای مربوط به فناوری نوین بلاکچین توجه داشته باشند.

ما پیش بینی می کنیم که حداکثر تا چهار استاندارد بتواند در  طول سه تا پنج سال آینده بازار را هدایت کند.»

گارتنر بیان می کند که اکثر بانک ها در حال حاضر باید نسبت به تصمیم گیری و گرفتن یک انتخاب قطبی اقدام نمایند. آنها باید با استفاده از رویکردهای سازمانی مانند Corda ، Hyperledger و Digital Asset یا بسیاری از استانداردهای فناوری نوین بلاکچین عمومی مانند Bitcoin ، Ethereum ، Cardano ، EOS و Tezos یک انتخاب قطبی نمایند.

4 استاندارد برای فناوری نوین بلاکچین تا سال 2022 که باید بدانید!

همچینین چسینی اضافه می کند که:

« در حال حاضر استانداردهای فناوری نوین بلاکچین برای شرکتهای خدمات مالی جداگانه بوده و به بلوغ نرسیده است. ما به سه تا پنج سال زمان نیاز داریم تا بتوانیم این استانداردها را به بلوغ برسانیم.»

چگونگی استدلال شرکت گارتنر

شرکت تحقیقاتی گارتنر برای استدلال خود برخی دلایل را تعیین نمود که شامل موارد زیر است:

  • حاکمیت : مسائل حقوقی هنوز در دنیای فناوری مالی فراوان است و تنظیم کننده ها در بسیاری از کشورها باعث می شوند تا فناوری نوین بلاکچین به حرکت خود ادامه دهد. گارتنر می گوید که مسائل مربوط به حاکمیت در آینده نزدیک آسان تر نخواهد شد. در حقیقت، این شرکت تحقیقاتی می گوید : « حاکمیت در طول سه تا پنج سال آینده متمرکز و سلسله مراتبی خواهد ماند.»
  • مسائل مربوط به یکپارچه سازی :  نرم افزارها و ارائه دهندگان نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) در حال حاضر افزودنی های فناوری نوین بلاکچین را ارائه نمی کنند. یافتن راهی برای به دست آوردن راه حلهای فناوری نوین بلاکچین که در همگام سازی با نرم افزار سازمانی کار کنند، چالش برانگیز و گران است. در این رابطه گارتنر می گوید جهت انجام افزودنیهای نرم افزاری هنوز سه تا چهار سال زمان مورد نیاز است.
  • قابلیت همکاری : با در نظر گرفتن اینکه چند شرکت مختلف چگونه می توانند چند استاندارد مختلف را از بین آنها انتخاب کنند، سخت خواهد بود. گارتنر می گوید: « فناوری نوین بلاکچین یک هدف متحرک است.» در مقابل چسینی می گوید: « استانداردهایی با قابلیت همکاری در بین صنایع متقابل بسیار مهم و حیاتی هستند.» اما بازهم، گارتنر معتقد است که راه حل های با قابلیت همکاری برای حل مسئله هنوز 3 تا 5 سال باقیمانده اند.
پیشنهاد خواندنی:
۱۴ برنامه کاربردی بلاکچین که باعث انقلاب جامعه خواهد شد!

گارتنر علی رغم تمام این بحث ها، می گوید:

« برای تبدیل شدن فناوری نوین بلاکچین به یک جریان اصلی تنها تکیه بر کاربران با دانش فنی لازم، کافی نیست.»

از طرفی گارتنر اعتقاد دارد که در جهت مسئله قابلیت همکاری بین پلتفرم های مختلف فناوری نوین بلاکچین نیازمند کوشش های بیشتری هستیم.


صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

به دنبال یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستی؟ ما بهت معرفی می کنیم!
بزن بریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *